Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Koji Receiver za CS i IPTV ?

Bobo111

Newbie
Registriert
12. Mai 2014
Beiträge
8
Reaktionspunkte
0
Punkte
21
Pozdrav...
Do sada sam koristio CS na DBOX2 (iako tu nisam bas sve kanale mogao gledat ali svakako mi je samo sky bundesliga bio vazan).
Pored toga moram reci da sam se preselio i nisam siguran dali cu moci i dalje koristit satelitsku.
Osim toga sam nabavio i Samsung Smart TV (cuo sam da se moze i preko toga sto sta,...)
Koliko sam vidio, ponude za CS liniju pocinju kod 40eura godisnje. Dok je za IPTV oko 100eura.
Eh sada me sledece interesuje:

1. Koje bi mi bilo najpovoljnije rjesenje za gledanje ex-yu kanala i Sky DE Bundesliga kompletan paket ? Sta bi mi preporucili ili kako recimo vi licno koristite ?

2. Koje Receivere mogu za CS koristit ? Po mogucnosti istovremeno i za IPTV ako nekada budem morao na to preci.
(sta je recimo sa
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!
,
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!
,
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!
,..... ? )

3. Kako bi mogao i u drugoj sobi koristit signal koji stize na receiver u prvoj sobi ? Znaci ima antena na balkonu, kabal ide do prve sobe, tu je receiver koji je istovremeno prikljucen i na modem. Druga soba je odvojena i bilo bi tesko sa kablom doci do nje. Koje mogucnosti imam ?

Hvala unapred !
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: Koji Receiver za CS i IPTV ?

Za gledanje Ex yu kanala je najpovoljnije resenje IPTV. Kompletna Bundesliga ide preko kartice ili CS. Samo koliko dugo, to jos niko tacno nezna. Ove resivere sto si ti naveo nisam imao, tako da ti nemogu tacno reci koliko su dobri. U svakom slucaju sa Dreambox i VU resiverima neces pogresiti. Sto se tice druge sobe, ako nemas mogucnost za kabel, onda ti preostaje samo IPTV. To mozes resiti sa Wlan stick.
 
AW: Koji Receiver za CS i IPTV ?

Hvala za informaciju. Imao bi jos pitanja:

1. Dreambox moze IPTV i CS.... ili samo CS ?
2. Ima li neka znacajna razlika ili je dovoljan Dreambox 500 HD ? Imaju i neki sa dodatnom oznakom V2 ? Jel to neka novija verzija ili ? (na dreambox stranici je samo obicni naveden)
3. Ako prikljucim Satelitsku i Dreambox koji je preko modema spojen na externi CS Server koji placam u jednoj sobi.... kako mogu taj signal u sebe u stanu poslat u drugu sobu ? Da ne placam drugu CS/IPTV liniju... ili ako to recimo na CS ne ide... ide li na IPTV ?

4. Ima li ko iskustva sa ovim drugim Receiverima ?
 
AW: Koji Receiver za CS i IPTV ?

Dreambox moze sve CS i IPTV,sto se tice 500 HD moze ali radije bih uzeo 800 se,(sve zavisi koliko si spreman da platis)
To sto ti planiras sa drugom sobom CS da prosiris to neces moci, jedino da uzmes jos jedan box i ubacis u C: cfg tvoje daten ali onda moras box u Primacoj da ugasis i tako mozes na primer u Spavacoj da gledas.
Ili taj tip od koga dobivas da ti napravi jos jednu liniju.
 
AW: Koji Receiver za CS i IPTV ?

Koliko sam ja njega shvatio, on u drugoj sobi nema prikljucak za antenu. Onda mu ni CS ne pomaze.
 
AW: Koji Receiver za CS i IPTV ?

IPTV vecinom mozes gledat na jednom uredjaju ukoliko nisi platio za vise ih. Jer inace ti sljedi Bann sto se tice CS-a to mozes
 
AW: Koji Receiver za CS i IPTV ?

Imas i Vu+ ZERO za 115€ i na njemu koristis i cs i iptv ima i dovoljno memorije tako da ti nije potrebno prosirenje flesa.
Sto se tice DMM obrali su bostan konkurencija ih ubedljivo prestize. i taj goliat sto ga vec 2 godine reklamiraju pa se ne precizira bas tacno nego se nagadja da ce biti oko 1000€,,ko ce to da kupi?
Pisali smo na DMM da se pecuje Enigma zbog novih zastita za IPTV i user-agenta nisu nam ni odgovorili..
VTi Team se malo zabrinuo pa se prepustio resavanju nedostataka pa su sredili i mytube.
Tako i ako sam veliki fan dreamboxa samo kazem cinjenice..
OpenPli isto su sredili striming i to prvi tako da samo reci hvala za takve timove.

Proceslaj sta ima na trzistu hardware koje imaju i naravno dobar support za image..
 
Zurück
Oben