Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Dolce

NDS a pregatit o noua lovitura contra card sharingului...iar BoomTv si Dolce - Romtelecom vor beneficia de noua jucarie
Baietii de la boomtv au sunat in urma cu cateva zile diferiti abonati cum ca le vor dezactiva
cardul din pricina ca acestia l-au bagat pe servere de cardsharing si echipa boomtv a vazut
seriile cardurilor pe internet pe aceste servere de CS.
Zis si facut cardurile s-au dezactivat inca in aceeasi zi

Acuma cateva sfaturi celor ce au cardurile la imparteala :
dupa cum se stie generatiile noi de carduri nds au o anume functie si anume raspunsul acestora
in loc de CW (cuvant de control decriptat) cu numarul lor de serie in cazul interogarii cu un
ECM fals folosit doar de un angajat/membru boomtv infiltrat in reteaua de CS
deci conditia esentiala este ca cineva din echipa boomtv sa fie in reteaua voastra sau a cunostintelor
voastre chiar si ca generatie 3 (deci nu peer direct ci unul de generatie 3 ) si se intampla inevitabilul
el va trimite acest ECM "special" tuturor cardurilor cu id 09290000 de la el din lista care vor urma sa raspunda
cu CW si impreuna cu acesta si cu nr. de serie al cardului specific boxid-ului interogat
ca sa va protejati de acesti spioni/viermi securizati-va ft. bine reteaua :

1.serverul sa fie in spatele unui router cu firewall puternic
2.nu deschideti numai porturile udp pt. gbox,nici 21(ftp),23(telnet) si nici macar 80 (http) catre dream
si in special nu deschideti portul 1001 TCP pt. ca acesta este portul default al newcs pe care poate fi
accesata interfata web a newcs-ului prin care cu comanda "keys" se poate vedea exact seria cardului hex
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!

3.nu faceti server DMZ din ip-ul intern al dreamului ca toate porturile vor fi directionate catre el
4.nu dati mai mult de nivel local A1 peerurilor de incredere din lista,ca cardul dvs. sa nu poata fi vazut
si interogat cu ecm fals de alte generatii de utilizatori care nu-i aveti in lista dvs.
5.alegeti-va bine partenerii de sharing de preferinta optati pt. cei din afara romaniei si bagati doar
oameni de incredere din tara cu nivel local doar
6.neaparat activati urmatoarele setari in newcs.xml ca in caz de ceva cei de la boomtv sa nu va poata
trimite instructiuni de dezactivare cardului:

<blocksa>yes</blocksa> blocheaza emm shared adress
<blockua>yes</blockua> blocheaza emm unique adress
<blockga>No</blockga> permite emm global adress de improspatare generala a keylor sau reviziei cardului
7.nu bagati cardul in receptorul original ca acesta primeste permanent instructiuni de dezactivare in caz
ca cineva va "toarna" seria cardului dvs.
8.nu "puneti botul" daca cineva de la boom va suna si va spune ca folositi cardul in sharing,protestati
si spuneti-i ca nici macar nu stiti ce inseamna asta,nu aveti nici internet si receptoru e in casa de
vacanta la tara oprit la momentul de fata
9. receptoru original boomtv nu are functia de a trimite starea cardului dvs. inapoi prin satelit catre
centrul lor,asa ca ei nu vor sti unde ,in ce aparat sau in ce conditii veti folosi cardul lor
10.ei suna "la nimereala" si utilizatori obisnuiti cu aceasta replica,urmand ca daca le tremura vocea sau
au cele mai mici dubii in legatura cu noua stire data de acesti agenti,sa le dezactiveze cardurile si apoi
sa umblii si sa suni pt. activare noua e valabil si la dolce
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: Dolce

De azi se pot viziona toate programele de la dolce in share
 
AW: Dolce

:) Sau razgindit cumva ??

au primit prea multe '' Kündigungen `` ???
 
AW: Dolce

Se lanseaza DOLCE Sport !
In aceasta toamna vom avea un nou canal de sport . Dolce Sport

Romtelecom a cumparat deja pachetul B pentru Champions League iar urmatorul pas este achizitionarea tuturor drepturilor pentru Romania pe care le are SportKlub.
 
AW: Dolce

Daring Tv in locul lui XXX XTREME

12568...V...30000 ( 39,0°E)



390E_DarlingTV_.jpg
 
AW: Dolce

Pana la urma poate sa confirme cineva daca se pot vedea si programele hd de la dolce cu alte receptoare?
Eu am un abonament dolce hd si vreau sa scap de receptorul lor. Mai am un receptor Vantage HD 7100 Ts de care sunt forte multumit (PVR, FTA...). Pentru moment am si o cartela sky la care ma gandesc sa renut daca rezolva problema cu dolce.
Ideal ar fi sa pot sa folosec Vantage si pentru dolce. Alternativ, daca a-si fi sigur ca merge, a-si fi dispus sa cumpar si un alt receptor (PVR).

Va multumesc anticipat,
poe
 
AW: Dolce

Salut

SI BINE AI VENIT in coltul nostru

Nu din päcate nu merge Hd-urile de la dolce cu alt rec
mai asteptam
 
AW: Dolce

Buna Emil,

celelalte programe (nu HD) merg insa si in alte receivere in afara de Dreambox?
Stii vreun rec mai ieftin functionabil? (nu in CS) ... cum ar fi Edision Argus mini ip (110€)???

Merci!
 
AW: Dolce

Sincer nu stiu de Edison dar sänt si alte recuri unde merge cartela de Dolce
Intrebarea este cät timp deoarece incep sa dispara canale
Se pregateste ceva
 
Din pacate Romania si dth-urile noastre sunt neinteresante pentru baietii inteligenti care stiu sa rezolve astfel de treburi, totusi eu inca sper :good:
 
AW: Dolce

Salut POE,

dupa cum as sapat si eu se pare ca nu merg programele HD de la dolce in alte receptoare chiar si ne/HD/urile dispar ...
Totusi cum e receptorul lor HD? Cat e de rau? Cum e meniul? Se pot aranja cat de cat programele? Rreceiverul SD e o catastrofa in toate directiile - sau am nimerit eu unul mai bolnav ... Poti sa imi dai cateva infos?
Merci!
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!
 
Am eu un receiver HD de la dolce, meniul este destul de slab, se misca greoi, nu poti aranja canalele in ordinea care vrei decat cu o singura exceptie : in lista de favorite poti sa le pui pe toate nu doar 10 ca la receiverul SD, doar asa se pot pune in ordinea dorita. In plus telecomanda are un buton HD unde e o lista scurta doar cu canalele HD.
 
AW: Re: Dolce

Buna Supersonic XL, merci de raspuns. Si calitatea imaginii? Transmit in 4/3? 16/9? Eu am fost foarte dezamagit de receptorul SD - si am pus inapoi DIGI (un receptor vechi de 1001 de ani Hyundai) si imaginea e mult mai buna ...
Merci!
 
Zurück
Oben