Information ausblenden
Das Digital Eliteboard ist ein Kostenloses Forum. Wenn du alle Bereiche sehen möchtest oder Fragen hast, musst du dich zunächst Registrieren.

Jetzt Registrieren

Diskutime për Cardsharing

Dieses Thema im Forum "Këndi Shqipëtar" wurde erstellt von Bessat, 30. August 2009.

 1. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.529
  Zustimmungen:
  745
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  ketu mundet te shkruhet per cardsharing
   
  #1
 2. dili
  Offline

  dili Ist gelegentlich hier

  Registriert:
  26. März 2008
  Beiträge:
  65
  Zustimmungen:
  5
  Punkte für Erfolge:
  8
  AW: Diskutime për Cardsharing

  besat si behet cline rishar kam ngat 1000 karta por vec 14 arrin te te klienti cka jam tu bo gabim amund teme tregosh flm per pergjegje
   
  #2
 3. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.529
  Zustimmungen:
  745
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  AW: Diskutime për Cardsharing

  hhhmmm nuk e di por do te shikoj se cka mundem me sbulu dicka dhe te informoj
   
  #3
  dili gefällt das.
 4. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.529
  Zustimmungen:
  745
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  AW: Diskutime për Cardsharing

  @alfadigital
  une te propozoj qe me mire eshte qe ta maresh nje abo cfardo te jese dhe mundesh me dike me e ndru dhe kine ne ate loje atehere nuk ke te ndalura shum atje ne kosove cka jane nuk jane te mira se asnje nuk i ka ne lokal
   
  #4
  dili gefällt das.
 5. veli
  Offline

  veli Newbie

  Registriert:
  1. September 2009
  Beiträge:
  19
  Zustimmungen:
  1
  Punkte für Erfolge:
  3
  AW: Diskutime për Cardsharing

  mirmaram tegjithve akishmujt ndojkush memtregu se kam prblem me karten e tringve spoma lexon reserveri dreambox 7020 CCcam 2.0.11 qka duhna me bae
   
  #5
 6. 009
  Offline

  009 Hacker

  Registriert:
  26. Januar 2009
  Beiträge:
  379
  Zustimmungen:
  24
  Punkte für Erfolge:
  18
  AW: Diskutime për Cardsharing

  MIRMENGJESI veli ne rast se ke kartel ORGINALE te paketes TRING resiveri yt Dreambox 7020 ta njeh 100%: ne rast se ke probleme me kartelen e tringut ristartoje resiverin apo CCcam. dhe punon pa problem dhe kujdes se si e shtin kartelen ne resiver !! dhe ne rast se pyt per ( CS ) pyte ate person se me kend je i lidhur se asht ne pyetje SERVERI .
   
  #6
 7. hajni
  Offline

  hajni Newbie

  Registriert:
  7. Februar 2009
  Beiträge:
  24
  Zustimmungen:
  1
  Punkte für Erfolge:
  3
  AW: Diskutime për Cardsharing

  pershendetje,desha tju pyes se a mundet mem tregu e kum marr nje kart te digitalbit prej ni mikut tim se ka shku ne kosov modul im edhe se osht conax nuk e lexon e kum provu edhe te komshiu im edhe i atina se lexon a mundet me qen se ai e ka ble me bashk me resiver te digitalbit kaon.ne qoft se mundet dikush mem ndimu se qka mundem me i ba me qe!faliminderit dhe ju pershendes,
   
  #7
 8. Belushi
  Offline

  Belushi Newbie

  Registriert:
  30. März 2009
  Beiträge:
  23
  Zustimmungen:
  1
  Punkte für Erfolge:
  3
  AW: Prezentoheni

  Un Për vehte Jam Pararpagues i rregullt i Digitalb po mundesh me shku Në Lenzburg Afër Bahnhofit(Stacionit të trnave) aty jan Dy shitore të Italianëve të cilët shpërndajn CS jo vetëm digitalb por edhe kanale të tjera çmimi sillet 250-300 franga për 1 vit Kalo mir.
   
  #8
 9. fushkrujs
  Offline

  fushkrujs Guest

  AW: Prezentoheni


  165€ esht pak e shtrejnt
   
  #9
 10. veli
  Offline

  veli Newbie

  Registriert:
  1. September 2009
  Beiträge:
  19
  Zustimmungen:
  1
  Punkte für Erfolge:
  3
  AW: Diskutime për Cardsharing

  flm 009 po kartelen ekam original dhe qe 2 jav ekam aktivizu asht original se ekam ble ne qendren e autorizuar per tringa
  punoj me cccam 2.0.11 po senje ndersa gibox po ku mundet meqen problemi
   
  #10
 11. 009
  Offline

  009 Hacker

  Registriert:
  26. Januar 2009
  Beiträge:
  379
  Zustimmungen:
  24
  Punkte für Erfolge:
  18
  AW: Diskutime për Cardsharing

  VELI mirmengjesI une punoj me ( CS ) dhe posedoj dreambox 500 dhe 800. dhe te une punon pa problem une e kam marr nje CARD orgjinale te TRINGUT te nje shok dhe e kam testu dhe punon 100 % te une kuptohet me CCcam ( 2.0.10 )te pershendes.
   
  #11
 12. veli
  Offline

  veli Newbie

  Registriert:
  1. September 2009
  Beiträge:
  19
  Zustimmungen:
  1
  Punkte für Erfolge:
  3
  AW: Diskutime për Cardsharing

  mirdita 009 ateher siduket kaproblem me rregullimin e mbrendshum te konfiguracinit te cccamit aka munsi te me shpjegojsh mashum
   
  #12
 13. veli
  Offline

  veli Newbie

  Registriert:
  1. September 2009
  Beiträge:
  19
  Zustimmungen:
  1
  Punkte für Erfolge:
  3
  AW: Diskutime për Cardsharing

  tung biha flm per kshilla por te jem ma ikjart cccami_NewsCs1.66 eban hapjen e kanaleve por tani nuk umpunojn programet e digialbit se ekam edhe at kartel e reserveri qe ekam 7020 ika te dyt vende per kartela dmth.jan te dyat pernjiher ne reserver ekarteen e digialbit elexon veq CCcami por pa NewsCs.1.66 meduket se mos asht ne pytje rregullimi i mbrendshum i CCcamit {config i cccamit} mos din ndojkush ndonji configuracion pershendetje per tegjith dhe flm per ndihmen
   
  #13
 14. veli
  Offline

  veli Newbie

  Registriert:
  1. September 2009
  Beiträge:
  19
  Zustimmungen:
  1
  Punkte für Erfolge:
  3
  AW: Diskutime për Cardsharing

  009-siduket ju keni pak mashum njohuri per cccam akamundsi memashpjegu se si eki rregullimin e mbrendshum {config.cccam}nese asht emunshme ju that se keni testu tring kartelen ?? ekeni testu netenjejten koh tedyat me digialb dhe tringat dhe jukan punue
   
  #14
 15. 009
  Offline

  009 Hacker

  Registriert:
  26. Januar 2009
  Beiträge:
  379
  Zustimmungen:
  24
  Punkte für Erfolge:
  18
  AW: Diskutime për Cardsharing

  pershendetje jo veli une CARD te digitalbit nuk kam se une jam i lidhur me ( C S ) dhe une i kam DIGITALBIN - TRING-ALBANICASAT dhe kuptohet gjerman italian e shumu te tjer.por CARD te tringut e kam pas 2 dit prej nje shokut zvicres e kemi testu dhe ka punu pa problem.por ti me sa po kuptoj nuk e ke te instaluar CCcam. si duhet por te kisha preferuar ta instaloish edhe nje her CCcam.
   
  #15

Direkt Antworten

Überprüfung:
Der Entwurf wurde gespeichert Der Entwurf wurde gelöscht

Diese Seite empfehlen

OK Mehr information

Diese Seite verwendet Cookies. Mit Ihrem Klick auf OK stimmen Sie der Verwendung von Cookies zu. Andernfalls ist die Funktionalität dieser Website beschränkt.