Aktuelles
Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenlos, um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereichen, welche für Gäste verwehrt bleiben

Registriere dich noch heute kostenlos, um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereichen, welche für Gäste verwehrt bleiben

Svjetsko Prvenstvo 2010 u Africi

  • Ersteller Ersteller Gelöschtes Mitglied 28752
  • Erstellt am Erstellt am
    Nobody is reading this thread right now.
AW: Svjetsko Prvenstvo 2010 u Africi

Nemci ubeđeni u titulu


Sva istraživanja javnog mnjenja ukazuju da je Nemačku zahvatila euforija. Ne samo da veruju u četvrtu titulu, već smatraju da je ovo najbolji tim "elfa" ikada.
IMG Removed"Kiker" i "Bild" su danas objavili svoja istraživanja, oko 80% Nemaca veruje da će pehar stići u Nemačku. Deo toga se može pripisati euforiji, ali je recimo pred polufinale protiv Italijana 2006. sprovedena slična anketa i tada je tek nešto više od polovine verovalo u konačnu pobedu "pancera".

Način na koji je Nemačka stigla u polufinale je izgleda ubedio njihove navijače da su veliki favoriti, bez obzira što ih čeka Španija.

Po "četiri laka komada" Englezima i Argentincima su naterali navijače da čvrsto veruju da je ovo najbolji nemački tim u istoriji.

O ukusima ne vredi raspravljati, ali su neki od stručnjaka primetili da niti su Nemci nekada odveli na šampionat mlađu ekipu, niti su igrali lepši fudbal.

Videćemo protiv Španije, a zanimljivo je da bi Nemci, ako dobiju prvaka Evrope, više voleli da igraju protiv Holanđana nego Urugvajaca. Zna se i zbog čega, to je jedno od najvećih rivalstava u svetskom fudbalu i daleko prevazilazi granice sporta.
 
AW: Svjetsko Prvenstvo 2010 u Africi

Argentince dočekali kao da su osvojili Mondijal


Ljubav naroda prema Maradoni je bezgranična. Oko 20 000 ljudi ovacijama dočekalo reprezentaciju uz poruku Maradoni da ostane...
IMG RemovedKoliko slabo argentinske vlasti poznaju svoj narod videlo se noćas. Pripremana je široka operacija zaštite igrača i selektora nakon neuspeha na Mondijalu, plan je razrađen do najsitnijih detalja, a onda se desilo nešto potpuno ludo.

Argentinski, drugim rečima.

Maradonu i igrače je dočekalo oko 20 000 navijača, koji su ih pozdravili ovacijama. Od Maradone traže da ostane na kormilu i zemlju dovede do titule prvaka Južne Amerike 2011.

IMG RemovedInače, ova zemlja je domaćin kontinentalnog prvenstva.

Igrači i selektor su bili dirnuti dočekom, Kun Aguero se je na Tviteru napisao, "hvala vam i izvinite", a još nema izjava ostalih.

Gabrijel Hajnce je zatražio da selektr ostane na klupi.

"Postoji nova šansa, 2014. u Brazilu. Ako je neko sposoban da Argentinu dovede na vrh, onda je to Maradona", rekao je iskusni defanzivac.
 
AW: Svjetsko Prvenstvo 2010 u Africi

Odjeci Suarezove ruke - gol "u silaznoj"?


Bivši sudija Grem Pol je izjavio da bi FIFA trebalo da razmisli o uvođenju "kaznenih golova", nakon što je Luis Suarez rukom sprečio Ganu da ode u polufinale Svetskog prvenstva.
"Sudije su reagovale kako treba, izbacile su Suareza i svirale penal, ali to je održalo Urugvajce u životu, što nisu zaslužili. Sudija Olegario Benkerensa je sigurno zadovoljan što je uočio ruku, ali je verovatno posle meča u svlačionici sa svojim pomoćnicima pričao o nepravdi", napisao je Pol u svojoj kolumni u "Dejli mejlu".
 
AW: Svjetsko Prvenstvo 2010 u Africi

Oktopod Pol izabrao Španiju?!


Panika! Prema nekim informacijama svima omiljeni oktopod Pol opredelio se za pobedu Španije u predstojećem polufinalnom duelu protiv Nemačke! Međutim, slika koja je munjevitom brzinom zapalila optičke kablove širom interneta je fontomontaža.
Pol je sa 80 odsto tačnosti prognozirao kampanju Nemaca na Evropskom prvenstvu 2008. godine, a na ovogodišnjem Mondijalu uspešno je pogodio svih pet mečeva "pancera".
 
AW: Svjetsko Prvenstvo 2010 u Africi

Bekenbauer: Nemačka je savršen tim


Legenda nemačkog i svetskog fudbala Franc Bekenbauer opisao je reprezentaciju Nemačke kao savršenu nakon ubedljive pobede nad Argentinom od 4:0 u četvrtfinalu.

Kajzer veruje da su "panceri" favoriti u polufinalnom duelu protiv Španije.
 
AW: Svjetsko Prvenstvo 2010 u Africi

Pujol i Fabregas spremni za polufinale


Španske zvezde Sesk Fabregas i Karles Pujol biće spremni za polufinalni meč protiv Nemačke uprkos lakšim zarađenim povredama u duelu protiv Paragvaja.

Pujol je igru napustio u 84. minutu, neposredno pred gol Španije, nakon što ga je napucala lopta koja mu je privremeno "zamaglila" vid, dok je Fabregas neugodno pao nakon što ga je oborio paragvajski golman nakon odbranjenog penala.
 
AW: Svjetsko Prvenstvo 2010 u Africi

Klose: Nadam se da se Ronaldo ne brine mnogo


Skoro pa legendarni Miroslav Klose je priznao da u Nemačkoj niko nije očekivao da nova generacija zvezda tako brzo stasa, kao i da nikada nije sanjao da će biti tako blizu Ronalda na večnoj listi strelaca.
Levovi renovirani Nemci su veliki hit Mondijala, postigli su četiri gola na tri od pet utakmica, a među najboljim igračima turnira su Mesut Ozil, Tomas Miler i Manuel Nojer, za koje nedavno dobar deo sveta nije ni čuo.
 
AW: Svjetsko Prvenstvo 2010 u Africi

Pareira ponosan na sebe

Du musst angemeldet sein, um Bilder zu sehen.
Bivši selektor fudbalske reprezentacije Južne Afrike Karlos Alberto Pareira izjavio je da je ponosan što je predvodio ekipu na Svetskom prvenstvu, iako je završila učešće u takmičenju po grupama. Južna Afrika je pobedila Francusku sa 2:1, u poslednjoj utakmici u grupi, ali nije uspela da se plasira u naredni krug zbog lošije gol razlike. U meču sa Meksikom odigrala je nerešeno 1:1, dok je od Urugvaja izgubila sa 0:3.

Kako dalje prenosi Beta, Pareira je rekao da nacionalni tim sada ima svoj identitet i da mu je to ostavština za budućnost. Brazilski trener drugi put je preuzeo reprezentaciju Južne Afrike u oktobru prošle godine, a napustio je ekipu kada je eliminisana na Svetskom prvenstvu.
 
AW: Svjetsko Prvenstvo 2010 u Africi

Bekenbauer: Reprezentacija je Nemačka "u malom"

Du musst angemeldet sein, um Bilder zu sehen.
Veliki broj igrača koji poreklom dolaze iz različitih kultura su značajno uticali na odlične rezultate Nemačke na Svetskom prvenstvu u Južnoj Africi. Od 23 igrača u reprezentaciji Nemačke, njih 11 je moglo da nastupa i za selekcije drugih zemalja. Među njima su i najbolji strelci ekipe Miroslav Klose i Lukas Podolski, kao i igrač sredine terena Mesut Ozil.

- Način na koji ekipa igra je iznenadio mnoge. Nadam se da će nastaviti istim putem. Nemačka ima odličnu priliku da osvoji Svetsko prvenstvo - izjavio je legendarni nemački fudbaler Franc Bekenbauer, a prenosi Beta.

Nemačka u sredu u polufinalu Svetskog prvenstva igra protiv Španije.

- Naš cilje je osvajanje titule i ostale su nam još dve utakmice. Španija je teži protivnik od Engleske ili Argentine. Reprezentacija Nemačke je uvek dobro organizovana i borbena - kazao je Bekenbauer i ocenio je da sastav reprezentacije odlično oslikava kako u ovom trenutku izgleda stanovništvo Nemačke.

- Mundijal je odlična prilika da celom svetu pokažemo kako reprezentacija može da igra. Do sada smo ostavili odličan učinak. Ima igrača koji nisu rođeni u Nemačkoj, ali imaju pasoš i oni su jedan od razloga dobre igre - naveo je on - pohvalio i način na koji Joahim Lev vodi nacionalni tim.

- On je bio dovoljno hrabar da pruži šansu mladim igračima. Bilo bi sjajno da potpiše novi ugovor sa savezom i nastavi da radi posao na način na koji je činio do sada - zaključio je Bekenbauer.

Podolski, Klose i Pjotr Trohovski rođeni su u Poljskoj, a Ozilovi roditelji su Turci. Članovi reprezentacije Nemačke su i Marko Marin, rođen u Bosanskoj Gradiški, Kakau koji rođen u Brazilu, kao i Mario Gomez čija majka je iz Španije. Otac Semija Kedire rođen je u Tunisu, a Džerom Boateng u Gani. Serdaru Tačiju oba roditelja su iz Turske, a Denis Aogu iz Nigerije.
 
AW: Svjetsko Prvenstvo 2010 u Africi

Španski mediji: “Vilja Espanja”

Du musst angemeldet sein, um Bilder zu sehen.
Španska štampa slavi pobedu svoje reprezentacije nad Paragvajem i Link veralten (gelöscht)Link veralten (gelöscht) u polufinale Svetskog prvenstva."Krv, znoj i pobeda!" piše na naslovnoj strani sportski dnevnik As, istovremeno hvaleći igru Paragvaja kao "veoma teškog protivnika, koji je Španiju gurnuo do krajnjih granica", prenosi Beta.

"Kraj loše sudbine" naslov je konkurentske Marke, kojim list podseća da Španija, koja je 2008. osvojila titulu evropskog prvaka, nije do sada na svetskim prvenstvima uspela da stigne dalje od četvrtfinala. Najavljujući polufinalni meč, koji Španija u sredu igra protiv Nemačke, Publiko piše "Auf Geht's! (Idemo!).

Brojni španski listovi pišu o odlučujućoj potezu golmana Ikera Kasiljasa, kojim je odbranio penal, kao i o pobedničkom golu Davida Vilje sedam minuta pre isteka regularnog vremena. "Vilja Espanja", umesto navijačkog uzvika "Viva Espanja" (Živela Španija), pozdravio je čitaoce ekonomski list Gaseta.

Mundo na naslovnoj strani ocenjuje "Vilja za istoriju", a Pais najavljujući da "Španija ide ka slavi", piše i o "srceparajućoj pobedi, s pogotkom Vilje i odbranom Ikera".
 
AW: Svjetsko Prvenstvo 2010 u Africi

Karadžić: Antić najbolji, igrači promenili ponašanje

Du musst angemeldet sein, um Bilder zu sehen.
Mnogo bure izazvalo je obraćanje predsednika FSS Tomislava Karadžića posle eliminacije u JAR, ali je na sednici Odbora za hitna pitanja selektor Antić dobio podršku. Prvi čovek srpskog saveza napominje u intervjuu za Večernje novosti da ostaje Link veralten (gelöscht), ali i da ceni selektora.

- Mišljenje samo u retkim prilikama menjam, u ovom slučaju svakako ne, pa samo mogu da ponovim ono što sam rekao: na Mundijalu smo doživeli neuspeh! Ali, takođe, ne menjam mišljenje ni kada je Radomir Antić u pitanju, smatram da je naš najbolji trener i da će svoje znanje, umeće i energiju usmeriti ka evropskom prvenstvu i već u kvalifikacijama za Poljsku i Ukrajinu dokazati da mu je mesto na klupi Srbije. Razgovarali smo dva dana i o selektoru, poslednji put 10 sati, razmatrali svaki segment naše mundijalske priče. I svi mislimo isto, morali smo i bolje i dalje. Ne može se pričati o uspehu ove sjajne generacije posle dva poraza od, svakako, slabijih rivala. To je ono što nas proganja. S druge strane, doneli smo zaključak da nema potrebe da donosimo ishitrena rešenja i bilo šta menjamo. Jer, apsolutno je jasno da je Antić najbolje rešenje i da treba da nastavi tamo gde je (za)stao - rekao je Karadžić.

Po čaršiji se priča da Karadžić i Antić maltene ne govore.

- Nema tu istine, pričao sam naravno sa Antićem i po povratku u Srbiju.

Predsednika FSS i dalje boli što su "orlovi" eliminisani, a imali su popločan put ka zvezdama.

- Imali smo sve na tacni, samo je trebalo da te darove uzmemo. I to nisu bili danajski darovi. Ne mogu da se otmem utisku da je generacija Vidića, Stankovića, Ivanovića, Žigića, Jovanovića... mogla i morala bar među osam najboljih na svetu. Toliko je morala, a mogla je još više. Jer, zaista mnogo vredi, toliko da joj je bilo mesta u istoriji našeg fudbala.

Karadžić je demantovao da je atmosfera u ekipi bila loša i da je bilo sukoba.

- Jednostavno, to nije tačno. Međutim, i danas o tome svakodnevno razmišljam, a ne mogu da dokučim šta je to što se promenilo u odnosu na zajednički život kroz kvalifikacije za svetsko prvenstvo. Tvrdim, laž je da je bilo podela i nesportskih ispada, ali mislim da se nešto promenilo u ponašanju igrača. Kao da je nestao onaj adrenalin, kao da nisu više bili toliko srećni, željni borbe, dokazivanja. Činilo mi se da su izgubili onaj entuzijazam koji ih je nosio kroz kvalifikacije, ne znam zašto su „spustili gas". Možda je ta tenzija Mundijala, taj pritisak bio prejak za naše momke, možda... Valjda oni to najbolje znaju. Ali, ja i dalje verujem u njih, jer se zaista radi o sjajnoj grupi koja zaslužuje svu pažnju. Zato verujem da ćemo zajedno dalje, u nove pobede - poručio je Karadžić.
 
AW: Svjetsko Prvenstvo 2010 u Africi

Maradona je Bog

Du musst angemeldet sein, um Bilder zu sehen.


Ljubav Argentinaca prema Dijegu Armandu Maradoni definitivno nema granice. Posle jednog od najvećih poraza u svojoj istoriji kada su Svetska prvenstva u pitanju (Nemačka 4:0), umesto drvlja i kamenja, reprezentativce „gaučosa" dočekali su u Buenos Ajresu kao bogove.

Maradonu i igrače je dočekalo oko 20.000 navijača, koji su ih pozdravili ovacijama. Od Maradone traže da ostane na kormilu i zemlju dovede do titule prvaka Južne Amerike 2011. Inače, ova zemlja je domaćin kontinentalnog prvenstva.

Igrači i selektor su bili dirnuti dočekom, Kun Aguero je na Tviteru napisao, "hvala vam i izvinite".

Gabrijel Hajnce je zatražio da selektor ostane na klupi.

- Postoji nova šansa, 2014. u Brazilu. Ako je neko sposoban da Argentinu dovede na vrh, onda je to Maradona - rekao je iskusni defanzivac.
 
AW: Svjetsko Prvenstvo 2010 u Africi

Nesavladiva Holandija kompletna protiv Urugvaja

Du musst angemeldet sein, um Bilder zu sehen.


Iako su u četvtrtfinalu Svetskog prvenstva fudbaleri Holandije savladali velikog favorita Brazil, selektor Bert van Marvijk upozorio je svoje igrače da ne smeju da potcene Urugvaj, protivnika u polufinalu Mundijala.

- Urugvaj je jaka ekipa, bore se do kraja, a mi moramo da sačuvamo maksimalnu koncentraciju - rekao je Van Marvijk, a prenosi Beta.

Ova polufinalna utakmica biće duel dvostrukog svetskog prvaka (Urugvaj) i selekcije koja je dva puta poražena u finalima Mundijala (Holandija). Selektor Holandije u polufinalu će moći da računa na oporavljene igrače štopera Jorisa Matijsena i napadača Robina van Persija.

- U dosadašnjem toku turnira ostvarili smo svih pet pobeda, a poslednji trijumf protiv Brazila prilično nam je podigao samopouzdanje. Sada smo među četiri najbolje reprezentacije, a želimo da igramo u finalu - poručio je kapiten Holandije Đovani van Bronkhorst.

Reprezentacije Holandije nije izgubila u poslednje 24 utakmice, a u polufinale Mundijala plasirala se prvi put posle 12 godina. Deo holandskih medija i navijača i dalje kritikuje Van Marvijka jer, prema njihovom mišljenju, ekipa više ne igra atraktivno, što je bila odlika ranijih generacija "lala".

- Zašto svi uvek zahtevaju od trenera da pravi neke promene? Više hrabrosti vam je potrebno da se držite svog plana - zaključio je Van
Marvijk.
 
AW: Svjetsko Prvenstvo 2010 u Africi

„Ludak“ sa pištoljem

Du musst angemeldet sein, um Bilder zu sehen.


Urugvaj je u delirijumu, navijači ponavljaju samo jedan nadimak širom ulica i trgova - „El Loko" (Ludak). Nadimak njihovog heroja, Sebastijana Abreua, momka koji je u stilu legendarnog Panenke sa EP 1976. godine izveo penal protiv Gane i odveo svoju reprezentaciju u polufinale najveće smotre fudbale.

Da nije dobio nadimak samo kao sve češće pozitivnu osobinu u žargonskom jeziku svedoči primer iz njegovog ranog detinjstva. Dete urugvajskog policajca je sa pet godina iskoristilo nepažnju svog oca i ukrao mu službeni pištolj. Sa opasnim oružijem on se tada zaputio kod svoje bake da se malo „igra".

Fudbal ga ni malo nije zanimao kao klinca. Netipično za jednog „urusa" trenirao košarku i dogurao do kadetske selekcije ove zemlje. Ni to ga nije dugo zadržalo. Želeo je da se oproba kao novinar, pa se zaposlio u listu „Lavaljeha". Koliko je bio zaluđen možda najbolje pokazuje utakmica u kojoj je igrao košarku, da bi posle toga otišao u redakciju i sam napisao izveštaj o meču.

Sada, kada je jedan od „odabranih" kako u Urugvaju zovu svoje reprezentativce posle ostvarenog uspeha u Južnoj Africi, priznaje da često zna da pokuša da unese strah kod protivničkih igrača posle kornera, kada se zaleti i poviče „Bežite stiže cunami".

Jedan jedini, neponovljivi Ludak, Sebastijan Abreu.
 
AW: Svjetsko Prvenstvo 2010 u Africi

Pareira ponosan na sebe

Du musst angemeldet sein, um Bilder zu sehen.


Bivši selektor fudbalske reprezentacije Južne Afrike Karlos Alberto Pareira izjavio je da je ponosan što je predvodio ekipu na Svetskom prvenstvu, iako je završila učešće u takmičenju po grupama. Južna Afrika je u poslednjoj utakmici u grupi pobedila Francusku sa 2:1, ali nije uspela da se plasira u naredni krug zbog loše gol razlike. U meču sa Meksikom odigrala je nerešeno 1:1, dok je od Urugvaja izgubila sa 0:3.

Pareira je, kako prenosi Beta, rekao da nacionalni tim sada ima svoj identitet i da mu je to ostavština za budućnost. Brazilski trener drugi put je preuzeo reprezentaciju Južne Afrike u oktobru prošle godine, a napustio je ekipu kada je eliminisana na Svetskom prvenstvu.
 
Zurück
Oben