Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Raspberry Pi4 b

gromek32

Ist gelegentlich hier
Registriert
3. April 2011
Beiträge
54
Reaktionspunkte
6
Punkte
28
Witam mam prozbe moze ktos ma Oscam Binary pod NC+ / 1813 do Raspberry Pi 4b
System jest Debian i IPC do tego monentu wszystko OK potrzebynay tylko Oscam
Dzieki
 
 
Witam próbowalem wmontowac Oscam Binary ale bez powodzenia mam caly czas blod przy startowaniu
Jak zaladuje Oscam bezposrednio przez Debian lub IPC to bez problemu ale nie czyta NC+ w momecie podniany na CAK7 nie startuje Oscam
Raspberry Pi 4 b system jest Debian 9 i IPC do tego monentu wszystko OK potrzebynay tylko Oscam
próbowalem równiez bez IPC moze macie jakas Binarke CAK7 pod NC+
Dzieki
 
Zuletzt bearbeitet:
oscam.rasphard startuje tutaj pez Problemu na RPI3 b+
jaki blad wyskakuje albo ktora biniare wziales?
 
oscam-rasphard nie chce startuje na RPI4 B+ probowalem rowniez przez IPC taki sam efekt nie ma zadnego bledu poprostu nie startuje na komende (o start )
oscam-raspnew to samo :-(
 
W Jaki sposob zamieniasz biniary, opisz prosze
 
programem WINSCP kopiuje zmieniam nazwe od poprzedniego i prawa na 0755

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen Inhalt sichtbar zu machen!
co bys radzil besposrednio na Debian czy wgrac jeszcze raz IPC i probowac jak jest u ciebie
 
Zuletzt bearbeitet von einem Moderator:
Czy z albo bez IPC nie powinno grac roli.
Na moim 3b+ (Stretch+IPC) biniara startuje po "o restart" bez problemu
 
Jak uzywasz IPC to biniarka nazywa sie przeciez oscam.armel
 
Witam znalazlem inny oscam musialem tylko w wlasciwosciach zmienic nazwe na oscam.aarch64 , prawa 0755 i wszystko smiga z IPC Dzieki za pomoc
 

Anhänge

  • oscam-CyCeC+11691-rpi_aarch64-ssl-libusb-pcsc.rar
    796,1 KB · Aufrufe: 21
Witam odświeżam temat by nie zakładać kolejnego o tej samej treści.

Otóż zainstalowałem sobie oscam na Raspberry Pi 3B + czytnik Phoenix i mam problem jak w logach. Jest to oscam z poprzedniego postu od kolegi gromek32, gdyż z tych podanych z początku tematu, żadna mi nie ruszyła.

Jak ten oscam ruszył, to wgrałem mu configi które działają mi na oscamie w tunku DM7020HD i po włożeniu karty w czytnik (Cameleon) nie wiem co z tym dalej zrobić. Na zagranicznym forum znalazłem podobne problemy u kogoś i tam pomogła inna wersja oscam. Tylko że tam dotyczyło się innej platformy i ta kompilacja mi nie podejdzie.

Czy ktoś ma jakiś sprawdzony oscam pod Raspberry oraz kartę Cameleon (czyli bodajże oscam wspierający CAK7) i mógłby zalinkować?

Z góry dzięki
 

Anhänge

  • oscam logi.jpg
    oscam logi.jpg
    352,6 KB · Aufrufe: 29
MÓJ PROBLEM ROZWIĄZANY

z tamtym oscamem miałem problemy i już go nie mam. W między czasie rozkminiłem jak kompilować oscama szytego na miarę bezpośrednio na raspberry Pi.

Miałem jednak problem z odpowiednimi repozytoriami. Bezpośrednio ze strony Streamboard można pobrać najnowszy zbiór (11731) lecz tam oscam po kompilacji nie wspiera kart Cameleon CAK7 (1813).

Znalazłem repo na github (wersja 11720), lecz tam z kolei po wygenerowaniu, oscam miał na stałe przypisane parametry RATELIMIT ECM na 4 oraz RATELIMITTIME na 9000. Nawet jeśli te wartości usunąłem to po uruchomieniu ponownym znów w ustawieniach były widoczne mimo iż w pliku oscam.server ich nie było.

Koniec końców znalazłem w pliku "Cardlist.c" odpowiedzialny za to fragment:


#ifdef READER_SECA
/*reader->caid = 0x0100;
reader->ratelimitecm = 4;
reader->ratelimittime = 9000;
reader->saveemm = (3 | reader->saveemm);
reader->blockemm = (12 | reader->blockemm); */
#else
strcpy(current.info, " - but card system SECA not built in!");
#endif


Wykomentowałem go jak powyżej i po kompilacji działa Wszystko jak należy :) I pomyśleć, że po 15 latach nauczyłem się samemu kompilować oscama i nie muszę już szukać gotowców :p
 
Zuletzt bearbeitet:
Zurück
Oben