Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

AW: Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

Tacno tko kako ti je Murati rekao...
To sam i pretpostavljao da je tako u reshare da stoji "no"
 
AW: Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

pozdrav drustvo!!!

probavam promjenit SERVER LISTEN PORT : 12000 u neki drugi, naprimjer u 12345 ali nikako da se spojim na server kad promjenim port. da pojasnim malo bolje situaciju, server koji sad koristim je IGEL i na njemu je 12000 port otvoren i mogu normalno da gledam sa njega, u mojoj firmi su izbacivali starije kompjutere pa sam dobio za dzabe jos jedan thin klijent (Futro S400) i na njega sam instalirao debian i IPC 11.3 ali promjena porta nikako da proradi. identicna je istalacija ko i na IGEL-u sa razlikom da je na IGEL-u otvoren 12000 port a na FUTRO sam otvorio 12345 al nikako neide. jel ja to uopste radim kako treba, u cccam.cfg SERVER LISTEN PORT : 12000 prepravim na 12345 i onda na ruteru otvorim isti taj port 12345.

hvala!!!!
 
AW: Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

pozdrav druze
evo ovako probaj naprimer:

IGEL:
SERVER LISTEN PORT : 15000 >>otvoris na Ruter taj port IGEL :15000 : na IP:
192.168.178.xx >>15000

i restart!!
 
AW: Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

uspio sam napravit i to ovako.

kad sam se htio spojit sa jednim od ova dva dreambox-a na novi server u kucnoj mrezi (IP server - IP klijent) svaki put je islo ali kad sam htio da ide preko dyndns.org nije nikako htjelo. onda sam kontaktirao jednog od mojih klijenata i poslao mu test liniju da se proba spojit na novi server i on se spojio bez ikakvih problema. to me dovodi do zakljucka da ovaj GLUPI Pirelli ruter od telekom austria uopste nedozvoljava da se spajaju boxovi u lokalnoj mrezi preko dyndns-a nego samo IP na IP.

pozdrav!!:thank_you:
 
Zurück
Oben