Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Srbija protiv Juzne Afrike

Registriert
8. März 2009
Beiträge
5.760
Reaktionspunkte
4.965
Punkte
373
Antić u Južnoj Africi traži francuski ključ


Srbija večeras igra prijateljsku utakmicu sa Južnom Afrikom u Pretoriji, a selektor Radomir Antić pravi poslednji uvid u tim uoči najvažnije utakmice kvalifikacija za Svetsko prvenstvo protiv Francuske. Prethodni vikend je, kako je selektor pojasnio, samo učvrstio opredeljenja stručnog štaba vezanih za ekipu koja će zaigrati protiv domaćina Mondijala 2010.


- Miloš Ninković će konačno dobiti šansu da u nacionalnom timu zaigra na svojoj poziciji u veznom redu. On je to samo potvrdio golovima proteklog vikenda u Ukrajini. Raduje me i forma Gojka Kačara, koji će biti bliže protivničkom golu, jer je i na toj poziciji vrlo koristan - kaže Antić.
Čuvena Antićeva filozofija da ne postoje prijateljske utakmice važiće i ovaj put, uz jednu malu razliku.
- Kao stručnjak nisam vezan samo za rezultat. Na meč sa Južnom Afrikom gledam kao na novu afirmaciju za pojedince, ali i priliku da unapredimo neke stvari.
Danas će šansu verovatno dobiti tri debitanta (Petrović, Brkić, Milinković), ali podmlađeni sastav Srbije neće biti pod posebnom lupom.
- Nema uslovljavanja oko tima za kvalifikacije, iskoristićemo ovaj termin FIFA da budemo zajedno, da nadogradimo naše druženje.
Nezaobilazna tema u razgovoru sa selektorom je - 9. septembar, dana kada će na „Marakanu“ doći najveći rival za plasman na Svetsko prvenstvo, Francuska.
- Ne opterećujem se trenutnom pozicijom na tabeli u kvalifikacijama. Ne bih se bavio šansama za meč sa Francuskom. Prija nam prvo mesto. Neću da dozvolim da išta uslovi naše ambicije - zaključuje Antić.
Defanzivac Aleksandar Luković u gostovanju Južnoj Africi vidi priliku da što bolje upozna zemlju u koju će se naredne godine vratiti, ali kao učesnik Svetskog prvenstva.
- Sada ćemo boraviti ovde tri dana, a dogodine, nadam se, mnogo duže. Šteta bi bila, prešli smo ovoliki put od Beograda, preko Frankfurta do Pretorije, a da ne pobedimo. Pratio sam igre protivnika, znam da imaju opasne pojedince. Biće ovo izvanredna provera za Srbiju - naglašava Luković.
 
AW: Srbija protiv Juzne Afrike

Hvala @Borko23

I ovdje bi me interesovalo, ko i kad utakmicu prenosi !?


pozdrav
 
AW: Srbija protiv Juzne Afrike

Južna Afrika - Srbija

RTS program
Fudbaleri Srbije u Pretoriji igraju prijateljsku utakmicu protiv Južne Afrike. Internet portal Radio-televizije Srbije uživo će pratiti kretanje rezultata na meču koji počinje u 19 časova. Direktan prenos prvog poluvremena na našem Drugom programu. Drugo poluvreme prenosićemo na Prvom programu od 20 časova.


Srbija prvi put gostuje u Južnoj Africi. Meč će se igrati na Super stadionu u Pretoriji.
- Velika je želja svih nas da se plasiramo na Svetsko prvenstvo i da ponovo dođemo u Južnu Afriku. Za nas je ova utakmica još jedna šansa da proverimo nove igrače. Siguran sam da ćemo odavde otići zadovoljni - istakao je Radomir Antić, selektor Srbije.
Reprezentacija Južne Afrike nedavno je na Kupu konfederacije zauzela četvrto mesto.
 
Zurück
Oben