Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Instalacija Drtic Plugina za Dreambox 7020

paradox_

Elite User
Registriert
2. Januar 2009
Beiträge
1.620
Reaktionspunkte
697
Punkte
273
Skoro je neko pitao jel moze nasi titlovi na stranim filmovima pa mi je to dalo inspiraciju da se ponovo pozabavim time, i dok nisam opet zaboravio kako ide resio sam da napisem ovde, pa,mozda ce nekom zatrebati.pa da krenemo...ovo vazi i za DB 7000 i DB 500,stime sto u 500 sve ide u flash,za ostale,odnosno enigmu 2 neznam...
raspakovati drtic-v2.2,pokrenes total komander i konektujes se sa resiverom.onda fajlove install,install.ppc i dm7000.dsk prebacis u mapu tmp.za db500 ovaj file db56xx
IMG Removed
potom pokreces telnet i logiraj se u dreambox sa nickom i paswordom,upisi . /tmp/install pazite na to da posle tacke ide razmak.
IMG Removed
tada ce se pojaviti drtic instalacija,upisujes veliko slovo "C"
IMG Removed
sada odabirate jezik
IMG Removed
direktorijum u kome cete cuvati titlove
IMG Removed
i vrstu fontova-po defaultu je md_khmurabi_10.ttf
IMG Removed
i na kraju potvrdis sa Yes.
IMG Removed

IMG Removed
sada bi u resiveru trebao da se nalazi drtic plugin.treba da znate da instalacioni program trazi po disku (hdd) za lokalni direktorijum,ako ga nema mora se pre instalacije kreirati rucno i onda u istalaciji odrediti putanju do tog direktorijuma gde si ga stavio, kada smo to obavili,treba nam i subtitle downloader plugin,potrebne fajlove sam prikacio dole,ima unuta uputstvo ali cu i napisati,znaci fajlove kopiras u var/tuxbox/plugins,sada je i taj plugin u boxu i u bazi se nalazi preko 5000 titlova za filmove,serije,dokumentacije itd.sada idemo u plugins i upali titl downloader,ukucas u njemu film koji bi gledao,ali vazno je znati da mora da se napise originalni naziv filma,npr.ako ukucas "zurück in die zukunft" nece ti naci nista,mora se napisati znaci "back to the future" i stisnes trazi,kada je pronasao u bazi prikazace se dole ispod,ides na titl i pritisnes ok.sada sacekas vreme kada ti pocinje film,prebacis na taj kanal i pokrenes drtic plugin.vazno je da znate da kada startujete drtic plugin daljinski reaguje samo na funkcijama drtica,a ne kao standardne funkcije.OK dugme sluzi za pokretanje i zaustavljanje titlova,moze se koristiti i za sinhronizaciju titla sa audio tonom,dugme bouquet +/- sluzi za ubrzavanje i usporavanje titla za pola sekunde,dugme volume +/- sluzi za pomeranje titla gore dole na ekranu,za zumiranje titlova je crveno dugme,zeleno dugme sluzi za promenu osvetljenosti ili jasnoce titlova,sa plavim dugmetom se menja transparentnost titlova,pozadinska traka,da bude tamnija ili svetlija,sa zutim dugmetom moze da se menja boja titlova,ima u zelenoj,zuta,plava i bela boja,e sad,najvise igranja treba da se titlovi sinhronizuju sa audio tonom,tu treba svako malo osecaja,znaci strelicom levo ili desno ubrzavate odnosno vracate titl za jednu recenicu,strelice gore-dole po deset titlova,ako je potrebno ono fino podesavanje onda ono dugme bouquets za +/- od pola sekunde.i to bi bilo to.moze da se desi normalno da u bazi nema taj titl koji bismo hteli ali ima i za to resenje,postoje mnogo stranica koje se bave titlovima kao npr.
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!
i na tim stranicama se mogu skinuti titlovi,samo sto oni mogu biti u drugim formatima od onog sto podrzava drtic,a to je .dtc format,da bismo resili taj problem treba nam jDrtic alat,to je konvertor za titlove,moze da konvertuje veliki broj formata u format koji je pogodan za drtic.jDrtic je java aplikacija,treba da imate instaliranu java engine na kompu,prikacio sam i njega dole a kako se to radi, neki drugi put,ubih se od kucanja...ja sam i slikao sve ovo kada sam radio,bilo bi mozda jasnije uz slike,ali ja i slike na ovom forumu nismo na istoj talasnoj duzini izgleda...
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: Instalacija Drtic Plugina za Dreambox 7020

Zdravo Jarane...

Prebacio sam ovo u Resiver i Antene...

Svaka Cast i Danke...:emoticon-0150-hands
 
AW: Instalacija Drtic Plugina za Dreambox 7020

samo da se pohvalim da sam ubacio slike,sada sam postao profi za to,jos ovo nije gotovo,ali do nove godine zavrsavam sigurno!!!
 
AW: Instalacija Drtic Plugina za Dreambox 7020

pozdrav drustvo, dali postoji ovaj plugin i za E2 recivere. htio bi da isprobam ovaj plugin na mom DM800se sa Newnigma2 image na njemu!!
 
AW: Instalacija Drtic Plugina za Dreambox 7020

bio sam malo brzi od tebe ;-)) sinoc sam probao kako radi taj plugin ali stalno mi pokaziva kao da nema titla iako sam ja skinuo titel sa podnapisi net u srt formatu i postavio ga u odgovarajuci folder. sad samo jos da pitam jel to samo radi kod video datei koje imam na festplatte ili mogu koristit i za neki film koji ide naprimjer na ORF-u da ubacim titel, da prebacim na original ton i da onda gleam sa titlom???
 
AW: Instalacija Drtic Plugina za Dreambox 7020

Sa Drticom vec dugo nisam radio i nemogu ti nesto kazat sto nisam siguran ,sad radim sa Subtitler Player i to sam zbog tebe opet nabacio jer sam testirao al mogu ti reci da kod mene bas dobro radi i jos jednom nije bilo mi zelene slike!
pozz
 
AW: Instalacija Drtic Plugina za Dreambox 7020

moram vidit koji plugin bolje odradjuje titlove pa cu se javit kakvi su rezultati.
 
AW: Instalacija Drtic Plugina za Dreambox 7020

To je zasigurno DD Subtitle Player.Nema se sta testriat kolega.Dokazano najbolji titl player
 
AW: Instalacija Drtic Plugina za Dreambox 7020

Potvrdjujem takodje,sto kaze alen5555 najbolji
 
AW: Instalacija Drtic Plugina za Dreambox 7020

Znaci subtitle player je bolji od drtic plugina? ja do sada nisam koristio nista od toga pa bi sada mozda neki film na engleskom gledao ali bi naravno da bude titlovan pa sad razmisljam sta da uradim. koristim dreambox 800se
 
AW: Instalacija Drtic Plugina za Dreambox 7020

pozdrav kinky
ovde sam postavi za Clon Dreambox #7
https://www.digital-eliteboard.com/showthread.php?220729-titlovi-za-avi-i-divix
ali moras da pazis da se ti ne desi ko kolegi narogu zelena slika!!
kod mene dobro radi i nemam tih problema!! samo sad tvoj je Box Orginal sad odluci sam i pazi za koji OE 1.5,OE 1.6,OE 2.0 !!!Bild ist nicht mehr aktiv.Bild ist nicht mehr aktiv.Bild ist nicht mehr aktiv.Bild ist nicht mehr aktiv.Bild ist nicht mehr aktiv.Bild ist nicht mehr aktiv.
Bild ist nicht mehr aktiv.Bild ist nicht mehr aktiv.Bild ist nicht mehr aktiv.Bild ist nicht mehr aktiv.Bild ist nicht mehr aktiv.

 
Zurück
Oben