Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Dolce

AW: Dolce

Dolce Hd la de 4,9 euro (fara TVA)
Toti abonatii la serviciile de televiziune digitala Dolce ai Romtelecom vor putea accesa incepand cu data de 4 iunie un pachet suplimentar cu patru canale TV in format High-Definition (HD), la un tarif lunar de 4,9 euro (fara TVA), a anuntat joi Romtelecom. Pachetul de canale TV HD va contine: TVR HD, ProTV HD, Sport.ro HD, Discovery Showcase HD. Promotional canalul HBO HD va putea fi receptionat gratuit in primele trei luni de la activare.

“Calitatea HD asigura un grad atat de ridicat al detaliilor incat telespectatorii au senzatia ca fac parte din imaginea vizionata. Am facut efortul de a lansa Dolce HD inainte de inceperea Cupei Mondiale tocmai pentru ca am vrut sa ne asiguram ca putem oferi clientilor nostri o experienta memorabila, dandu-le posibilitatea sa urmareasca meciurile difuzate pe TVR HD", a declarat joi Ovidiu Ghiman, Director Executiv Strategie si Dezvoltarea Afacerii Romtelecom, in cadrul conferintei Ziua Comunicatiilor
 
AW: Dolce

Päna la urma tot dolce sparge piata cu Hd pe sat
 
AW: Dolce

Transponderul Dolce pentru programele HD 12729..V..30000 dar inca se mai fac Teste

TVR HD


TVR_HD.jpg


PRO TV HD
ProTV_HD.jpg


HBO HD
HBO_HD.jpg


DISCOVERY HD SHOWCASE
Discovery_HD_Showcase.jpg


SPORT.RO HD
Sportro_HD.jpg

__________________
 
AW: Dolce

Va salut,
chestia asta cu boxkey functioneaza cu orice receiver sau numai cu dream?
eu am opti 9600. oare merge si pe asta?
merci mult.
 
AW: Dolce

sal

Nu cu ori ce reciver dar cu ce ai tu in CCcam sa chiar Oscam tre sa mearga
 
AW: Dolce

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!


Am pus noul soft cu emu, gigi mai merge (nu stiu cat). Am inteles ca are cccam dar nu ma pricep inca, cu cat citesc mai mult aici in forum cu atat stiu mai putin. la cccam unde/cum se fac einstellungen? ce e oscam? unt absolut nou la tema asta si nu stiu cum sa incep. asi fi recunoscator daca m-ar indruma careva care se pricepe la cs.

Va multumesc.
 
AW: Dolce

sal

Ccam sau Oscam este un card reader emulator , adica iti da posibilitatea de a citi o cartela in recul tau atät intern cät si extern si pentru a te extinde in Cs
Cum se face instalärile pentru Cccam le gasesti aici : Link ist nicht mehr aktiv.
Pentru a citi cartea de Dolce (in cazul tau) trebuie editat CCcam.cfg unde trebuie adaugat si Id de la Box -ul tau care este imperecheat cu cartela
ceva de genul asta :
PHP:
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Codes zu sehen!
 
AW: Dolce

sal

In primul ränd tre sa ai Ultra edit : Link ist nicht mehr aktiv.
Prin-trun FTP program te legi la Rec cauti unde este si il editezi
Simplu
La dream se foloseste Dcc Dream.control center care merge foarte bine la enigma2 & 1
Se mai poate edita si cu Notepad din Win.dar nu e indicat pentru ca face greseli

mfg
 
AW: Dolce

sigur prima data tre sa ai legatura cu recul si poti edita si din program
 
AW: Dolce


Romtelecom a câştigat drepturile pentru Liga Campionilor!

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!
Astăzi, 19:25


barca-inter.jpg
Romtelecom a câştigat drepturile pentru Liga Campionilor!

Surse din piaţa media susţin că Romtelecom a câştigat licitaţia pentru al doilea pachet de drepturi TV în Liga Campionilor! Este vorba concret de drepturile care erau deţinute de Boom TV, adică opţiunea a doua a fiecărei zile de Liga Campionilor în direct, plus meciuri înregistrate şi rezumate. Meciurile echipelor româneşti, logic opţiunea unu a fiecărei zile, rămân la TVR. Se pare că Romtelecom a plătit o sumă uriaşă pentru aceste drepturi, undeva la patru milioane de euro pe an! Romtelecom a câştigat drepturile pentru următoarele două sezoane, surclasând oferta Digi, care intrase la rându-i în competiţie. Boom a renunţat la drepturi după un sezon, confruntându-se cu probleme financiare.
Romtelecom deţine pe piaţa TV platforma Dolce, dar se află în negocieri avansate şi pentru preluarea postului de sport Telesport. De altfel, pe piaţa media circulă informaţia că Romtelecom a plătit şi drepturile pentru meciurile de Cupa Mondială difuzate de Telesport, aproximativ 700.000 de euro.
Dacă Romtelecom va difuza şi Liga Campionilor pe Telesport, atunci meciurile vor fi disponibile abonaţilor Dolce şi UPC, în schimb abonaţii Digi TV (RCS) nu vor putea vedea opţiunea a doua a zilelor de Liga Campionilor.
 
Zurück
Oben