Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Kart Paylaşım yardım

merterz

Newbie
Dreambox 7000s cihazım var ve kart paylaşım yapmak istiyorum, ve bazı temel bilgileri ögrendim yanlız kafama takılan bi konu var aldığım orjinal kartları dreambox cihazamı takıyorum yoksa bilgisayaramı. bilgisayara takıyorsam dreamboxa nasıl aktarıcam ? dreamboxa takıyorsam en fazla 3 tane takabileceğim rs232 ile kart reader takılıyomuş ama oda en fazla bir tane bu gibi çoğaltıcılar varmı nasıl yapacagım hakkında bilgi veririseniz tşkr ederim .

AW: Kart Paylaşım yardım

kac kart takacaksin dreambox 2 kart okuyabiliyor calistirabilirsen ?

çalışması için dosyalarda değişikler yapıcam sanırım.kaç kart takabiliyosam o kadar kart temin etmeyi düşünüyorum ama suan onun hakkında bir bilgim yok .pc ye kart takıp onu dm ye aktarabiliyomuyuz.? yada dm ye ayrı cardreader takabiliyomuyuz.işin normali nedir ben onu ögrenmek istiyorum. yardımlarınız için teşekkür ederim.

Istedigin kadar Kart takarsin ama 2 den fazla oldugu zaman ben Server e yani PC ye baglardim.

ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. pc ye bagladımız zaman nasıl servera aktarıyoruz?

hangi karti paylasmak istiyorsun onu söylersen yardimci olabiliriz.

dreamboxuna newcs yada cccam kurabilirsin server olarak kullanabilirsin, sadece belirli sayida kisi icin kullanacaksan. ama profesyonel bir server isi yapmak istiyorsan pc kullanmani tavsiye ederim.

dreambox una newcs yada cccam kurdukdan sonra modemine DNS adresi girmen gerekir, ip adresin sürekli degisecegi icin bu gerekli,
daha sonra kurdugun servere arkadasin icin kullanci adi ve sifre satiri vereceksin. kullanacagin server ve cliente göre bu satirlar degisir.
bunlari yaptikdan sonra izleyebilirsin.

yapamazsan yine yaz buraya hangi karti paylasacagini. ona göre sana gerekli plugin , image ve pluginleri saglariz,

Zurück
Oben