Dies ist eine mobil optimierte Seite, die schnell lädt. Wenn Sie die Seite ohne Optimierung laden möchten, dann klicken Sie auf diesen Text.

Pocetnik DB 500S, Clone

AW: Pocetnik DB 500S, Clone

Ma samo netzwerk skines sebi primer Dreambox Tools v 4.0 i sve imas unutra za prebacivanje za preko netzw.koristis- FlashWizard- za settingslistu -Dreambox edit- i dcc za sve ostalo
 
AW: Pocetnik DB 500S, Clone

Decki svaka cast,ili svaka vam dala
Uzeo sam bolovanje pa cu krenut sa nezwerk kablom
Ako zapnem javim se za pomoc!!
Hvala
 
AW: Pocetnik DB 500S, Clone

Jos jedno pitanje,prilikom ubacivanja image ili nesto dr. Preko nezwerk kabla dal mi mora dreambox biti iskljucen iz napona kao i sa rs 232 kablom??
 
AW: Pocetnik DB 500S, Clone

I sa RS kablom mora biti boks prikacen na struju , drugcije ne funkcionise jer koliko znam preko RS 232 se samo prenose podatci i ne moze da napaja strujom. Ako si mislio na ulaz u flas prilikom startovanja boksa onda je isto i za RS 232 i za Netzwerk flash. Znaci iskljuciti, ukljuciti i program sa kojim flashujes automatski ulazi u flash modus.
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: Pocetnik DB 500S, Clone

dal mi neko moze rec prilikom ubacivanja image u box preko dream up sa nezwerk kablom koji com port tribam odabrat ili nesto trece,jer nece uopce da mi ucita box??
 
AW: Pocetnik DB 500S, Clone

ja mislim da dream-upom se ubacuje image sa RS 232 kablom,a ne network kablom!ako hoces network kablom onda ti treba flash wizard!ako hoces dream-upom onda rs 232 kablom spojis racunar i resiver,i konfigurises network,napravis konekciju izmedju pc i boxa i ubacis!sa flash wizardom mozes isto ovako ili preko routera!
 
AW: Pocetnik DB 500S, Clone

poz paradox,imam i flashwizard!pokusao bih to sa nezwerk kablom,ako vec moze!
imam sve programe sto mi trebaju,sad bih krenuo sa instalacijom!
sa dcc mogu image ubacivat ili..?
 
AW: Pocetnik DB 500S, Clone

moze i sa dcc,ali koliko vidim ti si novi sa ovime,a ovo sa dcc bi te dodatno zbunilo jer je malo komplikovanije!najbolje ti je ili sa dream-up ili falash wizard!kolege su ti dali onu stranu gde je sve oslikano!nadji gde pise ono ubacivanje backupa sa flashwizardom,to mu je isto,prati slike i to je to!jos nesto!ja imam isto db 500 klon,vec par godina,i koliko znam za njega je tada isao posebni image za klonove,ne znam da li se nesto promenilo pa da sada mogu i original image da se ubacuju,nadam se da ce ti neko reci posto ja ne pratim to vise!da ne bi sjebo resiver slucajno!

https://www.digital-eliteboard.com/threads/67076
 
AW: Pocetnik DB 500S, Clone

imam odgovarajuci image sa ovog foruma,znaci pratim ovo back up sa flashwizard,i umijesto backup ja ubacim gemini image koji sam skinuo sa foruma?
 
AW: Pocetnik DB 500S, Clone

dal mi netko moze rec dali radi hrt-ova kartica u ovom resieveru,ubacim karticu al slike nemam?
 
AW: Pocetnik DB 500S, Clone

Moras malo svima koji pomazu da razjasnis situaciju tj. sta si sve instalirao i pokusao tj. koji cam si instaliao i ukljucio? Ili si samo onako ubacio karticu?
 
AW: Pocetnik DB 500S, Clone

Decki ako moze jos malo pomoci,ovako:
Uspio sam ubacit gemini image,zadnji ccam sto ima isto,regat se na dyndns!
Instalirao sam ccam lines menager,mislim da sa njim nebi trebalo bit problema,slikovito je to paradox objasnio!
E sad problem imam sa mijenjanjem pasworda,nemogu nista upisivat,stoji mi *
Dole na dnu da je ftp spojen a telnet not connected!
Zbunjuje me kako slozit dream da radi sa motor antenom posto imam motor!
I kako mogu namistit da mi radi hrt kartica??
Ako moze jos par savijeta?
Hvala
 
AW: Pocetnik DB 500S, Clone

Neznam dal sam objasnio dobro u vezi pasworda mislio sam na mijenjanje u boxu preko dcc,neznam dal je to obavezno!?
 
AW: Pocetnik DB 500S, Clone

Na DCCu :
name:root
Pass:dreambox
hrt karticu mozes najprije pokrenuti sa Cam3(mozda ju trebas autorizirati),pa poslije laufa sa CCcamom.
chip treba biti prema dolje.
 
AW: Pocetnik DB 500S, Clone

Hvala Ivek,budem pokusao!
Zivio hajduk
 
Für die Nutzung dieser Website sind Cookies erforderlich. Du musst diese akzeptieren, um die Website weiter nutzen zu können. Erfahre mehr…