Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

MAXtv putem satelita na prenosivoj kartici

AW: MAXtv putem satelita na prenosivoj kartici

Evo ovdje c linija za maxtv na 24h besplatno pozzz xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Gesendet von meinem GT-I9505 mit Tapatalk
 
Zuletzt bearbeitet von einem Moderator:
AW: MAXtv putem satelita na prenosivoj kartici

Da li vasa antena signal svaka tri Transpondera Max-Tv'a dobiva bez problema? Prvi transponder sa Freq. 11512H antena mi nazalost samo prima sa 30% Signalqualität sta je ipak pre malo. Druga dva su sa 70% ok.

Treba mi mozda veci tanjur za Eutelsat 16E? Antena mi ima samo jedan LNB i velika je 80cm.
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: MAXtv putem satelita na prenosivoj kartici

Imam isti problem. Koristim DM8000.
Dali ima neko rjesenje
 
AW: MAXtv putem satelita na prenosivoj kartici

Ima ti antena slobodni pogled na nebo i li nesto smeta? Kod mene ipak jedno drvo mozda smeta. Ali mislim isto da je signal toga Eutelsata 16E vrlo slab pogotovo sto vecina Transpondera na tom satelitu nikako nemogu dobiti. A onaj jedan od MaxTV samo sa 30%.

Ima li ovdje neko sva tri MaxTV Transponder sa dobrim signalom? Ako da kako dobijete?
 
AW: MAXtv putem satelita na prenosivoj kartici

Ja pratim samo ovaj transporder (11679) i imam signal 85%! Antena 90cm!
 
AW: MAXtv putem satelita na prenosivoj kartici

hotte70
Problem je donekle do Maxtv-a. Imao sam isti problem, takodje DB8000 ali sam malo"zakrivio" lnb i dobijam malo vise signala na 11.512.
Pokusaj malo pritisnuti antenu da joj se "izbaci stomak" u sredini i onda vidi da li imas vise signala. To moras naravno uraditi sa jednim od uredjaja za mjerenje signala, ne sa resiverom.
 
AW: MAXtv putem satelita na prenosivoj kartici

Imas i mogucnost da obicnu antenu okrenes za 180° ,tako da LNB dode gore a tanjir bude dolje!Signal je isti ,a tanjur se ne vidi svana!
 
AW: MAXtv putem satelita na prenosivoj kartici

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

Ok. Hvala. Kazi mi samo koju velcinu ti tanjur ima i koliko posto signala dobivas onda samo na tom Transponderu? Da li neko od vas dobiva Transpondera 11.512 sa samo 80 cm ? Mislim da je to nemoguce i da cu morat kupiti 100 cm.
 
AW: MAXtv putem satelita na prenosivoj kartici

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!
Prikladnije i bolje je svakako velicina antene od 100cm. U svakom slucaju i tip antene igra veliku ulogu. Sa Triaxom 88cm ili Humax 90cm ces imati vise i kvalitetnijeg signala od Gilbertini 105cm; investiraj par eurica vise i ne uzimaj antene koje ces nakon dvije-tri godine ponovo mijenjati. I Svakako lnb pousaj kombinovati, u "sridu" spakuj kvalitetniji npr. Inverto, a sa strana stavi uske lnbove tipa alps, best, smart. Astra i hotbird ne zahtijevaju neke posebne lnbeove, ali nas eutel je zahtijevniji.
Puno srece i uspjeha u pronalazenju rijesenja.
 
AW: MAXtv putem satelita na prenosivoj kartici

Puno ti hvala sa tip! Dobio sam od kolege novu antenu sa 90 cm i sad radi sa 73% signala. Nije bas super resultat ali eto ipak dosta da mogu sad gledati bez prekida slike. Sad cu promjeniti jos LNB sa neki bolji i mozda to pomogne.
 
AW: MAXtv putem satelita na prenosivoj kartici

Probaj u sredinu antene eutelsat jer ja sam tako uradio mozes onda da hvatas signal i od pink tv naravno i bolji lnb kod mene je na max tv 13,50 db sa geberiti 100cm
 
Zurück
Oben