Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

DIGI TV - RSA si BK

CaineX

Ist gelegentlich hier
Registriert
27. Januar 2009
Beiträge
86
Reaktionspunkte
18
Punkte
38
Buna,

dupa raspunsul de la Emil1, el a reusit sa extrage RSA si BK din receptorul de la DIGI. :dance3:

Cum se poate face asta?
Ma gandesc sa imi iau si eu un abo la DIGI, dar nu vreau sa folosesc receptorul de la ei.
Si nu as vrea sa trimit receptorul si cartela la boxkey.pl. Prea mare este riscul.

Deci, cum se poate extrage RSA si BK din receptorul de la DIGI?
 
AW: DIGI TV - RSA si BK

Super Emil! Asa ceva am cautat. :)

Dar cum se face Adaptoru JTAG-ul? Este doar un adaptor 25-pin de la imprimanta connectat la processoru de la 1160 ? Mai trebuie alt ceva?
Si e greu sa iei pasta de la processoru?
 
AW: DIGI TV - RSA si BK

Adaptorul il faci exact cum se vede nu iti mai trbuie nimic in afarä de rezistente 100Ohmi
Pasta nu se da chiar asa de usor jos trebuie polizatä
 
AW: DIGI TV - RSA si BK

Eu am stricat 2 receptoare incercand sa dau jos pasta aia alba, e drept nu am polizat-o, ci cu unelte mai rudimentare gen surubelnita+ cutit. Va avertizez ca nu e treaba chiar simpla, mai ales pentru cineva care nu are indemanare de electronist...
Oricum va urez succes!
 
AW: DIGI TV - RSA si BK

Din päcate nu am terminat stau prost cu timpul a intervenit altceva dar am inceput putin la un rec.
Asa aratä la inceput

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!

.
Te pui sa polizezi cu grijä
.



Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!


Pasul urmator pregatirea jtagul pentru lipituri mai trebuie curatata placa mai e de lucru
 
AW: DIGI TV - RSA si BK

Salut .Vad ca toti aveti 1160 pt. asa am gasit si eu tot ce trebuie dar a meu e 1120 si la "SELECTAT IRD " in (jkeys.def ) nu apare in lista.AJUTOR mai putin si se stinge lumina la GIGI.
 
AW: DIGI TV - RSA si BK

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

hai noroc lau

toti care vor sa se joace au 1160A- da

ptr. aceea Box se poate umbla la ea

Daca Boxa ta - poate sa fie de gigi- NU are pasta - poti sa uiti

si eu am inceput- dar am observat ca am inceput sa imbatrinesc-

incep asa incetul problemele cu vederea
si sa faci asta - chiar ca iti trebuie vedere buna

Sa stii ca imi pare rau ca nu am facut asta acuma 2-3 ani in urma

plus de aia - Eu am Boxa - dar nu am cartela la ea- si asta m-a c-am descurajat
 
AW: DIGI TV - RSA si BK

Salut batrine.Modelul 1120 (primul model iesit la Digi )e identic cu 1160 diferenta e ca nu are SCART in spate are numai cinch Video-Dreapta -Stinga.De polizat l-am polizat deja de vreo un an am si legat J-tagul la el si am citit datele din el dar i-mi trebuie un "jkeys.def "file unde e si 1120 peste tot este numai 1160 si 1165. Intelegi acum de ce vorbesc.Bafta
 
AW: DIGI TV - RSA si BK

@ lau

am sa ma interesez -

mai am si eu cunostiinzele mele :)

PS: trimitemi de nu prin pm nr. tau de tel. ca nu il mai am


astept- pm_ul ca este deja ca si rezolvat :)
 
Zuletzt bearbeitet:
Zurück
Oben