Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

AW: Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

@murati

jadan ti samnom prijatelju portovi su otvoreni na fritzbox i onaj sto si mi ti erkao 12000 i jos jedan port............najbolje da ti am team viwer da sve pregedas .....................
 
AW: Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

ma koji drugi bolan???pa ti moras u CCcam cfg da upises taj sto si
i otvorio..ovo je bio samo Primjer od mene...
 
AW: Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

@murati

ovako izgleda u fritzu,ovaj ftp dreambox 21 i http 12000 dreambox su otvoreni

Aktiv Bezeichnung Protokoll Port an Computer an Port FTP-Server TCP 21 dm800 21

FTP-Server TCP 21 dreambox 21

HTTP-Server TCP 80 dm800 80

HTTP-Server TCP 12000 dreambox 12000
 
AW: Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

ja bi ti preporucio da ovde postavis cccam.cfg i promjenis neke podatke user port i password itd pa na osnovu toga ti je najlakse pomoc
jeli ti fritz uopce spojen na dyndns,mozes to vidit u fritz weboberfläche???
jer sigurno gledas cccam.info preko 192.168.178.1:12001 ako jesi onda probaj svoju dyndns npr. cccam.dyndns.com:12001 ako se spojis znas da si sigurno online.
naravno trebas otvorit jos taj port
 
AW: Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

@dalma

jeste spojen mi je fritz sa no-ip.........

prijatrelju to je velika lista u tom mom cccem cfg...........nema sta unutra nepise zauzelo bi opvdje cijelu stranicu a ja nezelim da toliko smetam ...stvarno sam svasta uspjevo ali ovo nece pa nece ima evo 2 sedmice pokusavam............najgoremi je kada mi neko nesto kaze sta treba da uradim a ja onda neznam gdje kako i sa cim to da uradim....evo npr.(jer sigurno gledas cccam.info preko 192.168.178.1:12001 ako jesi onda probaj svoju dyndns npr. cccam.dyndns.com:12001 ako se spojis znas da si sigurno online.
naravno trebas otvorit jos taj port)....nekontam.......poz
 
AW: Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

druze,da ustanovimo najpre nesto!ti rece da nemas nikakvu kartu!znaci nemas nista da bi se sa nekim menjao!kazes da imas neku c liniju!to ti je neko dao,ili si platio nekome za nju???da li imas reshare na toj c liniji?ako nemas,onda nikom nista i nemozes da das!ako imas neki kanal za reshare,onda znaci kao sto je receno u predhodnim postovima,port treba da bude otvoren i usmeren prema dreamboxu, i c i f linije ispravno upisane kod tebe i kod toga sto mu dajes!sve to sto ti pise u CCcam.cfg pobrisi i ubaci samo ovo...za sada!

SERVER LISTEN PORT : 12000 # ovde upisi port koji koristis sa share
ALLOW TELNETINFO: no
ALLOW WEBINFO: yes
WEBINFO USERNAME : root
WEBINFO PASSWORD : dreambox
TELNETINFO LISTEN PORT : 16000
WEBINFO LISTEN PORT : 16001
ZAP OSD TIME : 3
SHOW TIMING : yes
DEBUG : yes
NEWCAMD CONF : no
DISABLE EMM : no
EXTRA EMM LEVEL : yes
MINI OSD : yes
STATIC CW FILE : /var/keys/constantcw
CAID PRIO FILE : /var/keys/CCcam.prio
PROVIDERINFO FILE : /var/etc/CCcam.providers
CHANNELINFO FILE : /var/etc/CCcam.channelinfo
LOG WARNINGS : /tmp/warnings.txt
MINIMUM CLIENT VERSION : 2.0.8
MINIMUM DOWNHOPS: 1
 
AW: Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

tako je prijatelju imam razlicite c linie tj..za jednu koju placam a drugo sam dobioovcje od jednog usera za testiranje..........samo mi molim te reci sta mislis sa ovim SERVER LISTEN PORT : 12000 # ovde upisi port koji koristis sa share, na koji port mislis iz Dreama ili iz fritz box i kako znam dali imam reshare na tim c liniama
 
AW: Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

vidi ovako!taj port i to sto pise "SERVER LISTEN PORT"preko tog porta onda ide protok podataka koje ti hoces da das svom kolegi,naprimer c liniju u ovom slucaju.nemora da bude 12000,moze i 13000 da stavis ili 28000 koji god hoces,nije bitno!bitno je to,da taj port moras u routeru da otvoris i u routeru da navedes prema kom uredjaju treba taj port da bude otvoren!znaci tamo gde otvaras portove,usmeris taj port prema ip adresi od dreamboxa!to je ona ip koju si dreamboxu fixno dodelio tamo u network settingsima!jer ako nije otvoren taj port onda nemoze taj protok podataka da ide na net!to bi bilo isto kao kada bi hteo da prodjes kroz zatvorena blindirana vrata!znaci ni dinamit ne pomaze!znaci upisi u cccam cfg. ovakonaprimer,i taj port 12000 otvori u routeru:

SERVER LISTEN PORT : 12000



da li si stvarno otvorio port,proveravas na ovoj adresi
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!


u ono polje upisi 12000 i stisni na check!ako je otvoren pisace ispod u zelenoj farbi da je otvoren,a ako nije bice crveno i onda tu trazi gresku.onda znaci da si nesto pri otvaranju porta zabrljao! drugo:ako je to ok,predpostavljam da si napravio host na dyndns ili no-ip ili negde!ne znam koliko cesto ti provider menja ip adresu,ali to isto moras u routeru da ubacis ili u dreamboxu u inadyn,da ti automatski updatuje javnu ip adresu kada ti provider promeni!inace ako nije uradjeno update,tvoja linija kod kolege je off!jesi razumeo to sada! trece!tu liniju sto placas,taj ti sigurno nije dao nista za reshare! reshare=dalje prosledjivanje!a i taj sto ti dao na testiranje,neverujem da bi mu bilo drago da ti njegovu liniju podelis po celom komsiluku i mnogobrojnoj familiji,pa mislim da ti ni taj nije pustio reshare!sto bi znacilo da tvoje kolege onda tako i tako nemogu da dfobiju nista od tebe!al ipak mozda i imas neki kanal za reshare!

to vidi u cccam infophp pod servers!

IMG Removed

jel vidis gde ono "NO"pise crvenom farbom!ako pored te linije koju dobijas stoji tako,onda nemozes nikom nista da dajes,a ako ne stoji no,kao na slici ispod onoga no,gde stoji"7"onda imas reshare!ako imas reshare,onda isto u cccam infophp,pod"shares"mozes da vidis koliko i koje kanale imas od tih linija koje mozes dalje da dajes!ako stoji ovako,kao na slici ispod,onda imas resare na one kanale koji stoje pokazani sasvim desno na slici!

IMG Removed

a,ako ovako stoji,onda nemas nista za reshare!

IMG Removed
 
AW: Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

@paradox

prijatelju svaka cast , pogodak tek mi je proradio port 12000 kad sam ubacio ono sto si mi ti poslao, liniju koje ja dobivam je samo (-) sad cu dalje da jos ovo tvoje dobro procitam i da to zapamtim............svaka cast majstore i hvala ti dosada a i svim ostalim hvala.................poz

proradila linia , zasto ja imam nekoliko ovih cccam ova instaliranih i samo na 1.2.1 mi radi imam jos 2.2.1 i 2.1.3 koji je najbolji image za DM 500 i koji ima u sebi odma cccam i addons...........ja imam neki rihana bla bla...........

jos nesto zasto kada odem u communication setup ad test napravim od 4 lampice koje gore crveno samo se zadnje dvije upale zeleno ip i netmask ostaje crven
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

imas nekoliko camova zato sto si ubacio neciji backup image,ja bi ti savetovao da sve sto ti nije potrebno izbrises iz dreamboxa!ostavis jedan cccam za koji se odlucis a ostale obrises!ja preporucujem 2.0.11 verziju!licno koristim gemini 4.6 image i tu imam sve sto mi treba!odkada imam dreambox tri puta sam samo promenio image i to zbog nekih testiranja,stoga ne razumem one koji te image svakodnevno menjaju,imam jednog kolegu koji to nekoliko puta na dan radi!:wacko1:nepotrebno!podesis jednom da valja,i zasto cackati onda i menjati bilo sta!svako ima svoje,ja preporucujem gemini 4.6 ili 4.7 zato sto to koristim,mozda ima i boljih,ne zanima me!u addonsima imas sve da skines osim emulatora!zbog mere predostroznosti skinuli su cardsharing emulatore sa servera kao i suport na ihadu!ali ti se vratis par stranica nazad i skines onaj useraddon koji sam stavio u rar,i objasnio ti tamo gde se to stavlja i imaces preko blue panela opet sve emu za direktgno skidanje i instalaciju!
za one lampice,ne znam zasto su crvene,i kod mene je to isto tako!mozda je neki bug u image,ili nesto trece,nije ni bitno ako sve radi,dok imas vezu pc-dream,znaci da je network ok!ja sam jednom namestio da budu sve zelene,ali mi onda nista nije radilo,tako da to nije nikakav problem!
 
AW: Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

jos jednom se svima zahvaljuejm koji su se trudili da mi pomognu i napokon je sve nariktano kako treba i sve ide u najboljem redu .........hvala svim............pozdrav raja

dobio sam jednu c liniu koja bi trebala da ima jedan reshare ali nista od toga, lik koji mi je tu liniu dao potvrdio mi je da imam reshare ali ja kada odem na CCcamInfoPHP pise mi ispod RE *NO*................kako to da rijesim..........dali je to do mene ili sta ili nije dobro linia upisana ja sve normalno gledam ali kada hocu dalje da saljem nista...................poz
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

Haj Strasilo
Ja mislim da je taj lik sto ti je dao liniu blokirao da ti dalje dajes.
Znaci samo ti mozes da gledas ali i ne da dalje sarujes.Izgleda da nije do tebe nego do tog tipa.On bi trebao onda u F linie da drugacije uradi da bi ti mogao jos dva ili tri puta da dajes dalje.....
 
AW: Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

@sonyboys
i ja predpostavljam da je tako ali kao on salje meni linie koje ja mogu jos resharen da netreba nesto u dreamboxu napraviti, linije su pravljene sa CCcam Lines Manager 1.3......poz
 
AW: Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

ako pod servers stoji"NO"nemora da znaci da ti je na sve kanale zabranio reshare,mozda je samo na lokalnu kartu naprimer!pogledaj pod"shares"ako tamo pored svakog providera stoji isto"NO"onda ti nije dao nista za reshare!a ako pored nekih nema"NO"onda te providere mozes da resharujes!onda je greska do tebe u upisu u F liniji!
 
AW: Dreambox tutorijali (upute) by macro1 E1

@paradox

pod reshare stoji definitivno 'NO' i to sve je 'no' a pod shares broj 12............pri ubacivanju linie sta se sve pise unutra ( C: blabla.no-ip.org 12000 bla bla no { 0:0:2 }) jel se to sve tako ubaci.................linie ubacivam sa CCcam Lines Menager 1.3.....................ko sada grijesi......ja sve normalno gledam preko te linie samo nemoze dalje da se salje...............poz
 
Zurück
Oben