Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Amos°W?

biha

Freak
Registriert
24. April 2009
Beiträge
215
Reaktionspunkte
106
Punkte
103
Pozdrav drugari!
Vec dva dana hodam po krovu kao stari macak da bi nastimao ovaj gore navedeni satelit! Nazalost nista nisam uspjeo da uradim? Nalazim neke ruske tv programe ali one koje sam zelio nikako? TV1 i OBN skoro nikako nemaju signala? TV1 jedno vrijeme sam nasao ,ali je signal tako slab da nakon izvjesnog vremena nestaje.Napominjem da imam stari rotor,preko koga mogu da pratim sve satelite od 19,2°E do 5°W.Izuzece mi pravi ovaj 4°W(amos).Probao sam i direkno da ga potrazim na tu poziciju, ali nije islo!Kolege iz prostora EX Yu kazu da oni imaju dobar signal! Pitam sve one koji su u europu da mi jave kako je kod nih signal? Ili da me upute kako da ga nadem? Antena 90cm? Hvala!
 
AW: Amos°W?

Hvala na odgovoru,ovo znam? Moje pitanje bi bilo : dali neko prati u Njemacku TV1(amos 4°W) sa antenom od 90cm?
Ili imaju slab signal ili nesto ne stima kod mene?
 
AW: Amos°W?

Ja ne mogu uhvatiti TV1 a da ne govorim o OBN :)
Izvoli pokrivenost satelita:
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!

Ja se nalazim u zoni 44-42, sa 95 cm, imam crni mrak, nista.
 
AW: Amos°W?

Hvala drugari na informacijama! Vec dva tri dana hodam po krovu trazeci signal? Jedno vrijeme sam imao,ali je brzo nestao! Kada sam vidim zonu pokrivenosti onda sam shvatio da je moj trud bio uzaludan?OBN takoder nemogu da ulovim(danas sam malo uspio).Dugo nisam pratio ovaj satelit pa nisu mi jasne kakve su promjene izvrsene? Znam da sam ranije sve tv postaje iz ex yu koje su tu bile pratio i to bez ikakvog problema! Sada gledam neke ruske ili ex SSSR programe? Napominjem da se nalazim u zoni 46!Pozdrav od djeda!
 
AW: Amos°W?

ja sam danas kod starog nesto malo pokusavo da nadjem amos, on ima antennu grundig 90cm, u samom centru je bio signal, onda sam pokusi da izvucem lnb lijevo prema istoku da mogu i 16°E da stavim ali nije islo, najbolje sto sam uspio je bilo tv1 40SNR a na eutelu recimo hayat 37SNR tako da sa tom antenom od 90cm djabe sto je na krovu nece ici.
ja imam 100cm gibertini i imam na njoj 10lnb i hvatam nekih 11-12 satellita od 12,5°W - 28,2°E u stuttgart.
tako djede da ja mislim da ti je antena mala.
vozdra
 
Zurück
Oben