Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Polako dolazi mrak na nemackom nebu

AW: Polako dolazi mrak na nemackom nebu

necu nesto puno da pisem ali iz iskustva znam da im nije puno verovati,Na telefonu su ljubazni i sve ti obecaju samo da produzis ugovor a posle ti posalju nesto sasvim drugo.
Mislim da nece niko dobiti ili zadrzati S02 kartice.
 
AW: Polako dolazi mrak na nemackom nebu

Ja sam dobio pre par dana pismo od njih. Salju mi resiver i karticu. Juce sam telefonirao sa sky. S02 se povlace iz upotrebe, nema tu neke rasprave i svadje snjima.
 
AW: Polako dolazi mrak na nemackom nebu

Nazalost jos godinu dana. Sklopio sam ugovor na dve godine za 35 evra pun paket.
 
AW: Polako dolazi mrak na nemackom nebu

Blokiraj onda emm Na 1702 da ti ne ugasu kartu. Onda mozes jos neki mesec da gledas preko nje.

A za aktiviranje v14 ako trebas pomoc onda se javi ovde da je operisemo ;)
 
AW: Polako dolazi mrak na nemackom nebu

upravo sam uspeno produzio update v14 kartice. pre dva meseca sam je aktivirao i sada prvi put produzio.

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen Inhalt sichtbar zu machen!


fusebyte mi ostao na 05 sto znaci da kartica nije vencana


Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen Inhalt sichtbar zu machen!

ovakvi unique emm mi je doso. njega sam rucno pisao i tako produzio karticu

827027
 
AW: Polako dolazi mrak na nemackom nebu

Pozdrav ekipi.
Kazite mi sta da radim ?
Stigao mi je risiver novi i v14 karta kojoj na poledjini pise Country of Origin UK.Ovo sam napisao jer ne pise na svim v14 kartama.Stara jos radi ali mislim da je verovatno gase ovih dana.Kazite mi da li ima neka procedura pre nego je stavim u org risiver,kako cu znati da li ce se upariti ili ne ?
 
AW: Polako dolazi mrak na nemackom nebu

pozdrav i tebi


ovo "Country of Origin UK" mi nije poznato do sad.

staru karticu (prepostavljam da je nagra) mozes nekoliko nedelje jos da koristis ako izkljucis update.

privremeno ti je najbolja procedura da karticu v14 sa oscam izcitas i update zablokiras. ne bi ti preporucio da je stavis u originalnom boxu zbog mogucnost uparivanja.

aktivacija i produzenje entitliments mozemo zajedno ovde da odradimo ako nisi siguran koji emm rucno da napises.
 
AW: Polako dolazi mrak na nemackom nebu

Iskljucen mi je update odavno na 1702 verovatno zbog toga jos radi.Kada ubacim v14 u oscam card ok no Entitlements. Kakva je dalja procedura ?
 
AW: Polako dolazi mrak na nemackom nebu

evo ti kako da postavis config. najbolje ti je da koristis noviju verzijzu oscama.

u ovom primeru koristis oscam kao klient i kartu u internom citacu boxa



oscam.conf

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen Inhalt sichtbar zu machen!

oscam.server

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen Inhalt sichtbar zu machen!

oscam.user

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen Inhalt sichtbar zu machen!

kad si to odradio onda restartas oscam i stavis onda na kanal sky sport hd news i cekas neko vreme. u oscam webinterface izpod readers bi trebalo da se pojavu blokirani unique.emm (slike su sa mog rootserver)

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen Inhalt sichtbar zu machen!

ako nigde nismo gresili onda ti je kreiran jedan file u /var/log sa naziv u mom slucaju Reader-2_unique_emm.log

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen Inhalt sichtbar zu machen!

doticni fajl prebacis na pc i skines ovo -> Link ist nicht mehr aktiv.
kad si to odradio onda se javi ponovo

ovde imas na nemacki sve uvezi novoj kartice i uparivanja -> LINK
 
AW: Polako dolazi mrak na nemackom nebu

Sve je odradjeno po upustvu.Trenutno blokirano 3 emm.Skinut file ... Kakva je procedura dalje ?
 
AW: Polako dolazi mrak na nemackom nebu

kad otvoris file sa notepad ili sa sa analyzer sto sam ti postavio gore onda bi trebalo jedan emm da izgleda ovako
Code:
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Codes zu sehen!

ovde imas spisak svih emm koji trebas rucno da pises -> LINK

kad si nasao emm za aktivacije karte (pocinje naprimer ovako 87207D) onda kopiras njega.

u webinterface od oscam izpod readers imas opciju skroz desno "write emm to this reader" tu ubacis tvoj emm i stisnes launch

samo ovo sto je crveno kopiras
Code:
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Codes zu sehen!

sad ti je jos jedan emm potreban za produzenje entitliments. njega nadjes i uporedis sa listom. njega isto upises tako. sad bi trebala da dodje slika

srecno
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: Polako dolazi mrak na nemackom nebu

Ok emm stize i izgleda bas tako kada otvorim emm log.Ove sto treba rucno da upisem ...sa stranice tesko, ne razumem nemacki :)
Gde treba da nadjem ovaj emm sto pocinje 87207D ? Da li u ovim sto stizu pa sve dok se ne pojavi emm sa ovakvim pocetkom ?
I ovo zadnje ne razumem ( sad ti je jos jedan emm potreban za produzenje entitliments. njega nadjes i uporedis sa listom. njega isto upises tako. ) gde da ga nadjem i sa kakvom listom ga uporedim ?
Znam da sam naporan ali ovo nikada nisam radio ?
Hvala za pomoc.
 
AW: Polako dolazi mrak na nemackom nebu

prvo nadjes ovakvi emm. pocinja sa 8270

za aktivaciju

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen Inhalt sichtbar zu machen!

za produzenje entitliments

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen Inhalt sichtbar zu machen!

ako i dalje nisi siguran sta da upises onda postavi ovde ceo log. maskiraj sa "x" serijski broj kartice. serijski broj pocinje od devetom redu
Code:
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Codes zu sehen!
 
Zurück
Oben