Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Koji multifeed za Astru i Eutel ?

j1gg3

Ist gelegentlich hier
Registriert
26. Juli 2010
Beiträge
64
Reaktionspunkte
5
Punkte
8
Cao raja,

ova satelitska me stvarno polako izjeba... proveo sam sigurno dva citava dana na stimanju antene.

Nemogu nikako da nastimam Astru 19,2 i Eutel 16. Uzeo sam jednom one male Alps LNB, jer je izmedu ta dva satelita samo 3 stepena razlike takoder da moraju da budu jedan uz drugog. Ali neide pa neide...

Nisam znao dalje pa sam bio kupio neki LNB sto ima obadva LNBa u jednom ali to sranje jos gore.

Moze mi li neko reci sta treba da kupim da mogu da hvatam obadva satelita na jednom ?

Satelitska mi ima prijecnik od 80cm. Imam jos jedan diseq sa 3 prikljucka , mislim da nisam pogresio na konfiguraciji, jer uvijek jedan radi a ne obadva satelita.

Joj..samo da mi je nastimat da mogu gledat sve :emoticon-0174-bandi

Hvala unaprijed


########

ovaj..jos jedno pitanje.
Ima li iko gotove liste od kanala za eutel 16e za dream 800 enigma2 ?
 
AW: Koji multifeed za Astru i Eutel ?

@jiggeligge-pozdrav
kao prvo nisam neki expert za sat ali mogu ti reci da su ti LNB-od Alpsa dobri
Tu ti moze vise greske da budu sa portovima od diseq kao isto na DM naprimer.Ko ima vise iskustva neka to sve me izpravi i pomogne nasem drugu!!
P.S. eto jedne nove Liste sa 19°,13°,16° od Ciefp--Thx -Ciefp
 
AW: Koji multifeed za Astru i Eutel ?

hi, jiggeligge,

najbolje bi ti bilo da u google upises, satzentrale, pa onda kliknes na Onlinerechner, pa na Azimut-Elevation. Onda izaberes satelit koji hoces, n.p. Eutelsatw2 16° E, te upises mjesto gdje stanujes (ako ga nema, onda upisi neko vece mjesto u tvojoj blizini) i onda stisnes na berechnen.
Spigla, bi mogla biti veca od 85cm, n.p. 1m zbog 16°E, jer on ima dosta los signal.
Spigla mora da gleda na jug, pricvrstis je tako da je mozes okretati. Drzac spigle mora biti 100% vertikalan. Onda pogledas u podatke od onlinerechner, i gdje pise elevation, n.p. 34°, okrenes spiglu (na drzacu spigle, sa obadvije strane imas oznacene stepene) u vertikali na tu cifru. Onda pricvrstis prvi lnb u sredinu, sa njega jedan kabel ca.1metar ili duzi, na DiSEqC salter, a sa DiSEqC saltera spojis kabel sa resiverom. Prije toga bi morao u tvom resiveru, neznam koji imas, da udjes u meni, te na Installation, pa onda, antennenanschluß, satavis na, fest installierte antene, onda pod antenneneinstellung, Eutelsat W2, i kod DiSEqC 1.0, na Anschluss1. Onda kliknes na TP-Liste (transporder liste) i ako nemas neki transporder upisan (na vrhu mora da stoji-Eutelsat W2) onda upisi n.p. 10834 V 27500 ili 12733 H 5697, oni imaju dosta dobar signal. Kad si sve to uradio, upalis resiver, ides na TP-Liste, gore u vrhu mara stajati, Eutelsat W2, i okreces polako antenu, kad si iza nje, na lijevu stranu, sve dok ne dobijes signal. Kad su signalstärke i signalqualitet, najbolji, n.p. 90% i 80%, moze bolje, a moze i gore, omda pritegnes sve sarafe na anteni, i potrazis u resiveru, n.p. na 12733 H 5697 programe. Na, kingofsat.net, mozes naci sve satelite i trananspordere, (frekvencije).
Za Astru ides istim putem, samo sto moras LNB pricvstiti, kada stojis iza spigle, na desnu stranu, otprilike 6-8cm. mozda manje ili vise, od onoga u sredini, i onda ga polako, centimetar po centimetar pomjeras lijevo ili desno dok ne dobijes dobar signal.
U resiveru za Astru moras kod DiSEc 1.0 staviti na Anschluss 2. Ako nema signala probaj sa Anschluss3 ili 4.
Ovo nije garancija da ces uspjeti, ali ako ne probas sam, moras zvati majstora.
Puno srece.

pozdrav
 
Zuletzt bearbeitet:
Zurück
Oben