Dies ist eine mobil optimierte Seite, die schnell lädt. Wenn Sie die Seite ohne Optimierung laden möchten, dann klicken Sie auf diesen Text.

Settings za Dreambox E1 / E2

AW: Crnagora94 Settings za Dreambox E1 / E2

ko mi moze objasniti i staviti link kako da ubacim ove settings u novu dream 800 ??

ja sam ovo prije procitao ali ne pise nista za settings?

i jos pitanje:

ov sa "blue panel" ne ide kod mene. kad kod mene stisnem plavo dugme samo dode ove mogucnosti:

1. Ausschalttimer
2. Grafisches Multi EPG
3 Genuine Dreambox

Mozda je kod ovi novi resivera E2 drugacije??
 
AW: Crnagora94 Settings za Dreambox E1 / E2

evo ti na ovom LINK-u tutorial sa slikama kako se ubacuju settings liste putem ovog DreamBoxEdit, post broj #17.
 
AW: Crnagora94 Settings za Dreambox E1 / E2

super je ovo objssnjenje.

ALI

sad samo downloadovo ovaj dreambox edit iz database i kad ga instaliro moj ANTIVIR mi neda da ga otvorim i pokazuje mi meldung:

Entweder Virus oder unerwünschtes Programm gefunden?

dali nisu sigurni ovi programi iz database??? neznam sta da radim<ß
 
AW: Crnagora94 Settings za Dreambox E1 / E2

mozes slobodno da skines..DB ima svoj Antivirus Program..
neki Antivirus Programi pokazivaju kao da ima tu nesto..
posto vecina toolova ima u sebi taj Program koji smeta AV Programima..
 
AW: Crnagora94 Settings za Dreambox E1 / E2

super...sad imam sve settings koje mi trebaju.

SAD ZADNJE PITANJE:

Imam sada ove settings od predraga (13,1 i 19,2) i sad sam dobio ove za 5 W od borka.

kako sad da spojim ova dva settings? ili kako da ubacim samo ovaj od 5 W?
Jer ako ubacim sad samo ovaj 5 W onda ce mi prepisati ovaj drugi settings i necu imati opet sve ili?

hvala
 
AW: Crnagora94 Settings za Dreambox E1 / E2

da bas tako..jedna Lista preklapa drugu..ostavi tu gdje imas vise
Satelita..a tu za 5..nadzi sam Kanale..i prebaci ih u Favorite..
 
AW: Crnagora94 Settings za Dreambox E1 / E2

problem mali:

sad sam hteo da na poziciji D napravim Atlantic Bird, pa da radim Suchlauf.

ALI nemogu nikako da na D neki novi satelit ubacim? Samo mi pokazuje A B C to sto je bilo Settings od predraga.

Kako sad na D postavim 5 W? Sve sam vec probo-
 
AW: Crnagora94 Settings za Dreambox E1 / E2

imali neklo ideju za ovaj problem??

ja sam probo ovako:

otvorio sam 2 puta dream edit. jednom otvorio setting sod predraga i jednom 5 W. pa sam napravio novi buket kod settings od predraga i poslje kopirao kanale iz setttings za 5 W. To je islo i sve mi je prebacio i u dm su untra..sakmo ostaju crni. nemogu da ga izaberem pod pozicijom D?
 
AW: Crnagora94 Settings za Dreambox E1 / E2

otvoris dreamboxedit, i onda otvoris onu listu gde ti je 13°,16°, i 19,2°. E onda kliknes gore na unos ili na import( nemacki ). Pa klikni na unos fajla korisnickih buketa. Onda izaberes listu 5° W i pozoves, markiras sta ti treba i pritisnes na proces. Nakon toga imas u tvojoj listi 13°,16°,19,2° i 5,0°. Nalazi si sa na dnu liste. Promenis kako tebi odgovara i posaljes u Dream.
 
AW: Crnagora94 Settings za Dreambox E1 / E2

e supeerrr..oper sam korak dalje.

Hvala!
 
AW: Crnagora94 Settings za Dreambox E1 / E2

Nazalost nisam uspio evo cjelo vrjeme sam probo.

kad izaberem sta hocu iz liste od 5 W onda importiram to sve. mogu naci 5 W desno na "buketi". Ali ako stisnem na jedan buket na primjer 5 W Fransat, nema nist ljevo pored na "TV koristicni buekt detail".
A skorz ljevo na listi "servisi" ist nigdje nema nista sa 5 W ??? Gori na "all satellites" ist samo mogu naci ona stara 3 a ovaj novi nikako.

u pomoc.
 
AW: Crnagora94 Settings za Dreambox E1 / E2

najbolje uradi kako je kolega @murati vec pisao. skeniraj 5w i dodaj rucno u favoriti.
 
AW: Crnagora94 Settings za Dreambox E1 / E2

hvala ali i to sam probo. sad nemogu da izaberem vise 5 W da bi ga mogao skenirati. samo ima 19,2 , 13 i 16. Prije nego sto sam ubacio settings mogo sam sve sat izabarti.

jeli to normalmo?
 
AW: Crnagora94 Settings za Dreambox E1 / E2

skini i raspakuj ovi satellites.xml i stavi u /var/tuxbox onda ce se opet pojavi
 
Für die Nutzung dieser Website sind Cookies erforderlich. Du musst diese akzeptieren, um die Website weiter nutzen zu können. Erfahre mehr…