Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

wskazówki i porady Balkonkraftwerk

banan61

Premium
Registriert
8. Mai 2009
Beiträge
161
Reaktionspunkte
15
Punkte
78
Ort
NRW
Witam,
mam takie pytanie do posiadaczy (moze sa tacy albo maja wiecej wiedzy) balkonkraftwerk.
- czy przy tych "dozwolonych" mocach 600W ( moze 800W ) bedzie wszystko wykozystane w sieci domowej czy bedzie takze oddane poza?
- mam licznik nowej generacji ( czyli dwukierunkowy ) i gdybym kupil 800W wolalbym zeby licznik nie wykazal tego ( wiem, nizgodne z przepisami).
- czy te balkonkraftwerki ludzie melduja? bo jak widze np. na ebay jest mnustwo sprzedanych o mocy 800W, czyli troche poza limitem.

pozdrawiam.
 
Witaj,

Odpowiadając na Twoje pytania:

1. Jeśli masz balkonkraftwerk o mocy 600W lub 800W, to energia, którą produkujesz, będzie najpierw wykorzystywana w Twoim domu, a dopiero po wykorzystaniu całej energii przez Twoje urządzenia elektryczne, nadmiar energii będzie oddawany do sieci. Jednakże, jeśli Twoje urządzenia elektryczne nie zużyją całej energii, którą produkujesz, nadmiar energii zostanie oddany do sieci i zostanie zarejestrowany przez dwukierunkowy licznik, który zlicza zarówno pobór jak i oddawanie energii.

2. Niestety, jeśli kupisz balkonkraftwerk o mocy 800W, to będzie on zarejestrowany przez dwukierunkowy licznik. Wszystkie urządzenia, które oddają energię do sieci, są rejestrowane przez licznik. Jest to zgodne z przepisami i nie ma sposobu, aby uniknąć rejestracji oddawanej energii.

3. Nie jest obowiązkowe zgłaszanie posiadania balkonkraftwerk, ale zalecamy, abyś skontaktował się z lokalnymi władzami lub dostawcą energii, aby upewnić się, że rozumiesz przepisy dotyczące produkcji energii w Twoim kraju i regionie.

Mam nadzieję, że moja odpowiedź pomogła Ci zrozumieć, jak działa balkonkraftwerk i jakie są przepisy dotyczące produkcji energii w Twoim kraju. Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania, nie wahaj się ich zadać.
 
Dziekuje za odpowiedz. Jestem krok dalej.;)
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!
Tego nie rozumiem do konca. Tzn. ze licznik dwukierunkowy rozpoznaje, ze podlaczony jest balkonkraftwerk (nawet czy to jest 600W czy 800W) ? nawet jesli calkowicie jest wykozystana energia w domu? i nic nie poszlo do sieci?
 
nie sluchaj robota :ROFLMAO:

te 600W to jest max co mozesz narazie miec , ale nie licz na to ze je bedziesz mial , bo do tego musisz miec na serio super pogode , i perfekcyjnie ustawione panele

duzo ludzi melduje , duzo ludzi nie melduje , te niby 600W wykozystasz w calosci , lodowka, tv , standby , itp. nie boj zaby , nic nie ndgonisz na + , nawet jak licznik wskaze ze cos tam wyprodukowales to tez nic od dostawcy nie dostaniesz za to , a licznik nie wie czy masz 600 czy 800W , bo tego max w zasadzie nigdy nie osiagniesz
Ja mam na dachu niby 11.400W i nigdy nie widzialem w wykresie zeby byla pelna moc maxymalna osiagnieta

te zameldowanie to tylko oficjalnie do statystyki , ale legalnie mozesz tylko 600W , wszystko co powyzej mozesz miec problem , bo cza bedzie w pizdu papierkow i zezwolen zalatwiac
 
Zuletzt bearbeitet:
@banan61
jedyne co mnie dziwi ze masz licznik Dwukierunkowy , bo normalnie zakladaja z blokada zeby sie nie cofal a nie Dwukierunkowy ,

Dwukierunkowy kosztuje tez wiecej w oplatach jak normalny elektroniczny jednokierunkowy

sprawdz dokladnie czy masz dwukierunkowy , bo moze masz normalny nowy elektroniczny z blokada cofania
 
wymienili mi ostatnio na nowy elektoniczny, mysle albo myslalem, ze juz wszystkie sa dwukierunkowe. pokazuje mie dwa pomiary, jeden to moj pobor a drugi same zera. dlatego mysle, ze to dwukierunkowy.
Przypominam sobie, ze cos na rachunku tam bylo tzn. oplaty zalicznik. Musze zobaczyc jak bede w domu. Jest jakis sposob, zeby stwierdzic czy jedno czy dwukierunkowy w tej chwili leci.
 
jezeli jest dwukierunkowy , to na nim musi byc napisane ze jest dwukierunkowy , to ze elektroniczny i pokazuje jakies dodatkowe zera wcale nie znaczy ze dwukierunkowy

zobacz fotke , tam wyraznie pisze ze jest dwukierunkowy
 

Anhänge

  • Unbenannt.png
    Unbenannt.png
    109 KB · Aufrufe: 37
Ok dzieki. sprawdze co mam. (y)

EDIT:
mam dwukierunkowy.
 
Zuletzt bearbeitet:
To naprawdę dziwne że ci założyli dwukierunkowy pomimo że nie posiadasz żadnej PV instalacji

Gesendet von meinem Power mit Tapatalk
 
Zdecydowalem sie kupic, wybor moj to:
-Solarpanele- Ja Solar 2x460W
-Deye Wechselrichter 800W
 
tym zestawem moze ci sie uda w sloneczny dzien te 600W wyprodukowac , pod warunkiem ze na twoj balkon tez dosc slonca pada w ciagu dnia
 
Balkon mam w dobrym kierunku, dach juz nie i dlatego wybralem te rozwiazanie.
 
inside-digital.de/news/pv-strategie-neue-regelungen-fuer-balkonkraftwerke-noch-vor-sommerpause
Ciekawostka dla tych co planuja zakup.
 
Zurück
Oben