Quantcast
Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Svjetsko Prvenstvo 2010 u Africi

AW: Svjetsko Prvenstvo 2010 u Africi

Antić: Australijanci su veliki takmičari



Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Radomir Antić rekao je da se danas uverio da tim Australije, narednog protivnika na Svetskom prvenstvu u Južnoj Africi, čine veliki takmičari.
IMG Removed "Samo su potrvdili ono što smo i ranije znali o njima: da su veliki takmičari", rekao je Antić novinarima pošto je uživo gledao utakmicu Australije i Gane u Rustenburgu.
"Počeli su veoma agresivno, ali su morali da promene način igre posle isključenja Harija Kjuela. Uspeli su da uprkos igraču manje održe ravnotežu i mogli su i do sva tri boda", kazao je Antić.
Utakmica je završena sa 1:1. Australija je povela golom Breta Holmana u 11. minutu da bi Gana izjednačila u 25. preko Asamoe Gijana iz penala, dosudjenog pošto je Heri Kjuel rukom zaustavio jednu loptu na gol liniji. Napadač "kengura" je zato isključen.

Srbija će sa Australijom igrati 23. juna u Nelspruitu i moraće tada da pobedi kako bi sigurno izborila plasman u osminu finala Mundijala u Južnoj Africi. U teoriji, mesto medju 16 najboljih ekipa sveta mogao bi da joj donese i nerešen rezultat.

"Ni do sada se nisam bavio kalkulacijama, pa neću ni sada. Dobro je što zavisimo od nas, a ne od drugih", rekao je Antić.
 
AW: Svjetsko Prvenstvo 2010 u Africi

Kaita dobio smrtne pretnje zbog crvenog kartona


Fudbaler Nigerije potvrdio da je primio pretnje, ali kaže da Bog odlučuje o svačijem životu. Izvinjava se celoj naciji.
IMG RemovedSani Keita je očajan zbog kartona, na email su mu stigle smrtne pretnje, ali kaže da se ne plaši.

"Ja sam odgojen u islamu, vera me uči da Bog odlučuje o našem životu. On zna šta je moja sudbina, pa se ne brinem zbog pretnji", rekao je fudbaler Alanije iz Vladikavkaza.

Njegovo isključenje verovatno znači eliminaciju Nigerije sa šampionata.

"Znam šta sam napravio, još jednom se izvinjavam svom narodu. Ne želim da se sećam slučaja Eskobar, kako rekoh, Bog zna šta će biti. U svakom slučaju spreman sam da dam svoj život da odemo dalje, da dobijem šansu da se ispravim", kaže nesrećni Keita.
 
AW: Svjetsko Prvenstvo 2010 u Africi

Italija - strah od novozelandskih žirafa...


Italijani kao osnovnu opasnost pred duel sa "kivijima" vide visinu rivala.
IMG RemovedMarćelo Lipi upozorava svoje igrače.

"Gledali smo duel sa Slovacima, moramo da sprečimo centaršut i da ne pravimo prekide u blizini gola. To je njihovo najjače oružje", kaže italijanski selektor.

Protiv Paragvaja su tako primili gol, Kanavaro je niži od prosečnog centarhalfa, stižu ga godine, sve češće gubi vazdušne duele.

I povrede brinu svetske prvake.

"Pirlo neće igrati u nedelju, ali se nadamo da će protiv Slovaka biti spreman. Nismo odustali od Bufona. Svakim danom je sve bolje, nadamo se da bi u nokaut fazi mogao da bude spreman", rekao je Marćelo Lipi.
 
AW: Svjetsko Prvenstvo 2010 u Africi

Anelka: "Nije trebalo da izađe iz svlačionice", Evra: "Imamo izdajnika u timu"


Nikolas Anelka progovorio nakon izbacivanja iz tima. Kaže da je došlo do sukoba, ali da je to unutrašnja stvar ekipe. Evra sumnja da je ekipu izdao neko od fudbalera.
IMG RemovedNikolas Anelka je odbio da se izvini, a želi timu svu sreću.

"Tačno da je došlo do žestoke rasprave, ali to je deo svlačionice i takve stvari se dešavaju. Trebalo je da ostane među nama, ali je neko progovorio u medijima. Poštujem odluku, patriota sam i želim svu sreću saigračima", rekao je napadač Čelsija.

Mediji idu u dalje špekulacije, da je on upravo zahtevao od Domeneka da Gurkufa ostavi na klupi protiv Meksika, i da je selektor bio besan jer je Anelka igrao još gore nego u prvom meču.

Nekadašnji igrač Bišente Lizarazu, osvajač titule iz 1998. kaže da je Anelka sramota za fudbal.

"Pogledajte kako se ponašao na terenu, nije želeo da se pomeri i to na Mondijalu. Domenek je trebalo da ga izvede posle pet minuta", kaže Lizarazu.

Patris Evra smatra da nije problem u Anelki.

"Gore je što je neko to ocinkario medijima. Imamo krticu u svojim redovima i to će dodatno oslabiti ekipu", rekao je kapiten "Les Blesa".
 
AW: Svjetsko Prvenstvo 2010 u Africi

FIFA pozvala Meksiko i Urugvaj na fer plej


Mnogi ovaj poziv tumače kao uslugu domaćinu, ali i Francuzima, jer remi između Meksika i Urugvaja oba tima vodi u osminu finala.
IMG RemovedNaravno, ovakvi pozivi nisu uobičajeni, niti su navedeni u formi naredbe ili optužbe, ali nakon sumnji francuskih medija u regularnost, oglasila se i FIFA.

Oni su jednostavno rekli da čvrsto veruju da neće biti ničeg sumnjivog u sudaru Urugvaja i Meksika, i da će sve proteći u znaku fej pleja.

Iz meksičkog tabora su pre toga stigla uveravanja da će ovaj tim igrati na pobedu, dok su u Urugvaju odbacili bilo kakve insinuacije kao gluposti.

Ovakvih apela UEFA nije bilo kada su Italijani eliminisani, nakon što su Švedska i Danska odigrale 2:2, taman koliko je bilo i potrebno da se oba tima plasiraju u nokaut fazu.
 
AW: Svjetsko Prvenstvo 2010 u Africi

Grupa F: Popravni ispit za šampiona

00029908.jpg


Italija u duelu sa Paragvajem nije ličila na tim koji ponosno nosi titulu svetskog šampiona. Izabranici Marčela Lipija u drugom kolu F grupe SP imaju popravni ispit (16 časova) protiv selekcije Novog Zelanda, koja je na startu turnira bila jedno od najprijatnijih iznenađenja. „Ol bleksi" su remizirali sa Slovačkom, pogotkom koji su postigli posle prekida u nadoknadi vremena. Svoju šansu izabranici Tima Brauna tražiće u izostanku povređenih golmana „azura" Đanluiđija Bufona i plejmejkera Andree Pirla.

- Moramo da obratimo pažnju na skok igru Novog Zelanda, jer su vrlo opasni u ovom segmentu igre - ističe selektor Marčelo Lipi, koji će pojačati ofanzivu ubacivanjem u vatru od prvog minuta Antonija di Natalea.

Novi Zeland je pokazao da može da se nosi sa Italijom, pošto je prošle godine u prijateljskom meču postigao tri gola u minimalnom porazu (3:4) od svetskih šampiona.

- Odlično smo parirali „azurima". Verujem da možemo da ponovimo dobru igru iz te utakmice. Opušteni smo, pošto su na svi otpisali pred meč drugog kola - objašnjava selektor Novog Zelanda Tim Braun.
 
AW: Svjetsko Prvenstvo 2010 u Africi

Kapelo napušta "Gordi Albion"?

00029913.jpg


Prema pisanju ostrvskih medija selektor engleskog nacionalnog tima, Fabio Kapelo odlučio je da napusti "Gordi Albion" ukoliko na Svetskom prvenstvu u Južnoj Africi ne ostvari pozitivan rezultat.

Iako ima važeći ugovor do 2012. godine italijanski stručnjak je navodno odlučio da ode sa funkcije ukoliko Engleska ne dođe do završnice Mundijala.

- On jednostavno smatra da bi njegova pozicija bila teška i da bi izgubio poverenje javnosti, ukoliko nacionalnti tim pretrpi neuspeh - navode engleski mediji.

Međutim, šta Kapelo smatra neuspehom još uvek se ne zna, ali sigurno je da bi u tamošnjoj javnosti sve manje od polufinala bilo doživljeno kao katastrofa.
 
AW: Svjetsko Prvenstvo 2010 u Africi

Kjuel: Roseti me je ubio

00029886.jpg


Australijski fudbaler Hari Kjuel rekao je da je "uništen" pošto je dobio crveni karton u meču protv Gane na Svetskom prvenstvu, naglasivši da ga nije zaslužio. Napadač Galatasaraja dobio je crveni karton pošto je bio na gol liniji kada je Džonatan Mensah šutirao, a lopta ga pogodila u ruku. Sudija Roberto Roseti pokazao mu je crveni karton, a Kjuel ga je pozivao da pogleda ponovljeni snimak na velikom ekranu na stadionu i uveri se da nije bilo namere.

- Mislim da je pogledao na ekran, ali on je sudija i ne možete da mu govorite šta da radi. On je sudija, porota i dželat. Uništen sam, taj čovek je ubio moje Svetsko prvenstvo. U redu, možda je pogodila moju ruku, ali nije bilo namerno. Jedino da sam otkačio ruku i stavio je negde drugde. Nije bilo načina da je pomerim... Pokušao sam da iskoristim grudima, da igram po pravilima, ali sudija je to drugačije protumačio i verovatno je usamljen u tome - rekao je Kjuel, a prenela Beta.

Fudbaler je ostatak utakmice gledao na televiziji iz svlačionice, u društvu redara.

- Nismo imali sreće za pobedu. Mislio sam da smo imali više čistih šansi, ali nije nam se dalo. Šteta - kazao je Kjuel koji je dobio automatsku suspenziju od tri meča, što znači da će propustiti meč poslednjeg kola Grupe D, protiv Srbije. U timu neće biti ni Krejga Mura koji je dobio drugi žuti karton protiv Gane i rekao da se povlači iz reprezentacije posle ovog Mundijala.
 
AW: Svjetsko Prvenstvo 2010 u Africi

Danci imali duha, Kameruncima nedostajala efikasnost

00029891.jpg


Selektor fudbalske reprezentacije Danske Morten Olsen rekao je da je njegov tim pokazao da ima duha, pošto je posle preokreta pobedio Kamerun na Svetskom prvenstvu u Južnoj Africi.

- Nismo baš počeli kako treba, a Kamerun je posle naše greške poveo. Pokazali smo, međutim, da imamo duha. Dobro je da nismo ponavljali greške, jer bi nas Kamerun teže kaznio. Žestoko smo se borili, bilo je teško doći do lopte, na čemu ćemo morati da radimo ubuduće. Iznenadila nas je njihova formacija, ali smo brzo reagovali. Bio sam ljut na kraju zbog početničkih grešaka. Imamo još da radimo - rekao je Olsen posle pobede od 2:1 u drugom kolu Grupe E, a njegov kolega, Pol le Gven rekao je da je njegovom timu nedostajala efikasnost.

- Nedostajala nam je efikasnost ispred gola. Imali smo mnogo sjajnih prilika za golove, a nismo imali sreće. Bilo je neprijatno na kraju, ali osećam da smo pružili sve što smo mogli večeras. Izneli smo na teren šta smo imali. Žao mi je zbog ove dve utakmice i mislim da imamo pravo na to posle ovakve večerašnje utakmice. Iskreno, bili smo blizu, a ništa nismo mogli da uradimo. Žao mi je i prihvatam svu krivicu - kazao je Le Gven, a prenosi Beta.
 
AW: Svjetsko Prvenstvo 2010 u Africi

Grupa G: Rasplet u "grupi smrti"

00029901.jpg


Na redu je rasplet u "grupi smrti". Reprezentacija Obale Slonovače danas sa početkom 20.30 časova na stadionu "Soker Siti" u Johanesburgu u okviru grupe G igra protiv Brazila. Napadač "slonova", Didije Drogba mogao bi se naći u startnoj postavi, bar tako kaže njihov selektor.

- Nemojte se iznenaditi ako Didije Drogba počne utakmicu protiv Brazila - rekao je Sven Goran Erikson.

- Drogba je dao svoj doprinos u 25 odigranih minuta protiv Portugala. Važan je igrač u ekipi i njegovo zdravstveno stanje znatno se poboljšalo - dodaje švedski stručnjak.

Nekadašnji selektor Engleske ističe da bi "slonovi" mogli da iznenade petostruke svetske prvake.

- Biće to teška utakmica, ali gledajući ono što smo napravili protiv Portugala, u stanju smo da iznenadimo Brazil - smatra Erikson.

Obala Slonovače je u prvom susretu u grupi remizirala sa Portugalom (0:0) dok je Brazil savladao Severnu Koreju sa 2:1. Svi u taboru „karioka" veruju da će duel protiv „slonova" biti lakši jer neće biti pritiska.

- Bilo bi jako dobro za nas da pobedimo u ovom meču i da već u drugom kolu skoro obezbedimo prolaz u narednu rundu. Obala Slonovače je ozbiljna ekipa koja se zbog velikog evropskog iskustva svojih igrača znatno razlikuje od ostalih afričkih selekcija - rekao je Dunga.

Brazilski fudbaleri se nadaju da Obala Slonovače i Portugal neće igrati samo odbranu, jer onda neće biti prostora za njihov napad.

- Veoma je teško igrati kada se drugi tim trudi samo da se odbrani. To je postalo veoma komplikovano za nas - rekao je Robinjo.
 
AW: Svjetsko Prvenstvo 2010 u Africi

Grupa F: Rat za osminu finala

00029897.jpg


Reprezentacije Paragvaja i Slovačke danas na stadionu "Fri Stejt" u Blumfontejnu sa početkom u 13.30 časova u direktnom duelu odlučuju o plasmanu u naredni krug Svetskog prvenstva.

Šanse Paragvajaca su nešto veće, pošto će u slučaju nerešenog ishoda imati popravni protiv selekcije Novog Zelanda, dok sa druge strane Slovake u poslednjem kolu čeka veoma težak zadatak, kada će snage odmeriti sa Italijom, za koju se smatra da će osvojiti prvo mesto u ovoj grupi.

Debitant na Mundijalu, Slovačka, je na startu SP odigrala 1:1 sa Novozelanđanima iako je imala prednost do 93. minuta. Nakon toga, Slovaci su rešili da ne daju izjave medijima do susreta sa Paragvajem.

- Selektor želi da se reprezentativci posvete samo duelu sa Paragvajcima i smatra da njegovim igračima treba potpuni mir pred ovaj meč - izjavila je portparol reprezentacije Slovačke, Marijana Čizmarova.

Sa druge strane, Paragvavaj želi pobedu i najavljuje ofanzivnu igru.

- Ukoliko se loše postavimo na terenu, imaćemo mnogo problema sa njihovim kontranapadima. Gledali smo video snimke sa njihovih mečeva, i uvideli da veoma brzo prebacuju težište igre sa svoje na polovinu rivala - kaže Roke Santa Kruz.

Napadač Mančetser sitija se nada da će početi susret sa Slovačkom, što nije bio slučaj na meču sa Italijom.

Levi bek Klaudio Morel kaže da se sada nada pobedi i da su u prošlom meču sa "azurima" odigrali dobro, ostvarili povoljan rezultat, jer kako kaže nije lako na startu šampionata igrati protiv aktuelnog prvaka sveta.
 
AW: Svjetsko Prvenstvo 2010 u Africi

Podolski: Ја sam idiot!

00029894.jpg


Posle euforije koja je zahvatila nemačku javnost, pa i samu reprezentaciju, zahvaljujući startnoj goleadi nad Australijom (4:0), neuspeh protiv Srbije (0:1) šokirao je naciju. Tačnije, spustio je „pancere" na zemlju.

- Tužan sam i razočaran. Čak i sa desetoricom igrača na terenu nismo smeli da dozvolimo poraz - smatra vođa tima Bastijan Švajnštajger, prenose Novosti.
- Crveni karton Klosea je bio prestrog, takvih faulova ima na stotine tokom utakmice, a gol koji smo primili je u najmanju ruku glup. Na svu sreću, sve je u našim rukama i protiv Gane ne smemo da napravimo novi kiks.

Selektor Lev je s punim pravom pozivao pred utakmicu na oprez, nazivajući Srbiju „ranjenim lavom".

- Priznajem, možda smo previše oprezno ušli u meč, možda bi bilo bolje da smo ih napali od starta - rekao je Lev.
- U drugom poluvremenu smo pružili maksimum sa igračem manje, ali nismo uspeli da izbegnemo poraz. Što se tiče isključenja Klosea, mislim da je bilo prestrogo, ali je i on morao da se pazi i izbegava takve faulove.

Iako je isključenje Klosea praktično odredilo dalji tok susreta, Lukas Podolski je na sebe preuzeo krivicu za poraz.

- Propustio sam tri sjajne prilike, na kraju ispao i idiot pošto sam promašio penal - rekao je Podolski.
- Veoma smo razočarani, protiv Australije je svaka lopta ulazila u gol, sada nije htela nijedna. Ali, tako je to, jednog dana si heroj, a drugog idiot!

Nemac poljskog porekla ne smatra da je loše izveo jedanaesterac.

- Ne, nije udarac bio tako loš, nego je srpski golman odlično intervenisao - dodao je Podolski.
- Da sam postigao gol, uzeli bismo barem bod, ovako moramo da pobedimo Ganu. Uveren sam da neće biti problema.
 
AW: Svjetsko Prvenstvo 2010 u Africi

Kalkulacije: I remi vodi Srbiju u osminu finala!

00029903.jpg


Remi u duelu Gane i Australije razbistrio je vodu u D grupi Svetskog prvenstva. Posle dva kola jasno je da Srbiju u osminu finala vodi bilo kakva pobeda! Ovakav rasplet omogućio nam je upravo naš naredni rival, pošto je trijumf Gane protiv Australije dodatno mogao da zakomplikuje „orlovima" život.

Dakle, sudbina Srbije je čvrsto u rukama izabranika Radomira Antića. Sa tri boda protiv „kengura" dostižno je i prvo mesto ukoliko Nemačka i Gana odigraju nerešeno ili ukoliko Srbija deklasira „kengure" i napravi bolj gol-razliku od „pancera" (naravno, ukoliko Nemci savladaju Ganu).

Olakšavajuća okolnost po „orlove" je, što po nekim računicama, mogu da se izbore za drugi krug i remijem sa Australijom. U tom slučaju, potrebno je da „crne zvezde" dobiju Nemačku ili da „panceri" slave sa dva ili više golova razlike u poslednjem kolu. Konačno, odgovara nam i minimalan trijumf izabranika Joakima Leva ako u poslednjem kolu odigramo nerešeno, a postignemo dva gola više od Gane. Po ovoj računici, važno je da izbegnemo identičnu gol razliku sa afričkom selekcijom, koja ima bolji međusobni duel.

Prema propozicijama SP ako dve ili više reprezentacija završe takmičenje u grupi sa istim brojem bodova odlučuje ukupna gol razlika, zatim veći broj postignutih golova, skor u međusobnom meču, gol razlika u međusobnim mečevima i na kraju - žreb.

Utakmice trećeg kola D grupe Srbija - Australija i Nemačka - Gana na programu su u sredu, 23, juna u 20.30. Istog dana ( 16 časova) igraju se i mečevi C grupe, sa kojom se u nokaut fazi ukršta D grupa.
 
AW: Svjetsko Prvenstvo 2010 u Africi

Robinjo: Teško je igrati protiv bunkera

00029782.jpg


Brazilski fudbaler Robinjo izjavio je da se nada da se naredni protivnici njegove ekipe na Svetskom prvenstvu u Južnoj Africi neće samo braniti. Brazil je u prvom kolu grupe G pobedio Severnu Koreju sa 2:1.

Brazilski fudbaleri se nadaju da Obala Slonovače i Portugal neće igrati samo odbranu, jer onda neće biti prostora za njihov napad.

- Veoma je teško igrati kada se drugi tim trudi samo da se odbrani. To je postalo veoma komplikovano za nas - rekao je Robinjo, prenosi Beta.
 
AW: Svjetsko Prvenstvo 2010 u Africi

Novi Zeland odoleo svetskim prvacima!

smelc.jpg


Posle Španije, Engleske i Francuske, još jedan "teškaš" obrukao se u Južnoj Africi. Reprezentacija Italije, aktuelni planetarni prvak, igrala je samo nerešeno sa Novim Zelandom - 1:1, u Nelspruitu, u drugoj utakmici drugog kola grupe F.

Za plasman u osminu finala Italiji je sada neophodna pobeda protiv Slovačke u poslednjoj rundi, mada bi i remi, uz isti ishod između Paragvaja i Novog Zeland, bio dovoljan za prolaz dalje.

Za verovatno najveću senzaciju na ovom Mundijalu pobrinuli su se strelac jedinog gola za "ol vajtse", Šejn Šmelc, te sjajni golman Mark Paston, koji je odbranio sve udarce upućene u okvir njegovog gola, a bilo ih je sedam. Italijani su kompletnim tokom meča bili daleko bolji, ali sem pogotka Vićenca Jakvinte sa penala, te stative Montoliva u prvom poluvremenu, nisu uspeli još jednom da materijalizuju inicijativu.

Čak 15 kornera naspram nijednog Novog Zelanda izveli su "Azuri", a totalna dominacija selekcije sa Apenina ogleda se i u broju upućenih udaraca ka golu Pastona - 18!

Pokušavali su Zambrota, Di Natale, Jakvinta, Kamoranezi, svi uglavnom udarcima sa distance - ali, nisu uspeli da pogode gol! Marčelo Lipi je već na poluvremenu izvršio dve izmene, uveo je Kamoranezija i Di Natalea, kasnije, tokom drugog poluvremena, i trećeg izrazitog špica, Pacinija. Nije vredelo...

Novozelanđani su se branili i odbranili do kraja utakmice, doduše, malo je nedostajalo i da postignu drugi gol.

U 83 minutu Italijanima je zastao dah posle udarca Vuda. Lopta, koja se kotrljala po zemlji, završila je tik pored stative.

STADION: Mbombela, Nelspruit
SUDIJA: Karlos Batres (Gvatemala)
GLEDALACA:
STRELCI: Jakvinta 29 - Šmelc 7
ŽUTI KARTONI: Felon, Smit, Nelsen.

ITALIJA (4-4-2): Marketi - Zambrota, Kanavaro, Kjelini, Krišito - Pepe (od 46. Kamoranezi), De Rosi, Montolivo, Markisio (od 61. Pacini) - Jakvinta, Đilardino (od 46. Di Natale). SELEKTOR: Marčelo Lipi

NOVI ZELAND (4-5-1): Paston - Rid, Nelsen, Vicelić (od 80. Kristi), Smit - Felon (od 63. Vud), Bertos, Eliot, Lokhed, Kilen (od 90+3 Beron) - Šmelc. SELEKTOR: Riki Herbert
 
Zurück
Oben