Information ausblenden
Das Digital Eliteboard ist ein Kostenloses Forum. Wenn du alle Bereiche sehen möchtest oder Fragen hast, musst du dich zunächst Registrieren.

Jetzt Registrieren

Platforma TVP jednak w NDS VideoGuard

Dieses Thema im Forum "Archiwum" wurde erstellt von perzot, 13. September 2009.

 1. perzot
  Offline

  perzot Ist gelegentlich hier

  Registriert:
  28. November 2008
  Beiträge:
  37
  Zustimmungen:
  0
  Punkte für Erfolge:
  6
  Platforma TVP jednak w NDS VideoGuard

  Redakcja magazynu SAT Kurier zdobyła informację o systemie kodowania, jaki będzie wykorzystywany przez platformę satelitarną TVP na satelicie Astra - 19,2E. Nadawca publiczny zdecydował się jednak na nieco kontrowersyjny co do powszechności dostępu system NDS VideoGuard, który aktualnie wykorzystuje już do kodowania swoich kanałów. Poza tym znana jest specyfikacja techniczna tunera dla platformy TVP, która wystartuje jeszcze w 2009 roku.

  Dotarliśmy do specyfikacji odbiornika ...combo (satelitarny + naziemny HD MPEG-4), jaki zamierza zamówić Telewizja Polska dla swojej platformy DTH oraz (opcjonalnie?) dla odbioru z multipleksów DVB-T naziemnej telewizji cyfrowej. Telewizja Polska przekazała specyfikację kilku wybranym i uznanym dostawcom/producentom, wśród których są na pewno ADB i TechniSat. TVP będzie ściśle certyfikować tunery dla własnej platformy. O specyfikacji tunera TVP napiszemy jeszcze dzisiaj w osobnym newsie.

  W prezentacji i specyfikacji potwierdza się informacja, że pakiet FTA z Digital TVP (taka nazwa pojawia się w dokumentacji) z max 20 kanałami wystartuje z Astry 19,2E już IV kwartale 2009, a płatny pakiet zostanie uruchomiony w I kwartale 2010. W pakiecie nazwanym Free package będą na 100% kanały TVP1, TVP2, TVP Info, TVP HD, TV Puls, Polsat, TVN, TV Polonia, TVP Historia, TVP Kultura oraz najprawdopodobniej kanał TVP Parlament.

  Pakiet FTV będzie kodowany w NDS VideoGuard, co oznacza, że bez kupna dekodera z logo TVP nie będzie możliwości jego oglądania (m.in. TVN, Polsat). Podobnie będzie z płatnym pakietem, o którym jeszcze niewiele wiadomo. Na razie nie ma mowy o modułach dostępu CAM dla systemu NDS VideoGuard, bo NDS znany jest z tego, że bardzo niechętnie takie moduły CI dostarcza, a jeśli już to dla operatorów kablowych. Informacja ta zapewne zmartwi część tych, którzy liczyli, że TVP wybierze jeden z bardziej popularnych systemów dostępu. Z drugiej strony to nawet lepiej, bo klienci podzielą się na tych, którzy skorzystają z darmowej oferty FTA TVP z Astry oraz na tych, którzy będą mieli większe potrzeby i kupią dekoder z NDS.

  Pakiet darmowy
  max 20 kanałów

  FTA - bez konieczności kupowania karty
  TVP1, TVP2, TVP INFO, TVP Polonia, TVP Historia, TVP Kultura, TVP HD, TV Puls i TV Trwam

  FTV (free-to-view) - konieczność kupowania karty, bez późniejszych comiesięcznych opłat abonamentowych
  Polsat, Polsat 2, TVN, TVN7 i TVP Sport

  Pakiet płatny
  min 20 kanałów
   
  #1

Diese Seite empfehlen

OK Mehr information

Diese Seite verwendet Cookies. Mit Ihrem Klick auf OK stimmen Sie der Verwendung von Cookies zu. Andernfalls ist die Funktionalität dieser Website beschränkt.