Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

problem dm800se i nettv aplikacija

AW: problem dm800se i nettv aplikacija

Dobar dan,
i kod mene ne funkcionisu liste u mom orig. DM800se.
Ima li u momentu kakva mogucnost da se bar instalira ova nova aplikacija, dok
se ne pronadje neko bolje rjesenje, Hvala!
 
AW: problem dm800se i nettv aplikacija

Dobar dan,
kod mene isto neradi lista koristim dreambox 800HD SE sa newnigma2
u player kaze " netTV plus portal is unavailable at the monent "
ima li neko resenje za taj problem ???
Hvala
 
AW: problem dm800se i nettv aplikacija

Za clone box koristite OpenPli 2.1 i listu sa ovom referencom

#SERVICE 4097:0:1:0:0:0:0:0:0:0:
ili
#SERVICE 4097:0:0:0:0:0:0:0:0:0:

Sa tom referenco radi i na orginal box OpenPli 3.0 i CVS image

CVS oe 2.0 radi i na listama sa referencama

#SERVICE 1:0:0:0:0:0:0:0:0:0:
#SERVICE 1:0:1:0:0:0:0:0:0:0:
#SERVICE 1:0:1:0:100:0:0:0:0:0:
#SERVICE 1:0:1:0:0:0:820000:0:0:0:
#SERVICE 1:0:1:1:1:0:820000:0:0:0:

#SERVICE 4097:0:1:0:0:0:0:0:0:0:
#SERVICE 4097:0:0:0:0:0:0:0:0:0:


Kao i do sada sa listom sa referencama za picon i EPG
i Otvara u sekundi..

Znaci na Novim Softwerima ili IMAGE od DMM,CVS radi lista normalno..
--(Merlin³-Newnigma 4 unstable,DreamElite 4,,TS image,..)
Za njihovu aplikaciju za dreambox postoji problem sa povezivanjem na njihov server.
Neke verzije se jednostavno ne mogu instalirati,,..

Ovim potezom su jos vise smanjili mogucnost gledanja na dreambox ali mislim da su smanjili i volju ljudi da produze svoje pretplate..
Postoje jos IPTV platforme na koje ce se ljudi odlucivati..
Tako su ovim potezom sano nagradili svoje konkurente novim korisnicima..

Pozdrav!

Bic@
 
AW: problem dm800se i nettv aplikacija

Ma sjetih se ja jednog IPTV sto sam imao prije,mislim oko 6 Eura mjesecno,sa manje kanala od Nettv ali zato puno stabilnijeg i bez ovakvih zayebancija..
 
AW: problem dm800se i nettv aplikacija

Hvala puno, opet radi samo treba 10 do 15 sekundi da presalta kanal. de mi recite jel neko ima dobar image za DM800 clone. u sekciji od honde sam naso puno toga ali svi su za DM800 SE...... po mogucnosti Image sa Mediaportalom i nettv listom:))))
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: problem dm800se i nettv aplikacija

Zbog iznosenja istinitih podataka, danas sam po drugi puta izbacen sa Foruma Nettv plusa.
Ne mogu oni mene toliko puta izbaciti koliko cu se ja puta prijaviti pod drugom adresom.

A istina je ta da sam izjavio pod punom odgovornoscu, da Nettv NIKAD nije imao ugovor sa Hayatom ni da ce ga ikad imati,
jer su ih nelegalno dizali u svojoj platformi. Zadnja informacija je da je VIP Network bivsi GSS sada jedini ekskluzivni zastupnik prava za Hayattv za Europu.
Nettv nije u dobrim odnosima sa ovom kucom tako da od njih moraju traziti prava prenosa.
Zato savjetujem sve one koji imaju pretplatu kod nettv-a da sacekaju sa obnavljanjem ugovora ili da to rade u najminimalnijem (3 mjeseca) intervalu.
Po najavama ljudi iz Bhtv-a, imaju namjeru uskoro da tuze nettv za dizanje u sistem programe ove kuce (bht, federalna, rtrs) kao i pojedine kantonalne televizije, koje nisu nikad sklopile ugovor sa nettv-om. Takodje, hrvatska medijska platforma OIV zahtijeva od nettv da obustave emitovanje (bespravno), hrvatskih tv kanala na ovoj iptv platformi ili slijedi tuzba Europskom sudu pravde koji je imao slicnih slucajeva vec sa britanskim tv stanicama.
"Televizijski emiteri mogu zabraniti reemitovanje njihovih programa putem drugih kompanija ili interneta. To reemitovanje ostvaruje, pod određenim uslovima, komunikaciju sa javnošću, što autori moraju odobriti“, navodi se u presudi."Ovo je jedna u dugom nizu odluka kojim sud udara temelje novom evropskom pravnom poretku u slučaju autorskih prava i intelektualnog vlasništva. S jedne strane, on ojačava autorska prava, ali s druge, on ograničava prava u potrazi za jedinstvenim tržišnim principima, stavljajući van zakona ekskluzivne nacionalne licence, limitiranjem količine novca koju vlasnici autorskih prava mogu naplatiti kao tantijeme i balansiranjem autorskih prava sa pravima korisnika.
A kazne za ovo su ogromne. Doduse za jednu firmu koja zivi u Panami, novcani tokovi preko Madjarkse i Kipra i radne snage iz Srbije, opreme(jeftine) iz Kine, to ne pije vode...
 
Re: AW: problem dm800se i nettv aplikacija

@haki meni nije jasno kako ti objave post na njihovom forumu? Moje postove nisu nikad objavili. Svaki put kad napisem nesto stoji da se post mora prekontrolisati prije objave. Al to je opet do njih oni sami sebi jamu kopaju kako bi nas narod rekao ;)
 
AW: problem dm800se i nettv aplikacija

Sakrivena ip adresa + ubacujem postove kad moderatori spavaju. He he he.
Jos oni moraju da uce, jer su vecinom "metalni radnici".
Kopiraju Totaltv. Pozdrav ...
 
AW: problem dm800se i nettv aplikacija

Ja imam DM800 SE clone i normalan DM 800 clone, nikad do sada nisam imao problema sa listama sve je perfektno radilo zahvaljujuci Bicu i ostalim clanovima foruma.
Medzutim evo ima vec skoro 2 sedmice kako nista ne gledam nijedna od ovih novih Lista ne funkcionise na ovim mojim klonovima, iako sam ubacio PLi 2.1
Ako moze pomoc od kolega cije liste rade na klonovima moze i na PN.Hvala
 
Zurück
Oben