Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Svjetsko Prvenstvo 2010 u Africi

AW: Svjetsko Prvenstvo 2010 u Africi

Juce citam videoSat1 text .I sta prvo pise Portugal hat das schwere los erwischt .Prvo sam se dobro nasmijao.Schweres los.Ali kad citam u osalim forumima Svi su za bosnu i davaju bosni dobru schansu da portugalce izbace .Pa cemo vidjeti .
Poz
sanel
 
AW: Svjetsko Prvenstvo 2010 u Africi

nema potrebe za smijeh boss.. sto nebi bosna mogla da pobjedi?? ako budu igrali kao i dosad moguce je
 
AW: Svjetsko Prvenstvo 2010 u Africi

Irland - Frankreich PP X
Portugal - Bosnien-Hercegovina 3+
Griechenland - Ukraine 0 - 2
Russland - Slowenien 1
 
AW: Svjetsko Prvenstvo 2010 u Africi

Nije ni Portugal toliko jak kao sto je to bio zadnjih par godina. Moze Bosna Portugal dobiti.
 
AW: Svjetsko Prvenstvo 2010 u Africi

To i moze biti problem. Fifa sigurno zeli da Kristijano Ronaldo bude na svetskom prvenstvu.
 
AW: Svjetsko Prvenstvo 2010 u Africi

piksel.gif



Odbrojavanje (60): Na SP dolazi najviše Amerikanaca?


Do početka Svetskog prvenstva u fudbalu ostalo je dva meseca a organizatori još ne vide pomak u prodaji karata, što im stvara sve veću glavobolju.
Njihova najveća noćna mora, poluprazni stadioni širom Južne Afrike mogla bi da se ostvari jer je za sada ostalo čak 500.000 neprodatih karata.
Ipak, karte su do sada prodavane samo preko Interneta, tako da se teše činjenicom da će velika većina ljubitelja fudbala, posebno lokalnih, krenuti ka blagajnama od sledeće nedelje, kada karte budu u slobodnoj prodaji.
"Finalna faza prodaje karata je veoma važna. Ne želimo da odavde šaljemo sliku svetu polupraznih stadiona", rekao je Džerom Valke, generalni sekretar FIFA.
Ono što je posebno zanimljivo je podatak da su najviše karata putem mreže do sada kupili - Amerikanci. Niko iz organizacionog komiteta nije očekivao da će zemlja u kojoj fudbal nije najpopularniji sport biti toliko zainteresovana za Mondijal.
Amerikanci su kupili 118.945 karata, što ih smešta na drugo mesto zemalja sa najvećom tražnjom, odmah posle domaćina - Južnoafrikanci su kupili 925.437 ulaznica. Ovo samo pokazuje da Amerikanci zaista vole fudbal i da je njihova MLS liga znatno uznapredovala poslednjih godina.
Tužna činjenica je da su Evropljani rezervisali užasno mali broj ulaznica i kako za sada stvari stoje, na mnogim utakmicama neće biti ni približno puni stadioni. Zabrinjavajuć podatak ako se zna da pred početak poslednja dva Svetska prvenstva nije bilo nijedne jedine karte na blagajnama.
Šta je uzrok tome? Stručnjaci navode da se Evropljani verovatno plaše terorističkih napada u ovoj zemlji, zatim tu je i faktor recesije, ekonomska kriza još nije prošla, i na kraju, ipak je Južna Afrika daleka za mnoge od navijača, čiji novčanici nisu puni kao prethodnih godina. Zato će se velika većina njih opredeliti za piće, grickalice i pomno praćenje utakmica putem televizije.
Šef organizacionog komiteta SP Deni Džordan pokušava da ipak koliko može zainteresuje navijače da se tokom Mondijala presele u Južnu Afriku.
"Uradili smo sve što je od nas traženo. Samo za Južnu Afriku pristali smo na prodaju ulaznica za kategorije sa manjom cenom, što nije uobičajeno. Ključno je da se domaći gledaoci zainteresuju za Mondijal i na licu mesta počnu da kupuju ulaznice", rekao je Džordan.
 
AW: Svjetsko Prvenstvo 2010 u Africi

Ma ja mislim da je ljude strah da idu u JAR na svjetsko prvenstvo radi kriminaliteta u toj zemlji. Par puta sam gledao neke reportaze o toj zemlji i mogu ti rec da bi i sam dobro rasmislio, dali ici ili ne ici. Pa cak i da mi neko djabe da karte. Pa i sam organizator upozorava, da se ne zalazi po nekim nepoznatim cetvrtima u kojim nisu fan zone, a to kaze mnogo...
 
AW: Svjetsko Prvenstvo 2010 u Africi

Odbrojavanje (53): Više domaćih zvezda na otvaranju


Organizatori Svetskog prvenstva u fudbalu pristali su da povećaju broj domaćih muzičkih zvezda na otvaranju 10. juna u Johanezburgu.
Organizatori su bili pod pritiskom Ministarstva kulture i umetnosti Južne Afrike, a oni pod presijom javnosti koja je bila razočarana saznavši da će na otvaranju nastupati inostrane zvezde poput Šakire, Ališe Kiz, Blek Ajd Piz i Džona Ledženda.

Nakon što su organizatori pre nedelju dana saopštili da će mahom računati na nastupe svetskih grupa i pevača, domaći autori su se pobunili i uputili dopis na adresu Ministarstva kulture i umetnosti.
"Marginalizovani smo i to nije u redu. Vlada Južne Afrike je rekla da je afričko Svetsko prvenstvo, budući da se prvi put odigrava na ovom tlu. Originalni spisak učesnika je nedopustiv", stoji u dopisu.
Pre toga su u programu svrstani samo folk pevač Vusi Mahlasela i rokeri BLK JKS i Parlotonsi.
Zato je FIFA donela odluku da koncert mora imati "internacionalni profil".
"Da, radi se Mondijalu koji se igra na tlu Južne Afrike. Ali ovo je ipak internacionalni sportski događaj na kojem će učestvovati šest afričkih i 26 zemalja iz ostalih delova sveta. Zbog toga moraju učestvovati zvezde iz svih delova planete.
Međutim još nije objavljeno ko će od domaćih muzičara pevati sve dok se sa njima ne potpišu ugovori.
 
AW: Svjetsko Prvenstvo 2010 u Africi

Gerd Miler: Mi nemamo najbolji tim, Brazil je favorit

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!

Bivši nemački fudbaler Gerd Miler izjavio je danas da je Brazil favorit na narednom Svetskom prvenstvu u Južnoj Africi, a da njegova država nema dobar tim.
Miler koji je bio jedan od heroja Svetskog prvenstva 1974. godine, rekao je da je selektor Joahim Lev pogrešio što nije pozvao napadača Šalkea Kevina Kuranjija.
"Mi nemamo najbolji tim. Kuranji je taj koji sada postiže golove", rekao je Miler i dodao da je Brazil favorit na SP u Južnoj Africi.
Lev je rekao da će razmisliti da li da vrati Kuranjija u tim iz kojeg je 2008. godine izbačen zbog nediscipline.
 
AW: Svjetsko Prvenstvo 2010 u Africi

Zdravo Borko

Svi pricaju Brazil Portugal Spanija Francuska a ja nebi zaboravio Argentinu iako su se tesko kvalifikovali ali oni bi mogli da budu jedno veliko iznenadjenje.Sto se tice Nemaca ako prodju kvalifikaciju u pre rundi mogli bi i oni daleko da stignu je oni su turnirska ekipa. Ja se nadam da ce Antic Srbiju dobro pripremit fizicki i phizicki tako bi mogli daleko i oni da doguraju.Fudbal je cudesna stvar zato je interesantan.
 
AW: Svjetsko Prvenstvo 2010 u Africi

Lev saopštio širi spisak fudbalera za Mondijal

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!

Selektor fudbalske reprezentacije Nemačke Joahim Lev saopštio je danas širi spisak od 27 kandidata za nastup na Svetskom prvenstvu u Južnoj Africi.
Okosnicu pancera u Južnoj Africi, prema danas objavljenom spisku, trebalo bi da čine fudbaleri finaliste Lige šampiona Bajerna iz Minhena.

Bajern je na spisku zastupljen sa sedmoricom predstavnika, među kojima je i jedan od dvojice debitanata, Holger Badštuber. Drugi debitant je Denis Aogo iz Hamburga.
Osmorica igrača sa spiska igrali su i na prethodnom Mundijalu, kada je Nemačka, kao domaćin, osvojila treće mesto. To su kapiten Mihael Balak, Miroslav Kloze, Filip Lam, Bastijan Švajnštajger, Per Mertezaker, Arne Fridrih, Marsel Jansen i Lukas Podolski.
Balak je, s druge strane, jedini koji ne igra u nekom od nemačkih klubova.
Reprezentacija Nemačke će na Svetskom prvenstvu u Južnoj Africi
igrati u Grupi D sa Srbijom, Australijom i Ganom.
Kontrolne utakmice za Mundijal igraće 13. maja sa Maltom, 29. istog meseca sa Mađarskom i 3. juna sa Bosnom i Hercegovinom. Širi spisak selektora Leva moraće da bude skraćen za četiri imena do 1. juna.

Spisak igrača:
Golmani: Jerg But (Bajern Minhen), Manuel Nojer (Šalke), Tim Vize (Verder Bremen).
Odbrana: Denis Aogo (Hamburg), Holger Badštuber (Bajern Minhen), Andreas Bek (Hofenhajm), Žerom Boateng (Hamburg), Aren Fridrih (Herta), Marsel Jansen (Hamburg), Filip Lam (Bajern Minhen), Per Mertezaker (Verder Bremen), Serdar Tači (Štutgart), Hajko Vesterman (Šalke).
Vezni red: Mihael Balak (Čelsi), Sami Kedira (Štutgart), Toni Kros (Bajer Leverkuzen), Marko Marin (Verder Bremen), Mesut Ozil (Verder Bremen), Bastijan Švajnštajger (Bajern Minhen), Kristijan Traš (Štutgart), Pjotr Trohovski (Hamburg).
Napadači: Kakau (Štutgart), Mario Gomes (Bajern Minhen), Štefan Kisling (Bajer Leverkuzen), Miroslav Kloze (Bajern Minhen), Tomas Miler (Bajern Minhen), Lukas Podolski (Keln
 
Zurück
Oben