Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

AW: Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

po ovome ti nemas komunikaciju sa resiverom , znas li ti pass od tog resivera ,
koji image imas ides na MENU-Information-About
 
AW: Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

Bootmanager: not found to ti se javlja jer nekoristis neki bootmenager kao npr.flashwizard ili berry alen,u sustini ti to treba samo ako hoces vise imidza da instaliras na hdd,usb ili cf kartu,ali ovo zadnje dvoje na tvom boxu i nemoze jer nema prikljucke za to,a neznam dali imas hdd,to nije nikakva greska vec samo informacija,i kod mene tako.ja licno taj program slabo i koristim,za ubacivanje image flashwizard,za listu kanala dreambox edit,za flesovanje dream up za telnet putty,zasto bi bilo prosto kad moze i komplikovano,jeli tako,ili kada covek navikne na ficu tesko mu je da sedne u mercedes!
 
AW: Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!
Imam ja komunikaciju sa reciverom nego mi samo nije bilo jasno sta znaci taj bootmanager kojeg mi prikazuje. Al nesto drugo da pitam, jel ja sad moram nastimati i dyndns.org postavke da bih mogao biti server. Vidio sam neko tvoje uputstvo o tome???
 
AW: Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

da,ako mislis da budes i server onda ti treba dns adresa!napravi onako kako je kolega objasnio!ako si samo klijent onda ti nebi bilo potrebno!to ti treba jer ip adresa se menja a dyndns to prati i updatuje tako da oni kojima saljes mogu preko tog dns-a da dodju do tebe!to mu dodje kao oznaka za servere,npr. milojko.dyndns.org,trenutna javna ip adresa 216.86.122.135,brojevi se menjaju,neki provideri to rade cesce,neki redje,a milojko.dyndns.org ostaje uvek isti!
 
AW: Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

jos nesto, htio sam instalirat jedan plugin (TotalFootball 1.4) ali mi javlja da nemam dovoljno speicherplatz-a. u dreamu imam ustekan USB stick 125MB i ugradjenu festplatte od 150GB. dali bi taj plugin mogao na jedno od to dvoje instalirat ????????
 
AW: Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

pa mozes!instaliraj image na hard disk i sa njime radi sta hoces!
 
AW: Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

kako to da odradim, kad idem preko blue panel stalno mi kaze da nema dovoljno mjesta?????
 
AW: Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

skini program flashwizard i odradi onako kako dole u onom uputstvu,mrzi me da pisem! stavi ga na hdd,imas vise mesta,ili kako hoces!
 
AW: Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

ali ja hocu samo da instaliram plugin, ne cjeli image????
 
AW: Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

pa kako sam ja ukapirao ti si image ubacio u flash,i kad si ubacio emulatore i kanal listu,tu onda nema vise mesta,zato ti kazem da instaliras image na hdd i mozes onda da ubacas ste ti dusa zeli!upisi u telnet "df -h" i videces koliko jos imas slobodnog prostora.a ako neces image na hdd onda jedino da izbrises emulatore koji ti nisu potrebni i kanal listu da skreses upola da dobijes vise prostora!
 
AW: Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

memorija je popunjena , imas previse plugina ubacenih , eh sada ti vidi sta ti nije potrebno i izbrisi a to ces uraditi na sledeci nacin
Blue panel-Addons OK-delete-izaberi plugins koji hoces brisati i zelena tipka delete i tu ti pokazuje odmah koliko imas slobodnog prostora
 
AW: Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

i to sam sredio. posto mi se stalno rusila konekcija sa internetom dojadilo mi stalno trazit nacin kako bi se konacno konektovao na net jednostavno sam obrisao stari sadrzaj memorije i ponovo ubacio gemini 4.6 i sad imam i konekciju i dovoljno mjesta za plugin-ove. a i bas me je kopkalo da probam kako se ubaciva image u dream.:smoke::smoke::smoke:
 
AW: Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

pa i nije bas tako prosto al eto ipak sam uspio, ali sad kad sam konacno sve nastimo sad nesmijem trazit nikoga za mjenjanje.:emoticon-0132-envy::emoticon-0132-envy::emoticon-0132-envy:
 
AW: Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

znas kako,salji svima ovde sto nas ima pn,i onim svabama gore,pa neko ce se nadje!
 
Zurück
Oben