Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Digitalb HD me CS?

AW: Re: Digitalb HD me CS?

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!
shoki problemi qendron se aj Person monton diqka ne resiver dhe pastaj nuk ke ti shanc me hy ne rseiver tandin me ndrru diqka.

per ate po duhet me i dergu te aj une e shoh Shum pa lidhje ket metod. !
 
Zuletzt bearbeitet:
Nqoftse aj monton diqka ne resiver, ather ma mir me ble resiverin e digitalbit. VU+ ose Dreambox jan Linux boxa qe jan te lir me manovru, e jo me ma blloku dikush, kshtu qe kjo eshte shum palidhje. Skam interes per diqka kshtu, kshtu qe hjeku dor dhe presim deri dikush te bon diqka.

ps: SKy De, duhet me dit qe sa njeri e shikon at paket, kurse paketen digitalb perpos shiptarve nuk e di kush e shikon. Dmth interesi eshte krejt tjeter per SKY DE, per ata edhe e kan hap shpejt
 
AW: Digitalb HD me CS?

aj shoku qe perpara i ka bo edhe tash pi bon jan qato lini me mgcam dhe asgje nuk ka ndrrue perveq qe boxat pi kontrollon vet se cilit
box po ja bon ka dy LAN .
netzwerk 1 lan pe bon per veti dhe nuk shohish asni IP .
kurse te LAN 2 esht IP e boxit .
dhe une vet i kom pa te gjitha datet qe i ka pas para 1 viti qato jan aj e kish mshel boxin por une hina me lokalnetzwerk neprmjet pc dhe i pash te gjith datat ne usr/key
per me e blokue ni box ka shum menyra jo vetem passwortin me ja ndrrue por pe ja fqin FTP dhe telnetin .
kurse aj personi qe pi bon secilit qe ja qon boxin ja kontrollon boxin pi shpis te vet .
kesaj pune i thojn hyp se te vrava zhdryp se te vrava.
 
Kjo logjik, veq te na shiptart bahet. Vete pra at personin ti, qka me nqoftse p,sh um bon crash enigma2 edhe duhet patjeter me ja instalu imagen e re?
A duhet qdo her me ja qu resiverin a? Kjo per mendim temin osht palidhje, boll mir e ka pas me mgcamd edhe kurfar problemi ska pas, as reshare as kurgjo. Veq nqoftse dikush ja ka gjet se qysh me ja ba reshare, ather e ka bo kshtu, nuk e di. Por per mendim temin me ma kontrollu boxin dikush, osht si me ardh ne shpi me tu perzi ne familje, njejt i bjen kjo, veq kjo edhe ma keq, se edhe e pagun edhe te ka nen kontroll.
 
AW: Digitalb HD me CS?

Po nese e beni ket menir me ja qu boxin ati personi reciveri po behet si me qen i digitalbit, Kanalista te aktualizohet automatikisht pra ty edhe kanalisten sen e ndrishon si don ty por si te imponohet.

- - - - - - - - - -

krejt kjo menire e re cka e ka be aj person eshte be MONOPOL, por une kam bisedu me ate dhe me ka then se ket e ka be per arsie se ne fund u hap edhe me cccam pra ja kan thy sistemin.
 
AW: Digitalb HD me CS?

une per veti kurr nuk ja kisha que boxin ati se e kom per qef dhe dua gjithni me e prek e me lujt .
se kam ble me ma mshel dikush boxin e 600 € .
dhe aj disa boxave ju kish shti image te tjera edhe pse personit nuk pi pelqen .
do me thon si te duesh . po ata persona qe i kan pague perpara linit dhe ja ka mshel me sistemin e vjeter
disa po ja qojn vetem mos mi hup te hollat qe i kan pague.
dhe nuk mendojn se mundet me ju blokue boxi pa pritmas .
ather duhet me gjet personin me ja que boxin dhe me rregullue .
ne qofse asht ngat nuk ka problem por po duhet me autobus me que dhe 1 jav me prit.
tash e ka bo me VPN server (privat internet) .
ne qofse duesh me ja thye paswortin automatish te fqihen datat dhe nuk bon.
por bone boxin niher backup (imagin) hini me nezwerk ne box dhe shiqoni datat ne usr/key .
kopjoni te gjitha dhe ndrronja paswortin. dhe prevone apo bon.
 
AW: Digitalb HD me CS?

Kesaj pune i thojn kurgja hiq ai edhe fal me ta ndreq boxin nuk paske nevoj me ju que
mua po me doke se ai Personi po e shifka vete si NSA
me e mira eshte me e bojkotu.
 
AW: Digitalb HD me CS?

ma mire ish kann me shku ulqin me bo nje pushim. pse po ja jepini shkauvit paret??? katastrof vec per dga. po ma mire eshte tringtv. filma ka sa dush en Internet . edhe ata anglisht
 
AW: Digitalb HD me CS?

Po pikat e basteve , si ka mundesi qe kane arrite me ba cs kanaleve te DGA , te gjithe me dreambox i hapin :(
 
AW: Digitalb HD me CS?

Po pikat e basteve , si ka mundesi qe kane arrite me ba cs kanaleve te DGA , te gjithe me dreambox i hapin :(
 
Un e kam nje teori, qe Digitalbin nuk e kan thy as ata me mgcamd.
Por vetë digitalbi ka mundsi qe ja ka dhan ati shkaut STRSH nje kartel te hapne,
edhe aj eshte qe i dirigjon krejt kto, mos u habitni se edhe ata ne maqedoni
krejt prej ati i kan.
Un njher i kam ba vet pytje privat at STRSH, i thash a ka mundsi qe digitalbi ta ka jep
kartelen e hapun. Tha " KY ESHTE BALLKAN SHOK, GJITHGJA ESHTE E MUNDUR"
 
AW: Digitalb HD me CS?

po edhe atyne ja ka programu sikur ketne tjereve.
si te ja qon Boxin ta programon dhe ta blokon dhe ta instalon ni server per me spiunue boxin.
dhe ne qofse kije problem e thirrish te thot bjere ketu i thuesh jam larg dhe te pyten kush je
i tregojsh te thot prit nja 30 minuta dhe ristarto boxin. se aj e ka ne pc te vet boxin tond nuk duhet
me hi hiq ne pc tonde se po ja instalon secilit ka ni server me IP dhe pi kontrolon secilin qka po bojn
do te thot se cili box e percjel pi pc te vet .
sikur cia e amerikes.
 
AW: Digitalb HD me CS?

nuk e di veq Sky DE po hapet veq po ja bllokojn EMM edhe gjdo 3 muj pi shenojn EMM Manuel... kshtu dicka ja bojn edhe me Digialb ma merr mendja po ska interesim fort per Digitalb. Mua personalisht nashti ne fillim prej nervozés qe kisha hala Abonim Aktiv e ma nalen gjysen e kanaleve pa ju interesu per klientat qe kan ABO aktiv me ka mungu ... por tash hiq ma shum se Nje Abo TringTV sja kisha Pagu edhe me ma dhon Kartelen normal...


fillimi ke pak si Vullkan se tash Rrotsames let shkojn... p´shursha DIGITALB ka tjer qe po perparojn e spo na lojn keq :D:emoticon-0103-cool::emoticon-0167-beer::emoticon-0155-flowe
 
Zurück
Oben