Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

problem dm800se i nettv aplikacija

kinky

Ist gelegentlich hier
Registriert
1. Januar 2012
Beiträge
97
Reaktionspunkte
11
Punkte
8
Zdravo drugari,

imam probleme sa nettv player-om na dreambox-u. Ovako da vam objasnim moj problem. Na dreambox koristim original dmm image kako sam kupio ali je stari iz 2010 godine. Instalirao nettv player. Sve je ok. Onda sam nabacio najnoviji image dmm i secondstage, instalirao nettv player i kad gledam bilo koji kanal na nettv na trenutak secne slika a ton se dalje cuje i tek posle 2-3 sekunde krene slika pa se ton i slika uopste ne sklapa. Na stari image isto secne kratko ali onda stane ton i slika zajedno pa posle je sve ok. Imao sam i gp3, pokusao sam i sa icvs image ali nista nece. Jedino sa starim image-om funkcionise. Neki ljudi su mi rekli da instaliram gemini 5.1 ali to za dreambox 800hd se ne postoji.

Jel mozda neko zna do cega to moze da bude i kako mogu gledati nettv sa neki novi image??

Hvala unapred za pomoc.

Puno Pozdrava
 
AW: Dreambox 800se Resetovanje

hi @kinky
ja bi ti prepurucio kao i druggima Newenigma2 Image sto se tice za NetTV radi dosta stabilno!
Uzeo bi ja napr,,

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen Inhalt sichtbar zu machen!
ovaj ovde samo za sigurnost trebas da vidis ako stvarno ti org, box
probaj pa nam javi onda
pozdrav

P.S.zamolio bi mod, da prebaci u odredjenu sekciju!
 
AW: problem dm800se i nettv aplikacija

instalirao sam seconstage i nov image newnigma 3.2.2 ali kad instaliram nettv player nigde ga nema :-( kad udjem u plugin-menü pise da nije dostupan (cannot import name gEvent).

Sta treba da radim?
 
AW: problem dm800se i nettv aplikacija

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

haj kinky
kao prvo pozdrav i dobro nam dosao...
evo da se i ja umesam posto sam vidio tvoj problem.Kao prvo tebi i netreba dreambox aplikacija da se opet instalira jer ti si vec imao to instalirano i nadam se da si u key stufe nasao USER i PASSWD?????
e a ako to imas onda samo sa daljinskim ides na Buget i novi Buget napravi,nazoves ga NetTv onda ubacis gotovu listu

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen Inhalt sichtbar zu machen!

listu ubacujes preko DCC ( Dreambox Control Center ) u etc / enigma2 / i tu nadjes ordner buget koji s ti sa daljinskim napravio i u njega ubaci ovu listu iz spoilera.
u listi samo prepravi USER i PASSWORD
I tako ti jos bolje ide NetTv nego sa aplikacijom preko Dreamboxa.
Ako gde zapne pisi pa ce se vec neko naci da ti pomogne:good:

pozz
sony
 
AW: problem dm800se i nettv aplikacija

auu ja sam do sada koristio samo preko dreambox aplikacije.to sto si ti napisao nisam nikad radio.jel nema neke veze sto koristim kablovsku? nemam satelit. jel bi mogao ukratko napisati koji program mi treba za ubacivanje itd

hvala ti puno unapred...


Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

- - - Aktualisiert - - -

e da i nisam nasao user i password u key manager
 
AW: problem dm800se i nettv aplikacija

@sonyboys: naravno bi mi bilo najlakse da gledam nettv preko dreambox aplikacije.ali ako ti kazes da je ovako bolje kao sto si opisao onda bi morao malo da mi opises kako da sredim to...hvala ti unapred
 
AW: problem dm800se i nettv aplikacija

Pa napisao je covek sve sta treba i kako.
Tvoje je jedino da nabavis USER i PASSWORD
 
AW: problem dm800se i nettv aplikacija

instalirao sam dreambox control center i malo sam razumeo otprilike kako treba da ubacimn listu u dreambox ali neznam sta treba da se ukuca za user i password ?? Ja imam samo kljuc od nettv, nista vise. Citao sam po forumu da mnogi imaju problem da nettv aplikacija nece na dreamboxu pod image newnigma i da je ista greska kao kod mene ali jos nije niko napisao zasto je to tako i zasto se player posle instalacije ne pojavljuje u meni listi.

Ajde drugari pomozite malo...
 
AW: problem dm800se i nettv aplikacija

Jao ljudi treba mi pomoc.nerviram se oko ovoga sto sada uopste nemogu namestiti nettv player na dreamboxu.
 
AW: problem dm800se i nettv aplikacija

hvala ali ja znam kako se instalira nettv player. do juce je i sve islo kako treba. kako sam instalirao newnigma nece nikako.instaliram uspesno player ali se ne pojavljuje u glavnoj meni listi. danas sam vratio stari image od dmm i problem je ostao isti :-( nema playera u glavnoj meni listi.

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!
 
AW: problem dm800se i nettv aplikacija

hay kinky

znaci na novi enigma neprima dreambox aplikaciju a prije je islo!!!jeli tako???
sto znaci da nabacis stari bootloader 74 ili 76 i skines stariju enigmu od 2010 ili 2011 i nju instaliras i da onda probas sa aplikacijom da instaliras....
a kad to uradis sa DCC u boxu u Keystuff ces da nadjes svoj USER i PASSWORD..
ja sam na Dreamboxu 8000 HD orginal bez problema instalirao aplikaciju i zato me cudi sto kod nekih klema a imaju orginal boxe
probaj pa javi....:OO

@ kinky
molim te pisi o svom problemu na jedno mjestu a ne isti problem na tri razlicite starne da zapocinjes..
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: problem dm800se i nettv aplikacija

trenutno imam bootloader 80...sad cu da trazim bootloader 74 ili 76 pa cu pokusati...i meni je malo cudno jer je do sada uvek radilo bez problema..instalirao sam ja i icvs i oozoon i vratio ponovo na dmm i nije nikad bilo problema..tek juce kad sam prvi put instalirao newnigma eh od tad imam ovaj problem...javljam ti za koji minut
 
Zurück
Oben