Information ausblenden
Das Digital Eliteboard ist ein Kostenloses Forum. Wenn du alle Bereiche sehen möchtest oder Fragen hast, musst du dich zunächst Registrieren.

Jetzt Registrieren

IPTV për Dreambox

Dieses Thema im Forum "Krejt për Reciver" wurde erstellt von Bessat, 1. September 2013.

 1. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.529
  Zustimmungen:
  745
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  Ketu do te vendosen IPTV te gatshem per Buketa ne Dreambox:

  #SERVICE 4097:0:1:0:0:0:0:0:0:0:rtmp%3a//37.235.56.30/live/koha swfUrl=http%3a//play.top-al.com/koha.swf pageUrl=http%3a//shqiplive.info/tv-shqip-live/tv-koha.html Playpath=livestream app=live/koha:TV Koha
  #DESCRIPTION TV Koha
  #SERVICE 4097:0:1:0:0:0:0:0:0:0:rtmp%3a//fms.zulu.mk/zulu/ playpath=skynet_1 swfUrl=http%3a//on.net.mk/player/player5.swf pageUrl=http%3a//on.net.mk/zulu/skynet:Alsat M
  #DESCRIPTION Alsat M
  #SERVICE 1:0:1:4C:168:16E:A00000:0:0:0:
  #SERVICE 4097:0:1:0:0:0:0:0:0:0:rtmp%3a//flash.supersky.ch/live/supersky/livestream:Super Sky
  #DESCRIPTION Super Sky
  #SERVICE 4097:0:1:0:0:0:0:0:0:0:rtmp%3a//80.78.64.102/live//livestream1:Apollon
  #DESCRIPTION Apollon
  #SERVICE 4097:0:1:0:0:0:0:0:0:0:rtmp%3a//82.114.67.178%3a81/livepkgr/livestream:peace TV
  #DESCRIPTION Peace TV
  #SERVICE 4097:0:1:0:0:0:0:0:0:0:rtmp%3a//84.20.77.50/live/livestream1.flv:Jug Tv
  #DESCRIPTION Jug Tv
  #SERVICE 4097:0:1:0:0:0:0:0:0:0:rtmp%3a//84.22.33.24%3a1935/ingest/zicotv:Zico TV HD
  #DESCRIPTION Zico TV HD
  #SERVICE 4097:0:1:0:0:0:0:0:0:0:rtmp%3a//64.95.41.12%3a1935/228/stv_online.flv:SuperSonic
  #DESCRIPTION SuperSonic
  #SERVICE 4097:0:1:0:0:0:0:0:0:0:rtmp%3a//64.95.41.12%3a1935/228/stv_folk.flv:Stv folk
  #DESCRIPTION Stv folk
  #SERVICE 4097:0:1:0:0:0:0:0:0:0:rtmp%3a//66.55.93.204/livepkgr/a1stream?adbe-live-event=a1report.flv:A1 Report
  #DESCRIPTION A1 Report
  #SERVICE 4097:0:1:0:0:0:0:0:0:0:rtmp%3a//srv08.boss-networks.com%3a1935/bossnetwork playpath=bossnetwork swfUrl=http%3a//shqiptv24.com/playerplus.swf pageUrl=http%3a//shqiptv24.com/tv/tvmitorovica.html:TV Islam
  #DESCRIPTION TV Islam
  #SERVICE 4097:0:1:0:0:0:0:0:0:0:rtmp%3a//yayin.tvdunyasi.tv/live playpath=balkanrtv swfUrl=http%3a//www.tvdunyasi.com/mediaplayer2.swf pageUrl=http%3a//www.tvdunyasi.com/tv.php?tv=135:TV Balkan
  #DESCRIPTION TV Balkan
  #SERVICE 4097:0:1:0:0:0:0:0:0:0:rtmp%3a//shqiptv24.shqiptv24.com%3a1935/liverep22 playpath=tvkop2431565 swfUrl=http%3a//shqiptv24.com/playerplus.swf pageUrl=http%3a//www.shqiptv24.com/tv/klankosova.html:TV Kopliku
  #DESCRIPTION TV Kopliku
  #SERVICE 4097:0:1:0:0:0:0:0:0:0:rtmp%3a//64.95.41.12%3a1935/228/ playpath=boin swfUrl=http%3a//shqiptv24.com/playerplus.swf pageUrl=http%3a//www.shqiptv24.com/tv/tringshqip.html:TV Boin
  #DESCRIPTION TV Boin
  #SERVICE 4097:0:1:0:0:0:0:0:0:0:rtmp%3a//64.95.41.28%3a1935/str2iosmd5/25ios_amoltv_32655893:A-mol TV
  #DESCRIPTION A-mol TV
  #SERVICE 4097:0:1:0:0:0:0:0:0:0:rtmp%3a//64.95.41.28%3a1935/str2iosmd5/23ios_tvvali_13264658:TV Vali
  #DESCRIPTION TV Vali
  #SERVICE 4097:0:1:0:0:0:0:0:0:0:rtmp%3a//64.95.41.28%3a1935/str2iosmd5/21ios_tvsyrivis_13226654:TV Syrivizion
  #DESCRIPTION TV Syrivizion
  #SERVICE 4097:0:1:0:0:0:0:0:0:0:rtmp%3a//64.95.41.28%3a1935/str2iosmd5/20ios_tvdukagjini_22335564:TV Dukagjini
  #DESCRIPTION TV Dukagjini
  #SERVICE 4097:0:1:0:0:0:0:0:0:0:rtmp%3a//64.95.41.28%3a1935/str2iosmd5/19ios_artkanal_31469877:Art Kanal
  #DESCRIPTION Art Kanal
  #SERVICE 4097:0:1:0:0:0:0:0:0:0:rtmp%3a//64.95.41.28%3a1935/str2iosmd5/18ios_arbtv_64319752:Arb TV
  #DESCRIPTION Arb TV
  #SERVICE 4097:0:1:0:0:0:0:0:0:0:rtmp%3a//64.95.41.28%3a1935/str2iosmd5/17ios_albanianculture_75395123:Albanian Culture
  #DESCRIPTION Albanian Culture
  #SERVICE 4097:0:1:0:0:0:0:0:0:0:rtmp%3a//64.95.41.28%3a1935/str2iosmd5/13ios_albpop_23165498:Alp Pop
  #DESCRIPTION Alp Pop

  pra i beni kopi edhe i vendosni ne buketen duaj dhe shikim te kendeshem

  jane nga une te testum dhe punojn 100% me Dreambox 7020 HD Merlin3 OE2
   
  #1
  nitacaki, hashimi und niko73 gefällt das.
 2. kodiak
  Offline

  kodiak Hacker

  Registriert:
  6. Oktober 2008
  Beiträge:
  301
  Zustimmungen:
  34
  Punkte für Erfolge:
  28
  AW: IPTV për Dreambox

  Nuk po punojshn me newnigma 3.3.2,po kerkojke min 4.0.--nejse..flm per linkat.
   
  Zuletzt bearbeitet: 1. September 2013
  #2
 3. president66
  Offline

  president66 Newbie

  Registriert:
  8. Juli 2013
  Beiträge:
  13
  Zustimmungen:
  0
  Punkte für Erfolge:
  1
  AW: IPTV për Dreambox

  Bessat faliminderit Shum te une punojn ne dreambox me newnigma 4.02 Shum mir me perjashtim tv dukagjini nuk punon edhe njehere faliminderit per ket pun qe po e ben Respekt tung kalo mir
   
  #3
 4. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.529
  Zustimmungen:
  745
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  AW: IPTV për Dreambox

  @Kodiak e kam shkrujt se punojn me OE2.0

  @president66 ju uroj shikim te kendeshem dhe nese del dicka e re KETU mundesh di merni krejt
   
  #4
  sekula 84 und kodiak gefällt das.
 5. Ramsi
  Offline

  Ramsi Newbie

  Registriert:
  1. Dezember 2008
  Beiträge:
  22
  Zustimmungen:
  0
  Punkte für Erfolge:
  1
  AW: IPTV për Dreambox

  A punojn kta programa edhe me DM500s?
   
  #5
 6. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.529
  Zustimmungen:
  745
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  AW: IPTV për Dreambox

  kemi shkrujt lart se punojn vetem me enigma2 image OE2.0 DM 500s ka image enigma1
   
  #6
 7. president66
  Offline

  president66 Newbie

  Registriert:
  8. Juli 2013
  Beiträge:
  13
  Zustimmungen:
  0
  Punkte für Erfolge:
  1
  AW: IPTV për Dreambox

  Pershendetje Bessat kisha nje putje pom intereson tv dugagjini dhe rrokum tv amund te besh dishka se a punojn te ti kto dy programe nese po qyr mos le shoki postonaj edhe neve ti marim tung kalo mir
   
  #7
 8. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.529
  Zustimmungen:
  745
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  AW: IPTV për Dreambox

  @ TV Dukagjini dhe TV Rrokum nuk ka mundes per momentin, Rrokum TV eshte ne formatin ON2 VP6 Flash dhe ki Format nuk ben me dreambox se nuk e ka licencen per kete.
   
  #8
 9. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.529
  Zustimmungen:
  745
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  AW: IPTV për Dreambox

  edh nj 3 kanale te reja, shkim te kendeshem.

  Code:
  #SERVICE 4097:0:1:0:0:0:0:0:0:0:rtmp%3a//shqiptv.shqiptv.us/live/cegrani/ playpath=livestream swfUrl=http%3a//shqiptv.org/playerplus.swf pageUrl=http%3a//www.tvalb24.com/kanalet/tvceg.php:TV Cegrani
  #DESCRIPTION TV Cegrani
  #SERVICE 4097:0:1:0:0:0:0:0:0:0:rtmp%3a//84.22.33.24%3a1935/transcoder/7015.stream_480p3 BESA:TV Besa
  #DESCRIPTION TV Besa
  #SERVICE 4097:0:1:0:0:0:0:0:0:0:rtmp%3a//live.rtvfan.net%3a1935/live/FanTV1:FAN TV
  #DESCRIPTION FAN TV
   
  #9
 10. benist
  Offline

  benist Ist gelegentlich hier

  Registriert:
  31. März 2009
  Beiträge:
  33
  Zustimmungen:
  2
  Punkte für Erfolge:
  8
  AW: IPTV për Dreambox

  Besatt flm e gjithe shqiptarve per postime te ndryshme une ekma reciverin DM7020HD me programin dreamboxEDIT e kam formu nje Du mußt dich Registrieren um diesen Link sehen zu können. Hier klicken und kostenlos Registrieren IPTV po nuk po muje me i shique keto kanale a ka mundesi per ne qe nuk jemi profi disi ma thjeshte me na spjegue flm
   
  #10
 11. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.529
  Zustimmungen:
  745
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  AW: IPTV për Dreambox

  po duhet me shume info, cfar image ke dhe cilet i ke be se dreamboxi nuk i ben krejt formatet unterstütz.

  ps: meri keta cka i kem vendos une se jane te testum dhe punojn krejt pervec TV Dukagjini.
   
  #11
 12. benist
  Offline

  benist Ist gelegentlich hier

  Registriert:
  31. März 2009
  Beiträge:
  33
  Zustimmungen:
  2
  Punkte für Erfolge:
  8
  AW: IPTV për Dreambox

  image.Newnigma2v4.0.4 2013-09-09 frontprozessor-version.3 (proceduren se si e ka instalue --e kam bo ne Du mußt dich Registrieren um diesen Link sehen zu können. Hier klicken und kostenlos Registrieren iptv pastaj hinzufügen ---hapet nje dritare emrin e kanalit edhe poshte linkuen tende #EXTINF:-1,Top Channel
  rtsp://64.95.41.11/iosphone/1ios_topchannel_12348123 qeshtu i kam instalue flm
   
  #12
 13. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.529
  Zustimmungen:
  745
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  AW: IPTV për Dreambox

  Ketu keni edhe kanale tjere shqip premium te digitalbit dhe tringut:

   
  #13
  hashimi gefällt das.
 14. benist
  Offline

  benist Ist gelegentlich hier

  Registriert:
  31. März 2009
  Beiträge:
  33
  Zustimmungen:
  2
  Punkte für Erfolge:
  8
  AW: IPTV për Dreambox

  besat nuk lash send pa provue me keto kanalet e tue qe i ke postue nuk po me bajn mue (rec 7020HD enigma 2v4.0.5) i vetmi qe me kryen pune eshte zikotv HD (rtmp://84.22.33.24:1935/ingest/<playpath>zicotv )punon ne dm time 1000000% se i humba nje jave pa gjume me kto IPTV flm
   
  #14
 15. tonny_te
  Offline

  tonny_te Ist oft hier

  Registriert:
  12. September 2008
  Beiträge:
  118
  Zustimmungen:
  17
  Punkte für Erfolge:
  18
  Ort:
  EU
  AW: IPTV për Dreambox

  Mere kete https://www.digital-eliteboard.com/downloads.php?do=file&id=23837 instaloe dhe prove nje here ike te gatshme
   
  #15

Direkt Antworten

Überprüfung:
Der Entwurf wurde gespeichert Der Entwurf wurde gelöscht

Diese Seite empfehlen

OK Mehr information

Diese Seite verwendet Cookies. Mit Ihrem Klick auf OK stimmen Sie der Verwendung von Cookies zu. Andernfalls ist die Funktionalität dieser Website beschränkt.