Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

VLC Plugin i DM800

goran333

Hacker
Registriert
23. Februar 2009
Beiträge
412
Reaktionspunkte
463
Punkte
123
VLC Plugin i DM800

Znači trebamo Vlc plugin za enigmu2 (skino sam direktno sa dreamom - otvorite plugins zeleno dugme)
i Vlc player na kompu.
Vlc player sam probao ovaj zadnji 0.92 i nije tio raditi ali zato je dobr radio sa 0.86F verzijom
home page VLC-a:
http://www.videolan.org/vlc/


Znači instaliramo vlc player i uključite prema slici

IMG Removed

nakon instalacije idemo na desktop i nađemo ikonu od vlc playera desni klik i properties i dobijemo slijedeće

IMG Removed

Sada liniju target zamijenimo sa slijedećom
"C:\Program Files\VideoLAN\VLC\vlc.exe" --intf wxwin --extraintf=http
potvrdimo sa aplly i OK i pokrenemo VLC player na tu ikonu

Znači odrađen je dio na kompu sad idemo na dream i pokrenemo vlc plugin

Link veralten (gelöscht)

i idemo urediti server (može se dodavati više servera sa zelenim dugmetom)

Link veralten (gelöscht)

stisnemo žuto dugme i dobijemo

Link veralten (gelöscht)

i onda upisujemo
Server adress - adresu vašeg računala
Http Port - ostavite kao na slici
Movie directory - ja sam stavio D particiju mog računala a možete staviti i određeni folder na particiji (npr d:/divx ako ste ga napravili) - dvotočku / i ostale znakove ćete dobiti stiskanjem broja 0
Bitrate i rezoluciju sam stavio kao na slici s tim da se možete igrati pa tržiti najbolji rezultat (naročito kod rezolucije jer filmovi dolaze u raznim formatima tako da pokušajte malo promijeniti dok ne dobijete zadovoljavajuću rezol. na ekranu).
Isto tako se donosi i na Correct aspect ratio

Link veralten (gelöscht)

I na kraju sve spremite sa zelenim dugmetom i kad se vratite na server1 stisnete tiku OK i dobiti ćete nešto ovako

Link veralten (gelöscht)

i onda možete Browsati vaš hard

Link veralten (gelöscht)

i gledati divx i ostale fimove.
Titlovi rade a veličinu možete promijeniti u Settings -preferences-Video

Link veralten (gelöscht)

a za preskakanje po filmu možete koristiti GOTo pa upišete vrijeme (duže zadržati plavo dugme na upravljaču) ali inače zna zabrljaviti.
 
Zurück
Oben