Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Digitürk equiepment degisimi

kanake

Newbie
Arkadaslar, Digitürk beni aradi ve bir ay icinde yeni receiver ve kart almamam durumunda sistemin calismayacagini söyledi. Ben tabiki kabul etmedim cünkü yillik ödeme yapmistim ve daha alti ayim var... Digitürk sadece kart göndermelerinin imkansiz oldugunu söylüyor... Ama ben cihaz istemiyorum... Var zaten receiverim... Yeni kart nasil hangi sifrelemem ile aciliyor hangi modulü almak gerekiyor.... yeni kartla paylasim mümkün mü?
Simdiden tesekkürler

AW: Digitürk equiepment degisimi

kabul etme bunlar sadece para yapmak niyetindeler....yakinda kokulari cikar ortaya..!!!

Yeni Kart ne db de calisiyor ne de paylasim mümkün. Kabul etme bence de. 8. Ayda güya CW Kartlarin hepsi kapanacakmis. Kapanirsa direk Avukat a git hem parani iste hem de Schadenersatz.:emoticon-0117-talki

Kabul etmedim arkadaslar, bana sadec kart yollamayi kabul ettiler ama ben istedigim zaman hemen degil.... Bu arada aarastirdim yeni üyelik alicam yeni kartlar eslestirilmdigi zaman sorun cikmiyomus----

adamlara söyle benim televizyonumda CI-MODUL yeri var, televizyonumu yeni aldim, receiver gerekmiyor de bakim, sana ne dicekler cok merak ediyorum....umarim bizleride bilgilendirirsin....

Merhabalar,
bize telefon gelmis , evde olmadigim icin ilgilenemedim. Geri bile aramadik daha suan hersey calisiyor. Ben de CW kart var, bakalim ne yapacaklar.
Ayrica yaptigimiz kontratlarda receiversiz sadece kart aldigimiz belli zorla receiver veremezler. Ya aboneligi iptal edebilirler ve para odemesi yaparlar ya da eslestirmeden baska bir kart yollarlar.
Haber alan olursa , bizlerle paylassin.
Selamlar
Seko

Arkadaslar bugun esimle ile görüstüm tekrar aramislar digiturkten.
size yeni kart ve receiver gondermemiz gerek demisler. Yakinda elinizdeki kart ile izleyemeyeceksiniz demisler. Simdi tekrardan soracagiz , biz kontrati sadece kart icin yaptik ve oyle kullanmak istiyoruz. Receiver ile degil televizyonumuzsa Ci modul var onunla izliyoruz evvelden kucuk bir receiver vardi onunla bakiyorduk diyecek esim. Bakalim ne diyecekler ama anladigim kadariyla sadece kart gondermiyorlar artik. Bu yeni kartlar receiver ile gelince eslesmis oluyor ve dreambox ya da baska bir yerde kullanilamayacak sanirsam. Eskiden yine cok az da olsa bir acik kapi vardir kullanmak icin ama bu yeni kartlar da o da yok anladigim kadariyla.
Bakalim istemiyoruz deyince para cekmeyi kesecekler mi ? Cunku iptal etmek icin bir müddet var mi bilmiyorum. Kontrat ben de degil. Haber verip bilgilendiririm sizleri. Sizlerden haber alan varsa onun da paylasirsaniz super olur. !!!!
saygilar
seko

Tekrar mesaj yazmadan eskisi degistireyim dedim.

arkadaslar almanya icin artik karti tek kullanma sansimiz kalmadi. Adamlar kesinlikle eski kartlari zamanla iptal edeceklerini ve sinyal göndermeyi keseceklerini söylüyorlar. Ayrica aboneligini de iptal edemiyorsunuz bundan dolayi kontratlar icerisinde bir madde varmis ve teknik degisiklikleri kapsiyormus. Kontrat elimde degil esim bakacak ama bu adamlar yasa ayak basmaz. Kesinlikle receiver ve yeni kart gönderiyorlar. Ayrica receiver da parali yani beles degilmis !!!!
AMA ÖNEMLI BIR SEY. BIZ DEDIK KI ,KESINLIKLE RECEIVER ISTEMIYORUZ. TV CI MODULUMUZLE KULLANIYORUZ. DIGITURK O ZAMAN DEDI KI, TAMAM.
Ama yine de bize bedava bir CI modulu gönderecekler. !!!!
Simdi asil soru su modul ile calisiyorsa bu kartlar yine de, o zaman istedigimiz receiver da kullanabiliriz. Yani Tv modulu icin zorlayin, o zaman eslestirmeden yollamak zorundalar. Eger modul ile eslestiriliyorsa, duymadim oyle birsey daha, duyan varsa soylesin. O da sorun degil zaten receiverlar CI modul yeri var.
Bilgiler geldikce sizlerle paylasirim.
Saygilar
Seko

Zuletzt bearbeitet:

lütfen SEKOTAKO arkadasin yazdiklarina kulak verin ve uygulayin...!!!

Arkadaslar bakalim bugun arayip modulu isteyecegiz yeni kart ile.
Ama modul CI+ olacaktir sanirsam normal bir Cryptoworks modulu yollamazlar. CI+ modulu belirli receiverlarla calisiyor sadece !!! mesela Dreambox 8000 ile calismiyor? Arastirip buraya yazarim ya da sirf karti normal receiver ile kullanamayacagiz cunku modul ile kart eslesmis geliyor. Elime gectiginde deneyecegim. Eger buarada birisi karti ve modulu once alirsa haber verin. Ayrica modulu bedava yolluyorlar sakin para vermeyin !!!
Umarim türkiye de de kart degisiklikleri baslamaz o zaman isimiz is !!!
Saygilar
Seko

Zuletzt bearbeitet:

Bora kardes,
bu modul isi yas. Sirf kart gondersinler diyecegim yoksa bu yeni CI+ modulu ile kart eslesecek ve bunu dreambox ta kullanamayacagiz. Tamam olsun dedim baska receiver ama bu modul ile adamlar herseyi engelliyor yapacak birsey yok. PVR kullanmana bile karisabiliyorlar !!!! Zaten paylasmak imkansit bu kartlari baskasiyla. Onu komple unutun. Simdi son duydugum eslesmis olsa bile eskise o*cam ile oluyormus ama artik o donemde bitmis. Ugrasiyorlar mis ama daha sen cikmadi.
SIMDI SORUYORUM ALMANYA DAN SIRF YENI KART ALABILEN VAR MI ??? VE BU KART ESLESMEMIS OLDUGUNDAN DOLAYI KULLANABILEN:
AYRICa BORA KARDES SEN TR DESIN DEGIL MI. ORADA DA ESKI CRYPTOLARI KAPATIYORLAR MI ?ORADA BENIM BIR UYELIGIM ACABA ONA LIG TV ACTIRSAM BUTUN SORUN KALKAR MI ORTADAN!!!
Kafayi yedirtirler yaa su DT.
Haberleri veririm aldikca

Selam arkadaslar ben simdilik beklemedeyim, bana sadece modul ve kart yollamayi kabul ettiler.. receiver olmaz dedim sorun degil dediler... ama ileri tarihe ertelettim... Merak ettigim sekotako arkadasin dedigi gibi, modulu eslestirme duru´mu var mi? ayrica diger bir düsüncem ise, yeni abonelik almak... yeni abonelikte receiver veriyorlar ama karti receivera takmadan veriyorlar... almanya merkeze hangi receiver ile hangi kartin verildigini satis sorumlusu bildiriyor... merak ettigim böylece eslestirilmemis bir kart almis olmuyormuyuz amacimiz da bu degil mi zaten... fakat diger sorun ise, bu karti nasil freischalten yapacagimiz ya da yaptiracagimiz...

arkadaslar benim Üyelik Mayis ayinda sona erecekti,... Nisanin sonlarinda beni aradilar, ve cikis vermedigim icin bir sene otomatikmen uzadi dediler,...
Yeni box ve kart da göndereceklerini söylediler ve benden adres bilgilerimi dogrulamami istediler,...

Ben de aman yeni uydu alici felan istemem dedim,... 9 sene önce üye oldugumda verdiginiz Humax Fox 1 i kulaniyorum evde dedim.
bir ara bana birde Vestel marka bir uydu alici gönderdiniz kanal listesini degistiremedigimden artik kulanmiyorum dedim.
Ayrica babam larin eve götürdüm humaxi, is yüzünden fazla vaktim olmadigindan onlarda kaliyor, onlar seyrediyor,... simdi yasli insanlar alistilar bu cihaza yeni cihazla ugrasamazlar.

Telefondaki Bayan aynen bunu dedi " tamam Ali Bey, yeni uydu alici istemiyorsunuz diye buraya not düsüyorum, birdaha bu konu yüzünden sizi rahtsiz etmeyecegiz, iyi günler dillerim "

Ben eminimki benim kart kapalmayacak, birincisi 9 senedir üye yim bu DIGITÜPe ,
Ikincisi de, bunu bu forumda da TDWde de yazdim aylar öncesinden, kapanan kartlarin yüzde 95i önden pesin ödenmis kartlar,... arada bir iki tane aylik ödeyen arkadaslarinda kartlari gümledi ama o kendi suclari.

Adamlarda sadece Digitürk Euro Spor paketi var ama paylasimda Chid engeli koymamislar, acik olmayan her kanal da sorgulaniyor sonra kart bos yere sisme yapiyor, bu sefer GÜM, sonra digitürk kapatti saniyorlar...

emin degilim ama bana gelen mesajlara bakarsam herhalde bu forumda Digitürk CW li son kisilerden biriyim.

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

Imranli arkadas dedigin guzel ama , Digiturk irdeto2 sistemine geciyor yani CW kartlar calismayacak, o zaman yine yeni kart gundeme gelecek, sorun olan o. Anlamadim gitti ben bu Digitürk Euro olayi. Benim de kontratim mayisa bitiyordu aramadim otomatik olarak uzadi tabii ki. Ama adamlar diyor ki onunla izleyemeyeceksiniz. Isin kotusu kart suan Istanbulda orada unuttum yani deneyemiyorum acik mi kapali mi ??? Ama irdeto diyorlarsa CW ler artik calismaz.
Sana demediler CI+ modulu kesin lazim diye.
Yahu bunlar herkese baska birsey soyluyor aklim ermedi bu ise.
Saygilar
Seko

Zurück
Oben