Information ausblenden
Das Digital Eliteboard ist ein Kostenloses Forum. Wenn du alle Bereiche sehen möchtest oder Fragen hast, musst du dich zunächst Registrieren.

Jetzt Registrieren

Digitalb HD me CS?

Dieses Thema im Forum "DigitAlb" wurde erstellt von mafiaplayer, 12. Juni 2009.

 1. mafiaplayer
  Offline

  mafiaplayer Ist gelegentlich hier

  Registriert:
  3. Juni 2009
  Beiträge:
  51
  Zustimmungen:
  8
  Punkte für Erfolge:
  8
  Pershendetje,
  e kam nje pytje, a ka mundsi per Digitalb HD ne cs? Se kam pa shpesh qe nuk bon HD pa reciverin e KAON-it?
  Eshte vertet?
   
  #1
 2. fushkrujs
  Offline

  fushkrujs Guest

  AW: Digitalb HD me CS?

  Ne fakt esht shkruar dhe ketu ky problem por mesa shoh as vet nuk po e gjej se ku esht ajo,por esht e vertet Digitalb HD punon vetem me resiven Kaon KSF-S660HDCO,sa per CS deri tani shumica shkruan se as me CS nuk ben,un kam informacion tjeter por un nuk mundem ta verifikoj se a esht e vertet.
   
  #2
 3. 009
  Offline

  009 Hacker

  Registriert:
  26. Januar 2009
  Beiträge:
  378
  Zustimmungen:
  24
  Punkte für Erfolge:
  18
  AW: Digitalb HD me CS?

  pershendetje po esht e vertet se DIGITALB HD nuk punon me CS une posedoj CS prej 2002 dhe i vetmmi eshte DIGITALB HD qe nuk punon me CS kam degjuar se DIGITALB HD punon me IPBOX 9000 HD por nuk e kam testuar se vet posedoj DREAMBOX: ju pershendes.
   
  #3
 4. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.529
  Zustimmungen:
  745
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  #4
 5. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.529
  Zustimmungen:
  745
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  AW: Digitalb HD me CS?

  mendimi eshte nese nuk te punon me dremabox pse te punoj me IPBOX kur te dja jan me cccam por cka kam lexu te faqa e internetit cccam punon digitalb HD

  ju pershendes
   
  #5
 6. 009
  Offline

  009 Hacker

  Registriert:
  26. Januar 2009
  Beiträge:
  378
  Zustimmungen:
  24
  Punkte für Erfolge:
  18
  AW: Digitalb HD me CS?

  po ket e kam lexuar dhe une deshta me tregu se posedoj CS DHE NUK PUNON DIGITALB HD: une vetem deshta me ju pergjigj pytjes se a punon digitalb hd me cs.dhe kohen e fundit edhe paketa TRING me CS ka pengesa.por digitalb punon 100% perveq kanaleve qe jan me kaon mi shiqu
   
  #6
 7. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.529
  Zustimmungen:
  745
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  AW: Digitalb HD me CS?

  009,
  Falemderit per info qe na ke dhen ketu, por nje pytje e kam kta kanale te DGA cka jane me mpeg4 pra TiranaTV, supersoic, BBF a punojn te ty.a per tringTV mendoj se krejt mvaret te server edhe une se shpejti kam me e mare nje reciver per cs dhe bisedojm me shum atehere te pershendes:hell
   
  #7
 8. fushkrujs
  Offline

  fushkrujs Guest

  AW: Digitalb HD me CS?

  Per te punuar punoj te gjitha me CS Digitalbi dhe Tringu,sic e the dhe ti Bessat kjo mvaret nga server,sa per Digitalb HD ti e di mendimin tim por kete duhet ta verifikoj vet dhe me mir esht qe te nxjerresh fakte se pa to nuk e Beson askush.
   
  #8
 9. 009
  Offline

  009 Hacker

  Registriert:
  26. Januar 2009
  Beiträge:
  378
  Zustimmungen:
  24
  Punkte für Erfolge:
  18
  AW: Digitalb HD me CS?

  edhe nje her pershendetje te gjithve sa i perket kanaleve DGA per fat te keq nuk punojn me CS:dhe sa i perket pakets satelitore TRING TV. kush posedon CS ne radh te par ta leshoj resiverin ne kanalin muzikor VH1 ose ne JETX:dhe pasi te qelet programi tani shiqoj te tjer programe pa problem dhe ne rast se bllokohet prap e njejta procedur zgjat jo me shum se 5 sekonda deri sa teqilet programi. e pa besueshme por 1% e vertet .ju pershendes
   
  #9
 10. kodiak
  Offline

  kodiak Hacker

  Registriert:
  6. Oktober 2008
  Beiträge:
  301
  Zustimmungen:
  34
  Punkte für Erfolge:
  28
  AW: Digitalb HD me CS?

  Digitalbi permes Cs nuk mund te hapet ne kanalet HD,te tjerat jan hapur perfshi ketu edhe bbf,tirana tv dhe supersonic,sa per Tring mund te them se nuk kam kurrfar pengese,madje edhe po te kisha kartel orgjinale sdo te hapeshin me mire,shume nuk kan pervoje me dreambox ose CS,kane lidhje te largeta....hop2 e tutje ose nuk e kane te rregulluar lidhjen e internetit p.sh probleme me IP adresen ose rregullimi i nje dyndns....sa per informacion kam DM 800 HD dhe kam shpenzuar shum kohe deri sa i kam kuptuar te gjitha keto.
   
  #10
 11. adonisdion
  Offline

  adonisdion Newbie

  Registriert:
  22. November 2008
  Beiträge:
  1
  Zustimmungen:
  0
  Punkte für Erfolge:
  1
  AW: Digitalb HD me CS?

  Ju pershendes
  edhe te une po punon pa pengesa dg edhe tring me cs(vetem hd spo bajne )
   
  #11
 12. hajni
  Offline

  hajni Newbie

  Registriert:
  7. Februar 2009
  Beiträge:
  24
  Zustimmungen:
  1
  Punkte für Erfolge:
  3
  AW: Digitalb HD me CS?

  pershendetje,qka esht kjo cs?apo esht sikur perpara qi u dufke me i marr ato data bina!!!
   
  #12
 13. hajni
  Offline

  hajni Newbie

  Registriert:
  7. Februar 2009
  Beiträge:
  24
  Zustimmungen:
  1
  Punkte für Erfolge:
  3
  AW: Digitalb HD me CS?

  mendova me diabllo cam light
   
  #13
 14. fushkrujs
  Offline

  fushkrujs Guest

  AW: Digitalb HD me CS?


  CS= Cardsharing
   
  #14
 15. Bessat
  Offline

  Bessat Moderator Digital Eliteboard Team

  Registriert:
  21. November 2008
  Beiträge:
  1.529
  Zustimmungen:
  745
  Punkte für Erfolge:
  113
  Beruf:
  Moderator
  Ort:
  MediaWelt
  AW: Digitalb HD me CS?

  tung Hajni,
  CS-Cardsharing don te thot karten tende ( Abo ) ta ndajsh me dike tjeter nepermjet internetit pra e jep dikujt me shok ose dike tjeter karten e aj tjetri te jep ti karten e vet prsh. nese e ke ti Digitalbin e aj shoki yt TringTV pra shikojni bashk ty e shikon edhe DGA edhe Tring e njejt eshte shoku yt.
   
  #15

Direkt Antworten

Überprüfung:
Der Entwurf wurde gespeichert Der Entwurf wurde gelöscht

Diese Seite empfehlen

OK Mehr information

Diese Seite verwendet Cookies. Mit Ihrem Klick auf OK stimmen Sie der Verwendung von Cookies zu. Andernfalls ist die Funktionalität dieser Website beschränkt.