Information ausblenden
Das Digital Eliteboard ist ein Kostenloses Forum. Wenn du alle Bereiche sehen möchtest oder Fragen hast, musst du dich zunächst Registrieren.

Jetzt Registrieren

Info Platforma nc+

Dieses Thema im Forum "Archiwum" wurde erstellt von warpboy, 26. Januar 2013.

 1. warpboy
  Offline

  warpboy Hacker

  Registriert:
  16. Januar 2010
  Beiträge:
  461
  Zustimmungen:
  104
  Punkte für Erfolge:
  43
  Operator nowej platformy satelitarnej nc+, powstałej w wyniku połączenia CYFRY+ i platformy n, zamierza przeprowadzić akcję namawiania do wymiany anten dla obecnych abonentów, którzy swego czasu zakupili je w zestawach, z 60cm i 70cm do 80cm. Nowe anteny będą opatrzone logo nc+. Wszystko ze względu na chęć stopniowego przeniesienia wszystkich abonentów z poziomu jakości SD do HD (High Defintion). Planowane jest też wyposażenie abonentów w dekodery nbox recorder, a tylko częściowo w dekodery Pace i Sagem PVR od CYFRY+. Odbywają się pierwsze spotkania (Katowice, Poznań i Warszawa) nowo tworzonej sieci dystrybucji nc+, powstałej z połączenia sieci sprzedaży CYFRY+ i n. Wiadomo, że pozostanie 1200 punktów sprzedaży z ponad 1800 APS-ów obu platform. Wybrano te najlepsze.
  Skupiliśmy się jednak na przekazaniu informacji na temat akcji wymiany anten i dekoderów dla nc+, co nie nastąpi natychmiast, a stopniowo, bo nikogo nie stać, aby nagle wymienić choćby pół miliona dekoderów. Będzie się to działo przy okazji tzw. migracji, którą klient CYFRY+ lub n będzie mógł przejść kiedy zechce. Migracja powinna rozpocząć się od startu platformy nc+ w marcu (data nie została podana, bo jeszcze nie wiadomo kiedy to się stanie – na pewno przed Wielkanocą). Na pewno będą koegzystowały dwie technologie systemów dostępu warunkowego Nagra (NMA dla CYFRY+) i Conax oraz obecni dostawcy Pace, Sagemcom i ADB.

  Nie będzie specjalnej akcji wymiany dekoderów dla obecnych subskrybentów, tylko w przypadku SD klient będzie miał możliwość wymiany na HD jeśli zechce i to się dzieje już od dosyć dawna w CYFRZE+.
  Według badań nowej platformy, procent niewłaściwie ustawionych dobranych zestawów antenowych jest szacowany na poziomie około 18%, a nie optymalnie dobranych/ustawionych (mogło by być lepiej) na około 40% i to we wszystkich platformach. Jako że nowa platforma nc+ ma operować w segmencie Premium to będzie w dużo większym stopniu niż do tej pory zwracała uwagę na ten element.
  Inna sprawa, że według redakcji SAT Kuriera, małe anteny nie pozwoliłyby na szybkie przeniesienie abonentów z SD do HD, bo dla HD potrzebna jest antena 80cm i większa. Wynika to z tego, że dla emisji w MPEG-4 DVB-S2 i 8PSK, a taki sposób nadawanych jest większość kanałów HD, niestety trzeba nieco większą czaszę anteny. Nie było to potrzebne dla MPEG-2 i kanałów SD – wystarczyła antena 60-70cm. Co więcej, kanały HD przy pogarszającej pogodzie szybciej niż SD dają efekt pikselozy i utraty obrazu. Niestety operatorzy platform oszczędzają jak mogą i optymalizują emisję kanałów do bólu. Im więcej kanałów upchają przy większej kompresji i nowszych technologii, tym teoretycznie mniej zapłacą za transpondery, a te na satelitach Hot Bird do tanich nie należą.
  Wiadomo, że przyjęto zasadę, że dekodery nbox od ADB będą dominować w najbliższym czasie, a Pace PVR i Sagem PVR od CYFRY+ głównie posłużą do przejścia z SD do HD. Przewidywane jest wprowadzenie jeszcze w tym roku kolejnej generacji dekoderów PVR.
  Pocieszające dla rynku jest to, że w związku z migracją i wymianą anten/ dekoderów na pewno instalatorzy i firmy tv-sat będą mieli co robić.

  źródło: satkurier.pl
   
  #1

Diese Seite empfehlen

OK Mehr information

Diese Seite verwendet Cookies. Mit Ihrem Klick auf OK stimmen Sie der Verwendung von Cookies zu. Andernfalls ist die Funktionalität dieser Website beschränkt.