Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Zvezda nema pare da se 'reši' Ivića

murati

Best Member
Boardveteran
Registriert
27. März 2008
Beiträge
7.555
Reaktionspunkte
4.320
Punkte
383
Ort
Digital-Eliteboard
image.php




Sportski direktor 'crveno-belih' Ilija Ivić ne želi da potpiše sporazumni raskid saradnje dok mu novo rukovodstvo kluba ne isplati dug od 230.000 evraOdlazeći sportski direktor Crvene zvezde Ilija Ivić ultimativno zahteva od novog rukovodstva tog kluba da mu isplati 230.000 evra da bi potpisao sporazumni raskid saradnje! Takođe, Ivić traži da mu Lukić i najbliži saradnici plate šestomesečnu kiriju u iznosu od šest hiljada evra, iako je, prema saznanjima 'Pressa' iz izvora bliskih Zvezdi, taj period živeo u stanu koji je u vlasništvu njegove majke.
U suprotnom, član šampionske generacije koja je u Tokiju 1991. osvojila Interkontinentalni kup zapretio je da će tužiti Crvenu zvezdu i ceo slučaj predati disciplinskim organima FIFA.
Istina, Ilija Ivić, s pravne strane, ima pravo da traži pomenuti novac, jer je sa starim rukovodstvom potpisao dvogodišnji ugovor prema kojem mu je za sezonu zagarantovana zarada od 300.000 evra.
- Predsednik Lukić i članovi novog Upravnog odbora pokušali su da objasne Iviću da u ovom trenutku nije moralno da od Crvene zvezde zahteva toliki novac. Računali su da će Ivić shvatiti da je Crvena zvezda za vreme njegovog mandata doživela rezultatski debakl, odnosno da će kao bivši as kluba prepoznati situaciju i pokazati da je moralna ličnost. Međutim, prva runda razgovora nije urodila plodom. Ivić je zahtevao da mu se isplati kompletna suma iz prve godine ugovora. Takođe, istakao je da je zaštićen kod FIFA i da bi u slučaju tužbe dobio spor. Ivićev ugovor je sastavio grčki advokat, kao da u Srbiji nema dovoljno obučenih ljudi za to. Blago rečeno, nova uprava se razočarala u Ivića. Zbog mučnih pregovora sa Ivićem Vladan Lukić i dalje ne može da promoviše Ivana Adžića u novog sportskog direktora - ističe izvor 'Pressa' blizak dešavanjima u Crvenoj zvezdi.
Na jednom od poslednjih sastanaka bivšeg UO Crvene zvezde, Ilija Ivić je za sporazumni raskid saradnje tražio 150.000 evra u razgovoru sa tadašnjim generalnim sekretarom Kozićem.
- Spreman sam da se odreknem jedne rate iz ugovora, a to je 75.000 evra. Međutim, tražim garancije. Ljudi, ja imam ugovor, zaštićen sam kod FIFA. Zato očekujem uplatu čim neki novac legne na klupski račun. Dakle, vi mi uplatite 150.000 evra, ja to podignem, potpišem i završavamo posao. To je, prema mom mišljenju, korektno, znate da mi po ugovoru pripada 225.000 evra - obratio se tada prisutnima Ivić.
Niko od odgovornih ljudi iz Ljutice Bogdana nije želeo juče da potvrdi da se sa Ivićem vode mučni pregovori. Međutim, kako saznajemo, u slučaju nepovoljnog razvoja situacije pojedini čelnici Crvene zvezde nameravaju da javnosti na uvid ponude papire koji će degradirati lik i delo Ilije Ivića.

- Pored otpremnine, Ivić traži i da mu se plati stanarina za šest meseci. Ništa u tome ne bi bilo čudno da on nije živeo u stanu koji je u vlasništvu njegove majke. S njom je i potpisao ugovor koji ga obavezuje da plaća mesečnu kiriju od hiljadu evra. Zaposleni na „Marakani" dobili su taj ugovor na uvid. Ne mogu da veruju da se takvim trikom poslužio čovek koji je mesecima pričao o ljubavi prema Crvenoj zvezdi - završava izvor 'Pressa'.
 
AW: Zvezda nema pare da se 'reši' Ivića

Zalosno je kako je Crvena Zvezda nisko pala. U klubu vlada trenutno haos.
 
AW: Zvezda nema pare da se 'reši' Ivića

Kao Prvi Klub u Ex-Yu je stvarno zalosno dokle su odgovorni dogurali...
 
AW: Zvezda nema pare da se 'reši' Ivića

Tako je to kod nas, kad klub vode ljudi kojima je novac vazniji od sporta.
Prodavali su igrace, a novac umesto u kase od kluba trpali u svoje novcanike.
 
Zurück
Oben