Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

DIGI TV - RSA si BK

AW: Re: AW: DIGI TV - RSA si BK

Salut mike30 trebuie ceva facut la ferquson ariva 102e ca-sa citeasca cardul digi.
 
AW: Re: AW: DIGI TV - RSA si BK

trebuie bagate bk si rsa cu editorul

sorry nu prea dau pe aici, am vazut tirziu
 
AW: Re: AW: DIGI TV - RSA si BK

nu stiu daca mai citeste cineva tema, as avea nevoie de un sfat, nu sunt expert.

Folosesc de peste 3 ani un card n3, initial in dreambox 800, ulterior in vu+. Totul a decurs fara probleme, pana cand amicul din ro, pe numele caruia era abonamentul, a lichidat contractul iar cardul a fost dezactivat. Am apelat la un alt prieten, el a reusit sa incheie un nou contract, si i s-a eliberat un nou card n3 pentru acelasi receptor ( in contract apare acelasi receptor cu aceeasi serie din contractul initial).
Banuiesc ca noul card ar trebui sa fie compatibil, avand configurate bk si rsa corespunzatoare receptorului. Din pacate nu functioneaza. Am introdus cardul in vu+, am cerut activare de la digi, mi-au dat semnal, dar nu s-a intamplat nimic, spre deosebire de anii precedenti, cand dupa un concediu puteam reactiva cardul fara probleme (pe oscam).

Din nefericire, cutia originala 1160 s-a stricat intre timp, nu pot verifica pe direct, altfel era simplu.

Ma poate ajuta cineva cu o explicatie? E posibil ca un card nou sa fie diferit de cardul vechi, cu toate ca sunt editate pt. acelasi receptor?

Multumiri anticipate!
 
Salutare e normal sa nu mearga cardul deoarece activarea se face in receptorul original pentru ca aici se imperecheaza receptorul cu cardul,actualizarile ulterioare pot fi facute in orice alt receptor digi sau linux.Acum singura solutie este repararea receptorului si activarea cardului in recul original,daca doresti intra in contact cu mine si discutam mai pe larg,eu pot sa repar receptorul tau user skipe : guaresi.guaresi sau yahoo messenger : guaresi
 
revin cu specificatia ca activarea o faci in recul original si actualizarea in orice alt rec digi sau linux,deoarece cardul se imperecheaza cu receptorul si nu receptorul cu cardul.Intre activare si actualizare este diferenta
 
Fals.
Pune cardu neimperecheat intro conserva Hyundai,oridecare, si mesajul va fi:
NOTA 25 – CA_ALARMA_CARTELA_SMART_NICIODATA_PERECHE

Il lasi sa primeasca emmuri si cand se transforma in:

NOTA 26 – CA_ALARMA_CARTELA_SMART_NEPERECHE

e activat.
 
AW: Re: DIGI TV - RSA si BK

se mai poate activa si cu sbox in acelasi receptor care-l ai
dar trebuie sa-l setezi corespunzator
adica sa-i pui seria cardului in hex
vezi cum se pune un card digi in sbox
spor
 
AW: DIGI TV - RSA si BK

Mersi mult de raspunsuri. Am inteles de la un amic ca problema ar fi card, care e nagra 4 (cel albastru / galben), in timp ce precedentul fusese nagra 3 (albastru / rosu). Nu ma pot pronunta, dar are sens.

Guaresi, azi am ajuns f. tarziu acasa, te contactez pe skype maine seara, cu permisiunea ta. Numele meu e cu ".m" la sfarsit.

wall-e, mersi si tie de informatie, daca ai cumva mai multe detalii ti-as fi recunoscator.
 
AW: Re: DIGI TV - RSA si BK

wall-e, mai am din intamplare un hyunday functionabil, dar fara abonament. Nu stiu exact ce sunt emmurile, adica ele vin pe satelit in orice situatie ( de ex. lasand mai mult timp pe vreun canal), sau vin doar la activare manuala de la centrala digi?
Asta ca sa incerc eventual varianta ta.
Mersi anticipat.
 
Nu conteaza ce culoare are cardul,baga-l si trebe sa ai NOTA 25.Lasa-l pe un program si vezi dupa un timp daca se schimba in NOTA 26 .Daca nu suni la ei si le zici ca ai NOTA 25 ,ca pana acum nu ai avut timp sa instalezi receptorul.
Activarea se transmite numai 1-2 zile de cand suni,tot atunci si activarea tiers pe pachete,dar nu te mai incurc cu teoria emmurilor,bnaga cardul si tinel pana se schimba nota,mai comuti de pe un program pe altu daca nu afiseaza nota.Oricum dupa ce se schimba nota il mai poti lasa cateva minute sa primeasca si pachetele si dupa aia il muti in ce vrei.

Merge si in sbox cum a zis marius,da in receptor de a lor nu mai trebe sa setezi nimic.
 
Zurück
Oben