Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

dm 800 problemi sa signalom

Triple-X

Ist oft hier
Registriert
2. Januar 2009
Beiträge
163
Reaktionspunkte
2
Punkte
38
Pozdrav,
temu sam postavio i u kategorije dreambox 800 hd ali dosad slabo ko ima neku ideju pa cu i ovde. Mozda vi mi mozete pomoci.

Imam dreambox 800 hd. Preko noci je mi nestao signal. Promjenio sam tuner, prikljucak za struju, kablove, narucio sam i novi diseqc-Schalter od Spauna.
Signal i satelite Astra i Eutelsat sam testirao sa novim Diseqcom i Edison resiverom i sve funkcionise super.
Prikljucim dreambox i pojavljuju se problemi.
Astra je u LNB 1 - imam signal super i nalazi mi kanale samo do frekvencije 11700. Preko te frekvencije nista.
Eutelsata sam isprobao u LNB2, LNB3 i LNB4 - nema signala nikako. Stavim Eutelsat u LNB1 imam Eutelsat ali nemam vise Astru nikako.
Nije mi nikako jasno u cemu bi mogao biti problem. Resiver od Edison za 40 eura nadje mi sve a ovaj moj ..... slabo sta.
Nema sta nisam izmjenjao. Image mi je Newnigma 4.0.10. Probao sam razne image - i starije i nove. Isti problem.
Ima li neko ideju u cemu bi mogao biti problem. Hvala unaprijed.
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: dm 800 problemi sa signalom

Hvala ti na odgovoru i pomoci. Jeli moguce da jos hvata neke kanale kad je platina otisla. Zar nebi trebalo nista da hvata.
Nisam tu strucnjak pa zato i pitam.
 
AW: dm 800 problemi sa signalom

mislim da neces moci nista Osim da nadjes negdje cjelu platinu i prepakujes sve na tu novu platinu,Pogledaj na Ebay.de tu mozes uvjek da nadjes pokvarene Boxe na prodaju.
 
Zurück
Oben