Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Vip sat eksperiment

AW: Vip sat eksperiment

Po meni naj vise i naj bolje zvuci da ga dresiramo da jede enigmu2..
ako to pocne da jede..onda mora da pokazuje i rezultate nama potrebni..:)
 
AW: Vip sat eksperiment

@Murati

jesi uspio mozda dobiti informaciju o jtag shemi za ovaj resiver?
Mislim da bi se tu moglo ne preko flash dumpa processora jer koliko sam uspio pohvatati konce nije rsa kljuc direktno pohranjen u procesoru nego preko ram(memory) dumpa iscitati to jest kalkulirati rsa kljuc
necu stavljati direktni link ali mi je support firme usbjtag potvrdio da su mipsovi procesori podrzani.
Cekam jos njihov odgovor, poslao sam im sliku maticne ploce i procesora da mi mozda pomognu gdje bi se mogli prikaciti preko jtaga :)
a njihov softver je besplatan i na prvi pogled je prilicno jak.
 
AW: Vip sat eksperiment

@murati, @misko1234, @Honda-Civic, @offlinemodus, @all koji se kužite, možete i hoćete pomoći

Ja se nažalost u ovo ne kužim, ali znam nešto malo o OScam-u i imam HomeCS sa HRT, DigiHR i SkyDE, ali i ovaj novi paket od VIPnet-a (Reciver+Karta), pa ako bude trebalo nešto testirati, bez obzira sa kartom ili reciverom - tu sam! Slobodno se javite.

Za vaše eksperimente ću vam držati fingre. Bit će nešto! Gdje ima dima, tu ni vatra nije dalko. SRETNO!!!
 
AW: Vip sat eksperiment

mali update:

vipov kaon je progutao season interface 2 i kartica i dalje radi, medjutim svaki log komunikacije izmedju kartice i resivera je dosad neupotrebljiv za bilo sto, nisam jos naisao na upotrebljiv logger program koji bi mozda mogao izvuci bar nesto.Mislim da u ovom pravcu nece ici nista...

Uskoro dobijam neku opremu i idem na drugi nacin:

Na maticnoj ploci je pozicija J2, to je Ejtag na kaonu 100%. Shema kako spojiti je slicna kao kod Vu+(necu stavljati link ali koga zanima neka googla za VU+ JTag Broadcom Tools)
ima jako zanimljive materije)

Broadcom tools dobiti na netu nema teorije(taj softver ima samo broadcom kao proizvodjac cpu-a i njihovi partneri u ovom slucaju kaon, eventualno viptv tehnika, sto se tice njihovog adaptera i njega samo od broadcoma mozete dobiti ali pogledao sam adapter im nije nista posebno na netu imaju 100% s istim chipom(malo se samo treba obraditi drajvere za windows).

Srecom postoje i drugi programi osim originalnog Broadcoma pa kad mi sve dodje vidjecemo dalje...

Nema predaje :)
 
AW: Vip sat eksperiment

mali pomak:
broadcom tools nabavljeni, jtag tocke sam zalemio(i resiver i dalje radi, znaci nisam nista shebao :D) cekam jos na adapter pa cemo vidjeti hoce li se moci napraviti flash dump.
a onda Ida pro do besvijesti :D
 
AW: Vip sat eksperiment

I Kakva je situacija sa Vipom sada????
hocel se moc sta napraviti, da radi u Dreamu ???
 
AW: Vip sat eksperiment

moze li mi neko pojasnit kakva je razlika izmedju VIP tv i MAX tv. Hvala!!!
 
AW: Vip sat eksperiment

Ma nisam bas na to mislio al opet hvala. Mene interesuje prvenstveno programska ponuda, u kojim reciverima rade te karte itd....

Gesendet von meinem CINK PEAX 2 mit Tapatalk
 
AW: Vip sat eksperiment

nerade nigdje drugo osim u njihovim Boxovima...
box je nista veci od dm 500..
i kao sto je Kolega ndh naveo..CAS7 conax paring..
 
AW: Vip sat eksperiment

Ok , bijo nezporazum . Odgovor u kojim resiveru radi imas od moda . A programska ponuda imas ovdje nadam se da nije vise nezporazum .. :emoticon-0105-wink:

VIP TV
Code:
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Codes zu sehen!
 
AW: Vip sat eksperiment

svi ovi ljudi koji su ovdje ovu temu pokrenuli, bas me interesuje kada se uspjedne vip sat srediti hocete li dati i drugima configuracije? Trazi se pomoc i kada se napravi bice ko vas jebe po obicaju, ako nije tako onda neka murati napise configs od digital hd, kako njih napise isto tako ce vam i vipsat napisati a to je nikako.
 
AW: Vip sat eksperiment

Za digitalb hd murati nema config mogu ti samo potvrditi da radi posto je on video kao i ja. Sto se tice vipsat mislim da vec radi ali ti ne mogu potvrditi usao sam u dreambox kod jednog iz bosne dobra stvar je sto je dm500hd preko kog neide modul kad krenem da otvorim kanal pocne da ga otvara ali nema dovoljno upload da bi ga otvorio po tome sam siguran da radi. Pozz
 
Zurück
Oben