Information ausblenden
Das Digital Eliteboard ist ein Kostenloses Forum. Wenn du alle Bereiche sehen möchtest oder Fragen hast, musst du dich zunächst Registrieren.

Jetzt Registrieren

Info për TV/Radio Shqip

Dieses Thema im Forum "Këndi Shqipëtar" wurde erstellt von Bessat, 21. Mai 2009.

 1. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.524
  Zustimmungen:
  744
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  këtu mundet te shkruani cka te dini për TV dhe Radiot Shqiptare.


  po e filloj une

  per momentin Albanicasat ne thor eshte free
   
  #1
  danialzuchelkow gefällt das.
 2. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.524
  Zustimmungen:
  744
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  AW: Info për TV/Radio Shqip

  a e keni verejtur se ne kohen e fundit ndonjehere RTK ka programin satelitor si ate Tokesor pra edhe filmat cka i japin ne rjetin tokesor japin edhe satelitor edhe transmetimi i programit eshte 24 ore e nuk po mbylletz ne ora 01:00 te nates:dfingers:
   
  #2
 3. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.524
  Zustimmungen:
  744
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  AW: Info për TV/Radio Shqip

  tash jane be edhe cmimet se sa do te kushtoj kjo pakete e re ne IPTV..
  per momentin vetem ne amerik per ate edhe cmimet jane ne Dollar te shkrume kurse se shpejti pritet qe edhe ne europe te fillojn..

  Risi nga RTV 21 dhe partnerët e vet.

  IPTV, ofertë ndërkombëtare për të gjithë shikuesit në mbarë botën

  Është shumë e thjeshtë - abonohu, fute kabllon në prizë dhe shiko  Du mußt dich Registrieren um diesen Link sehen zu können. Hier klicken und kostenlos Registrieren është institucion privat, me program të formatit familjar dhe me politikë të pavarur redaktuese. Programi i RTV 21 ngërthen në vete lajmet dhe aktualitetin, programe të ndryshme shoqërore, politike, kulturore, edukative, arsimore, sportive dhe rekreative zbavitëse


  [​IMG]Du mußt dich Registrieren um diesen Link sehen zu können. Hier klicken und kostenlos Registrierenështë kanal televiziv muzikor. Programi i 21 PLUS përbëhet prej 80% muzikë shqipe të zhanrit Pop, Rock, Rap, R&B dhe 20 % të programeve foljore të gërshetuara me muzikë.


  [​IMG]
  Du mußt dich Registrieren um diesen Link sehen zu können. Hier klicken und kostenlos Registrierenështë kanal televiziv me muzikë shqipe folklorike, popullore dhe këngë të lehta qytetare.


  [​IMG]
  Du mußt dich Registrieren um diesen Link sehen zu können. Hier klicken und kostenlos Registrieren është kanal televiziv me muzikë shqipe për fëmijë, programe foljore për fëmijë dhe filma vizatimor të titruar në shqip.


  [​IMG]Du mußt dich Registrieren um diesen Link sehen zu können. Hier klicken und kostenlos RegistrierenKanal argetues I platformes dixhitale Tring. Programi I TRING Shqip përmban prodhime televizive shqiptare si emisione, revista kulturore, sociale, dokumentare historike dhe filma shqiptarë.

  [​IMG][​IMG]Du mußt dich Registrieren um diesen Link sehen zu können. Hier klicken und kostenlos Registrieren
  Televizioni Satelitor Shqiptar ALSAT Në Shqipëri dhe Maqedoni, bazohet në prodhime kryesisht të fushës informative dhe asaj kulturore.Në programin e vet vendin kryesor e zënë edicionet informative të cilat transmetohen çdo 1 orë dhe arrijnë në 13 edicione në ditë.

  [​IMG] Du mußt dich Registrieren um diesen Link sehen zu können. Hier klicken und kostenlos Registrieren- Ne saje te nje strukture programore komplekse, ku nderthuren 6 edicione informative ne dite, prodhime te emisioneve politike, sociale, kulturore, spektakleve te medha dhe nje numer i madh programesh tjera, TVKLAN ka arritur te behet i afert me te gjitha shtresat shoqerore.

  [​IMG]Du mußt dich Registrieren um diesen Link sehen zu können. Hier klicken und kostenlos Registrieren- Larmia e programeve, spektakleve, emisioneve sociale e hulumtuese, dhe programeve tjera garanton nje audience te gjere ku perfshihen te gjitha grupmoshat dhe shtresat sociale. Vizion+ me programet e veta ka arritur te hyje dhe te mbetet ne çdo familje shqiptare.  TV 21 MIX - TV 21 MIX është kanal televiziv me program të larmishëm i cili përmban në vete: dokumentare, emisione të ndryshme, sport, rubrika të ndryshme, filma, seriale, muzikë dhe zbavitje.

  [​IMG]Du mußt dich Registrieren um diesen Link sehen zu können. Hier klicken und kostenlos Registrieren -Kanal muzikor i platformës së digjitale Tring. Përmban muzikë popullore të të gjitha trevave shqiptare.

  Albanian package 1 will consist of:

  1. RTV 21

  2. 21 PLUS

  3. 21 POPULLORE

  4. ALSAT M/A ( Macedonia & Albania)

  5. TRING SHQIP

  Reg. Package Price: $19.75, Promotional Price $14.75


  Albanian Package 2 will consist of:

  1. RTV 21

  2. 21 PLUS

  3. 21 POPULLORE

  4. AlSAT M/A (Macedonia & Albania)

  5. Tring Shqip

  6. Klan TV

  7. Vision Plus

  Reg. Package Price: $22.75, Promotional Price $16.75

  Albanian Package 3 will consist of:

  1. RTV 21

  2. 21 PLUS

  3. 21 POPULLORE

  4. 21 JUNIOR

  5. AlSAT M/A (Macedonia & Albania)

  6. TRING SHQIP

  7. KLAN TV

  8. VIZION PLUS

  9. RTV 21 MIX

  10. TRING FOLK PLUS  Reg. Package Price: $24.75, Promotional Price $18.75
   
  #3
  danialzuchelkow und biha gefällt das.
 4. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.524
  Zustimmungen:
  744
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  AW: Info për TV/Radio Shqip

  edhe nje kanal i ri shqip ne satelit eshte nje kanal nga maqedonia transmeton ne satelit.

  TV ALB
  Intelsat 901 18°

  frec. 11569
  symbolrate 5773
  Horizontal
  Fec. 5/6

  shikim te kendeshem..
   
  #4
 5. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.524
  Zustimmungen:
  744
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  AW: Info për TV/Radio Shqip

  Prej dites se marte me nje mars fillon kanali me i ri shqipetar ne satelit dhe e zevendeson Alsat TV eshte AS Albanian Screen ( Ekrani Shqipetar ) pe program te plot me seriale, filma, show, sport, per femije dhe shum tjere.. shikim te kendeshem
   
  #5
 6. fushkrujs
  Offline

  fushkrujs Guest

  AW: Info për TV/Radio Shqip

  Po qe nga fillim te shkurtit eshte folur per kete.
  [YOUTUBE]Du mußt dich Registrieren um diesen Link sehen zu können. Hier klicken und kostenlos Registrieren[/YOUTUBE]
   
  #6
 7. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.524
  Zustimmungen:
  744
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  AW: Info për TV/Radio Shqip

  TAE jo qe nga fillimi i shkurtit por prej nentorit te vitit te kaluar eshte folur se do te behet nje kanal i plot jo vetem informativ.
   
  #7
 8. fushkrujs
  Offline

  fushkrujs Guest

  AW: Info për TV/Radio Shqip

  Bessat per te folur flitet dhe per Tringun qe do fusi kanale te reja dhe HD por ska gje te sakt:emoticon-0105-wink:
   
  #8
 9. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.524
  Zustimmungen:
  744
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  Klan M

  Grupi televiziv ''MEDIA6'' themelon se shpejti kanalin e saj të 3-të në rajon! Pas TV KlanKosova ,se shpejti edhe ne Maqedoni do filloje trasmetimet kanali me i ri kombetar''KLAN M''!
  Burime të Televizioni KLAN na bëjnë të ditur se ''Klan M'' është në projekt dhe pritet të fillojnë trasmetimet nga sezoni i ri televiziv.


  Klan M pritet që tu bëjë konkurencë disa kanaleve kryesore në Maqedoni, si Alsat M, Sitel tv,Kanal 5,dhe Alfa tv!
  Ky vit ka qenë një zhvillim i madh për televizionin Klan,në programacion, teknollogji dhe në audiencë.
  MEDIA6 është perandoria me e madhe televizive në Shqiperi.
  Media 6,i bashkohet grupeve te mëdha si: RTL Group, MEDIASET,etj!
  Në ditët në vijim ne do te kemi edhe më shumë të reja mbi këtë projekt.
  Motoja e re e Klan është : Ku ka Klan ka Shqipëtarë!
   
  #9

Direkt Antworten

Überprüfung:
Der Entwurf wurde gespeichert Der Entwurf wurde gelöscht

Diese Seite empfehlen

OK Mehr information

Diese Seite verwendet Cookies. Mit Ihrem Klick auf OK stimmen Sie der Verwendung von Cookies zu. Andernfalls ist die Funktionalität dieser Website beschränkt.