Dies ist eine mobil optimierte Seite, die schnell lädt. Wenn Sie die Seite ohne Optimierung laden möchten, dann klicken Sie auf diesen Text.

Oberschlesien

AW: Oberschlesien

gorol hanys dwa bratanki i do kisty i do szolki DD

zas widza jakies z dzwignietym nosem do gory co byle co uslyszom albo przeczytajom zaro sie czujom obrazone DD
 
AW: Oberschlesien

skonczyc z tym pisaniem, bo zaczynamy od nowa. ktos pröbuje nas sprowadzic do swojego poziomu .
 
AW: Oberschlesien

Dobra to teraz ja cos powiem , mozna sie z pogladami nie zgadzac , kazdy ma swoje poglady i powody dlaczego wyjechal , Histori tez nikt juz niezmieni, ale to forum bedzie prowadzone jak bylo jezeli sie to komus nie podoba to nie musi tutaj zagladac lub pisac, i na koniec @henio11 tak jak piszesz i wyzywasz od :v....deutschy to masz 11 lat napiszesz jeszcze raz w tym stylu to przez pare tygodni bedziesz tylko czytal posty .
 
AW: Oberschlesien

Hallo!

Teraz dopiero trafilem na ten watek,serdecznie pozdrawiam wszystkich.
Nie jestem wprawdzie slazakiem ale mam zone ktora jest.
Po slasku nie "godom"ale rozumiem i dlatego zapytam czy ktos ma namiar albo ma "Biesiade slaska" ale ta pierwsza co byla kiedys
ok 1995 na TV Polonia.
Bylbym wdzieczny za pomoc w znalezieniu.

Pozdrawiam
 
AW: Oberschlesien

Fyrtok nie byl to ; ventilator ? albo jemand nicht dicht ostatni roz slyszolech to od baki mojyj a lona juz downo na cmyntorzu.
a jest ftos z Jonowa , Giszowca , Szopynic tukej?

na jonowie zech kiedys miyszkol potym na nikiszu zech robil ( na grubie ) a teraz saarland ( D )
 
AW: Oberschlesien

To bylo tam,teroz juz zanami tu sie wlekom,i zas sie zapierdoli wszystko.
Na Frynie na jednym kole,
cisnom drapko trzi gorole.
Przi lenkradzie je tyn z glacom,
te dwa ynksze nic niy znaczom.

Glacok richtung tym dwom dowo,
jechac kołym przeca zdrowo!
Krynci w prawo ,krynci w lewo
chnet przidupiom w jake drzewo!
 
AW: Oberschlesien

anton , a ty skad bo tyn rocznik , to hyba moj:drinks:
 
AW: Oberschlesien

A to pamiyntocie o wulcach ,
Na slonsk przyjechaly gorole na jednym zepsutym kole?
 
AW: Oberschlesien

ja ja , to z tym kolem to byl cud

jechol do Sosnowca na kole , a wracon nazot na rowerze DD

wulow i gorolow w katowicach przy grubie to jak mrowkow w mrowisku DD

tera sie wszystkie za rodowitych slazokuw uwazajom , bo na grubie robiom , albo robili
 
AW: Oberschlesien

No dyc karminadli sie najedli a kreplami poprawili z kiblym po sztrom na dole lotali i w Odrze abo wolczance lazilz na zolyty .
 
AW: Oberschlesien

63 to nojlepszy rocznik, tyz mi sie udalo na niego chycic. Ruda SL./Bytom
 
Für die Nutzung dieser Website sind Cookies erforderlich. Du musst diese akzeptieren, um die Website weiter nutzen zu können. Erfahre mehr…