Information ausblenden
Das Digital Eliteboard ist ein Kostenloses Forum. Wenn du alle Bereiche sehen möchtest oder Fragen hast, musst du dich zunächst Registrieren.

Jetzt Registrieren

Dreambox 800 HD

Dieses Thema im Forum "Krejt për Reciver" wurde erstellt von Bessat, 3. September 2009.

 1. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.529
  Zustimmungen:
  745
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  ketu mundet te shkuhet per Dreambox 800 HD
   
  #1
 2. tonny_te
  Offline

  tonny_te Ist oft hier

  Registriert:
  12. September 2008
  Beiträge:
  118
  Zustimmungen:
  17
  Punkte für Erfolge:
  18
  Ort:
  EU
  AW: Dreambox 800 HD

  Deshta te treoj se ka afer 1 muje dit programet HD te digitalbit nuk shkojne me me Dreambox 800
  dhe se do kaloje nje kohe e gjate nuk mundet te hapen kanalet e digitalbit hd me dreabox
   
  #2
 3. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.529
  Zustimmungen:
  745
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  AW: Dreambox 800 HD

  tung tonny,
  falemnderit per kete info a eshte de dreamboxi problemi apo atje ku e mer ty serverin...
   
  #3
 4. tonny_te
  Offline

  tonny_te Ist oft hier

  Registriert:
  12. September 2008
  Beiträge:
  118
  Zustimmungen:
  17
  Punkte für Erfolge:
  18
  Ort:
  EU
  AW: Dreambox 800 HD

  Tung Bessat
  Po problemi eshte te dreamboxi
   
  #4
 5. kodiak
  Offline

  kodiak Hacker

  Registriert:
  6. Oktober 2008
  Beiträge:
  301
  Zustimmungen:
  34
  Punkte für Erfolge:
  28
  AW: Dreambox 800 HD

  Une kam qe nje vite dreambox 800 hd dhe asnjeher nuk jan hapur kanalt HD te digitalbit,kam lexuar shum se hapen po une skam mundur ti hap keto kanale,nese dikush me thot ketu se hapen ateher ju lutem tregoni si mund te hapen keto kanale,vetem mos me thuani se e ka fajin ai apo ky,shkurt pershkruani menyren e hapjes,thjesht nuk mendoj se me spekullime i ndihmohet dikujt.
   
  #5
 6. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.529
  Zustimmungen:
  745
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  AW: Dreambox 800 HD

  tung kodiak,
  si ka then edhe tonny se tash ne momentin nuk haben por deri tash jane hapur por jo me cccam por me mbox
   
  #6
 7. kodiak
  Offline

  kodiak Hacker

  Registriert:
  6. Oktober 2008
  Beiträge:
  301
  Zustimmungen:
  34
  Punkte für Erfolge:
  28
  AW: Dreambox 800 HD


  Qe hapen me Mbox kam lexuar , mirpo me dreambox dhe cccam nuk jan hapur ndonjeher, ky eshte forum dhe gjithkush shpreh mendimin e vet , ata qe mendojn ndryshe ju kisha lut qe te tregojn se si hapen keto kanale, besoj se do te ju kishim dit per faleminderit.
   
  #7
 8. tonny_te
  Offline

  tonny_te Ist oft hier

  Registriert:
  12. September 2008
  Beiträge:
  118
  Zustimmungen:
  17
  Punkte für Erfolge:
  18
  Ort:
  EU
  AW: Dreambox 800 HD

  Pershendetje per momentin nuk po bane
  po kure te vije koha qe te shkojne une dot lajmeroj
  por nuk i dihet se kure me duket se do te zgjase nje kohe
   
  #8
 9. fushkrujs
  Offline

  fushkrujs Guest

  AW: Dreambox 800 HD


  Dicka e kam tonny,
  Ti thaun se e ke pas dhe problemi esht tek DM,
  por ty te kam pas shkruar dhe me par qe te me beje nje foto por ajo nuk me erdh kurr dhe esht pak e cuditshme por nese,
  dhe dicka ne se nuk ben apo ben ajo mvaret nga Kaon dhe jo DM se pa ate DGA HD nuk hapet.
   
  #9
 10. tonny_te
  Offline

  tonny_te Ist oft hier

  Registriert:
  12. September 2008
  Beiträge:
  118
  Zustimmungen:
  17
  Punkte für Erfolge:
  18
  Ort:
  EU
  AW: Dreambox 800 HD

  Po une te tregoj se si ka qene dhe si eshte puna sa per foto e kame ne hendy po nuk e kame dergue
  sa per ku qendron problemi e di une shume mire Jo vetem te Kaon por te karta ( qe eshte e martume me kaon )
  por edhe ki problem do zgjidhet , por sic e tash duhet kohe
   
  #10
 11. fushkrujs
  Offline

  fushkrujs Guest

  AW: Dreambox 800 HD


  tonny spo thua nje gje te re lal,
  po me tregon sikur spo i di keta gjera
   
  #11
 12. tonny_te
  Offline

  tonny_te Ist oft hier

  Registriert:
  12. September 2008
  Beiträge:
  118
  Zustimmungen:
  17
  Punkte für Erfolge:
  18
  Ort:
  EU
  AW: Dreambox 800 HD

  Per momentin nuk ka te reja kure te vije koha dot them mos merzit
   
  #12
 13. fushkrujs
  Offline

  fushkrujs Guest

  AW: Dreambox 800 HD


  nuk merzitem un dhe te reja ka sa te duash por ato duhen me kujdes me i treguar:ja
   
  #13
 14. tonny_te
  Offline

  tonny_te Ist oft hier

  Registriert:
  12. September 2008
  Beiträge:
  118
  Zustimmungen:
  17
  Punkte für Erfolge:
  18
  Ort:
  EU
  AW: Dreambox 800 HD

  Ok pra gezohem qe ka te reja me vjen mire athere mundet dikujt me i ndihmue
   
  #14
 15. murati
  Offline

  murati Super-Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  27. März 2008
  Beiträge:
  7.742
  Zustimmungen:
  4.402
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Reitten
  Ort:
  Digital-Eliteboard
  AW: Dreambox 800 HD

  Hallo Leute...


  Hab ne Dm800 HD... und ne DigiAlb karte bestellt,jetzt meine frage,läuft die DigiAlb card mit DM800??? und mit welcher Camd Konfiguration...


  flm...murati...
   
  #15

Direkt Antworten

Überprüfung:
Der Entwurf wurde gespeichert Der Entwurf wurde gelöscht

Diese Seite empfehlen

OK Mehr information

Diese Seite verwendet Cookies. Mit Ihrem Klick auf OK stimmen Sie der Verwendung von Cookies zu. Andernfalls ist die Funktionalität dieser Website beschränkt.