Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

IPv6 od T-mobile

banan61

Premium
Registriert
8. Mai 2009
Beiträge
161
Reaktionspunkte
15
Punkte
78
Ort
NRW
Hallo,
mam takie pytanko, mam w domu glasfasa DS-Lite,Handy z O2 anbiter i zeby sie polaczyc z czym kolwiek w domu np. NAS musze to robic przez kombinacje jak Feste-IP.net
Zmienilbym na Tcom zamiast O2 bo chyba Tcom ma IPv6 ale nie jestem pewien czy bedzie to dzialac bez kombinacji czyli bezposrednie polaczenie. Mialem Chat z jakims goscie z Tcom i mi odpowiedzial "nicht nativ" ale nie wiem co to w praktyce znaczy. Ma ktos wieksze pojecie w tym temacie?

Dzieki za pomoc
 
Sam mam telekom chciałem kiedyś zmienić na Unitymedia oni też mają ipv6 a z tym są same problemy jak masz serwer albo jakieś kamery

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk
 
Mam w domu glasfaser nie z Telekomu tylko Deutscheglasfaser z IPv6 a o2 ma IPv4 i dlatego nie moge sie z niczym polaczyc IPv4 -> IPv6 bez kombinacji.
 
Chyba nie doczytales co pisze u gory. Mam handy z o2 i chce sie naprzyklad polaczyc z serverem albo kamerka w domu czyli "handy o2 IPv4 - > dom,sever/kamerka IPv6"
 
Ja mam ten sam problem z o2 ale mam fritzbox i android poloncze się przes vpn i tak jak bym był w swojej sieci w domu i wszystko mi działa obojętnie gdzie jestem

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk
 
Tez mam Fritzbox 7590 i VPN ale handy mi sie nie laczy ( tylko jak jest Wlan zalaczony).Jak masz to zrobione na handy? Mnie glownie o to chodzi zeby handy z androidem miec dostep do sieci domowej.

Edit:
Teraz wyczytalem ze w tej konfiguracji IPv4 (android) --> IPv6 (w domu) VPN nie bedzie dzialac. Co masz w domu ? Telekom? tzn. masz IPv4 i IPv6 i dla tego ci dziala.

Edit:
jest ktos zwischen uns kto ma handy z T-Mobile i moze zrobic test na tej stronie:
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!

i podac wyniki testu? dla IPv6 i IPv4
 
Zuletzt bearbeitet:
Zurück
Oben