Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Jeli ovo Moguce??

hadizz

Freak
Registriert
28. Dezember 2009
Beiträge
225
Reaktionspunkte
4
Punkte
18
Ort
Mannheim
zdravo ljudi!

upravo hocu da postavim novu antenu na krov: Gibertini XP 100 cm i uzeo sam Gibertini Mulitfeed-Schiene posto hocu 4 satelita da hvatam. Imam Multischalter EMP Centauri 17/12. (prije sam imao t-90 na balkonu ali za kucu puno su mi ljudi rekli da je preteska ako je nemogu precvrstiti na pod od krova, ali to nemogu posto su sobe u krovu).

Hocu da hvatam: Astra, Hotbird, Eutelsat i Atlantic Bird 5 Grad West => Jeli Moguce 5 W sa Mulitfeed sinom? Jeli nesto posbeno treba da pazim?

ako ne onda bi namjesto toga THOR hvato?

Hvala na odgovoru
 
AW: Jeli ovo Moguce??

Hvala! To znaci mora biti veca antena?
Nema veze, 5w je samo bila Reserva ako mi ne ide TNT Sat Karta u dm.

Sta ima interesntno ma Thor da ex - yu? Na lyngsat ne vidim nista.

Pozz
 
AW: Jeli ovo Moguce??

Ti imas azimutbereich oko 24,2° stepena. To nebi trebao biti problem za Gilbertini 100.
 
AW: Jeli ovo Moguce??

Nije problem samo 5w koliko mi se cini trebao bi biti nekih 2cm vislji od ostalih.
 
AW: Jeli ovo Moguce??

Super, hvala vam puno na pomoc svima.

Ove programe na thor, jesu zakljucani? mogu se gledati sa cs?

pozz
 
AW: Jeli ovo Moguce??

hahaha...pa onda da se trudim sto vise...:emoticon-0167-beer::emoticon-0167-beer::emoticon-0167-beer:
 
AW: Jeli ovo Moguce??

boki pa 39° je po svima sa kojim sam pricao bilo ne moguce podesiti na gibertini 100 cm ali kod meine jos uvek radi malo maste i ide
 
AW: Jeli ovo Moguce??

e kolega @sbanane onda odresi novcanik.
ja se kladim da ce on to i da napravi,a onda si ti na redu da platis...haahhahaa
pozz
sony
 
AW: Jeli ovo Moguce??

Pitanje: vidio sam ovdje ove ljepe konstrukcije od beastmaster i siki na primjer.
ja imam gibertin xp i onaj feedhalter mfp koji sam za xp ide. Tu stoji feedschiene senkrecht a n waagrecht kao u vas. Znaci lnb se stavljaju iza sine a ne na sinu.

Imali neko xp antenu sa ovim feedhalterom? Da vidim kako tu da se nesto napravi, verlängerängung itd...

poz
 
AW: Jeli ovo Moguce??

Ako imas ovu sinu, onda ovako. Samo sto za 5°W moras dodatnu sinu da nadovezes. To bi ti preporucio drugu sinu jer mozes lakse da nastelujes 5°W lnb




Na ovoj slici je tip prokazao svoju Gilbertini 100 sa 9 LNB. OD 28,2° do 7°W
 
Zurück
Oben