Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

IRDETO card nasil calistirilir....

bora1907

Board Guru
sizlere buldugum önemli konuyu paylasmak istiyorum....

IRDETO CARD, LIGTV`nin verdigi CARD nasil calistirilir.....alintidir....denenmistir....

i2 v5.7 asc 608 Kartların Açılma Şekli...

1.) kart kesinlikle bakire olacak ve hiç bir şekilde 14 gün boyunca ne DREAMA nede ORJ BOX a takılmadan beklicek...

2.) Bakire kartın 14 gün bekleme nedeni eşleşmiş sinyalin bu süre içinde aktif kalmasındandır..
(Bu süreden önce açılmaya çalışılan kartların çuğu açılmamaktadır. açılsa bile en fazla iki saat sonra kapanmaktadır...)
3.) Bu süre beklendikten sonra Receivera Gemini 4.60 İMG CCcam 2.0.11 ve NewCs 1.66 EMU yöklenilecek...
4.) Aynı cihazdan açılacak 1 N:line satırı aynı cihazdaki CCCama lokal olarak ekleyiniz... Satırın sonuna 9984 ekleyin
(ÖRNEK: N: lokalip port user pass deskey 9984)
5.) Receivera anten kablosu takılı olup kart takılacak ve show tv nin özerine gelip ilk 20 dk beklenilicek. Daha sonra web infodan BD ecm ve EMM takip
edilecek BD ECM ve EMM her 4000 olmada restart edilerek ECM ler sıfırlanıcak...
6.) Genel olrak kart 4 yada 5 chidden sonra açar ama bazı kartların 19 chidden sonra bile açtığını gördüm yani hemen pes etmeyin.
Bazı kartlar 20 dk da bazılarının açması 3 saat bile sürebilmektedir... ( Bunun için en önemlisi sabır ve heyecanlanmamak)
7.) Kart açıldıktan sonra Star TV nin özerine gelinecek.. Sonra bu kanalın özerinde zap tapılmadan iki saat çalışsınki tüm updateler alınmış olsu

8.) Açılan kartta kesinlikle sürekli EMM alması için star TV nin özerinde açık kalsın.. Bu irdeto da 1 saat bile emm alınmadığında kart kapanabiliyor..
Star tv nin özerinde kalsın dememin nedeni en az ecm alınan kanal olduğu için çönkü show tv nin özerinde kaldığı vakit ecm ler çok hızlı şişiyor...

9.) kartu kuracağınız cihaza muhakak reset scripti kurum ECM EMM belli seviyeye ulaştığı vakir donma ve kırılmalar olacaktır bu nedenle
belli bi süre içinde ECM emm lerin sıfırlanması şart konuya ayrıca reset script ti ekliyorum. Bu scripti var/script bölümne atın ve crond kurun
bunun için benim tavsiyen 3 satte bir resetlensin derim...
ve kesinlikle 1 tane bile fire vermedim... Herkese şimdiden kolay gelsin...

AW: IRDETO card nasil calistirilir....

Slm Bora Kardes,

Cok güzel anlatim, ama Digitürk Euro maalesef Irdeto kartlari evlendirip müsterilerine gönderiyor! Yani Kutu ve karti calistirip öyle gönderiyorlar ve müsterilere biz sizin Karti aktiv hale getirip gönderiyoruz diyorlar, öyle Milleti kandiriyorlar ve maalesef gönderdikleri Kutu haricinde o Irdetokarti simdilik calismiyor!

dostum merhabalar ellerine sağlık çok güzel anlatmışın... ama eklediğin reset scripti göremedim... birde newcs deki kart kart aktive ederken cccam nasıl kartı güncelliyorki... so sorumda newcs için kullandığın newcs.xml nasıl olacak?

evet malesef bundan sonra öyleymis...digitürk`teki amcalar artik karti evlendirip gönderiyor....

sende sadece karti satin al....mesela xxx.anten.de, yada xxx.ebay.de....gidin angebotlari gezin ve karti sadece alin....

kolay gelsin

bora kardeş bağlantı kursak banada yardımcı olabilirmisin? pm atamıyorumda...

yukarıda anlattıklarını uygulayabileceğimiz hazır bir gemini backup yükleyebilirmisin?

bende magdurlar arasindayim iki kartim vardi digitürk euro ve tr karti makine dream7020 kartlarim blocke oldu ve yeni iki karti evlendirip gönderdiler malesef bugüne kadar nette okuduklarimdam hci bir sekilde faydalanamadim eger birisi yada birileri yardim ederse minnettar olurum

@ erdil

Benim suan bi CW Kart alma iimkanim var.
Türkiyeden bi akraba kendisi bi Phillips Receiverde kullaniyor
arastirdim ve bu Receiverde CW varmis.

Ama dediklerinize göre DT kesinlike Kartlari IR2 cevirecekmis.

Peki sana Kartlan Receiver mi yolladilar?

Sormamin sebebi su.

Suan yeni bi receiver almayi düsünüyorum ya VU+Duo veya DM8000
simdi ama Kartlar evlendirip gönderdilerse nasil olacak bu is??

selamlar proto

kardesler benimde türkiye ve avrupa kartim var su an yaklasik 10 günden beri yayin yok bloke olmus banada kard ve box gönderecekler eger 100€ gönderirsem 2tane box ve 2tane kard yani bende madur durumdayim ne yapmam gerek yardima ihtiyacim var anladigim kadariyla bu yeni kardlar drembox larda calismiyor yardim istiyorum bora kardes lutfen bu durumda yapmam gerek ne ola bilirsaygilsr

Ben bu isi anlamadim,

az önce bi tanidigim sat shopa telefon ettim ve sordum
hangi Karti verdini, adam CW Karti vercem diyor ve IR2 Kartlardan
haberim yok diyor.

Buna biyerde okumustum:
Ama söyle bir sey de var, bunlar (DT) almanyada gelip sen bu karti kullanmak
istiyorsan bizim receiveri kullanman gerekiyor diyemez cünki sky da bunu yapamadi.

Eger hic olmasa ozaman Karti Modüle beraber vermesi gerekiyor.
Bu düsünce dogrumu??

selamlar

karti paylasimda kullanan arkadaslar
karti arada bir haftada bir kez
orginal makinesine sokup
reset yaptirsinlar.

@proto
evet bana kart ve makineleri birlikde yolladilar ve ikisi icin toplam 100 euro aldilar. Cw kartlari diger makinelerde hala calisiyor sim lock olayina yakalanmadigi sürece irtedo kartlarini evlendirip gönderirlerse malesef benim gibi beklemen gerekebilir

saygilar

Katiliyorum.Dt sunu demey getiriyor.''her yerden yolcu alirim ama sadece durakda birakirim''. Bu somuruye bir son vermenin zamani geldi.Dt'nin uygulamalari artik isin b.... unu cikardi.Kapanan kartlari kastetmiyorum sadece.2 3 sene sonra gelen faturalar,iade edilipde iade edilmedi denilen cihaz ya da kartlar,adamina gore uygulanan paket hizmetleri,cikacam dediginizde yapilan indirimler,eski aboneleri kaz goren uygulamallar ,benim cihazimi kullanacaksin baskisi...saymakla bitmez

Zurück
Oben