Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

BN Sat Viaccess 5.0

firga

Newbie
Registriert
13. Januar 2009
Beiträge
6
Reaktionspunkte
0
Punkte
21
Uzeo sam novu karticu BN -Sa BN starane je aktivirana ali nemogu je updetovati,probao sam sa Scam 3.59-3.60 ali nema nista.

Zamolio bih neko ako mi moze pomoci.

Hvala
 
AW: BN Sat Viaccess 5.0

jedan kolega je aktvirao novu bn kartu sa vu+ preko scam 3.59. morao je da zove sluzbu da pustu ponovo aktivaciju. nakon par minuta je dosla slika
 
AW: BN Sat Viaccess 5.0

Od Juce je karta u Scam 3,59 i dosada nista.Email potvrda da je karta aktivna dobio sam dva puta. probacu jos jedanput pa da vidim sta ce ispasti.
 
AW: BN Sat Viaccess 5.0

najbolje nazovi. onome su isto potvrdili da je aktivna i nije otvarala kanal. kad je zvao proradila odma
 
AW: BN Sat Viaccess 5.0

@haki66 @sbanane Napokon po predlogu haki66 za 3 min karta je aktivna.


Zahvaljujem
 
AW: BN Sat Viaccess 5.0

Cao i Hayat mjena na viassess 5 hoce isto raditi sa scam ili oscam
 
AW: BN Sat Viaccess 5.0

hoce raditi isto kao sto trenutno rade SRG Swiss, Face i BN ali ako se desi ono sto je viaccess odavno najavio da ce do kraja juna svi preci na viaccess 5 onda je za ocekivati blokada i sa njihove strane, zato sto sa V5 imaju vecu kontrolu nad karticama i naravno bolju zastitu
 
AW: BN Sat Viaccess 5.0

Karata je Toliko osetljiva da nemogu poverovati, sa interni Slot prebacio Sam u smargo Karta se opet-zaklucala.Karta sada je u scam i Normalno gledam crnu sliku:) Neki predlog ili drugi emu Koji bi je oslobodio. Sa ovom Kartom zakon je ako se oslobodi vise je ne diraj:)

Pozz
 
AW: BN Sat Viaccess 5.0

za sada sve radi normalno, to je do tebe neki problem, ubaci je u oscam i bice ok
 
AW: BN Sat Viaccess 5.0

Dokle god ih ne vezu za jedan resiver nema nista od viaccess5 i zatamnjenja.
Jedina novost je da nece ici sa starim Viacces modulima, a u ugradjenim viaccess resiverima nema problema.
Ima najava da ako ide direktno u DB da ce kartica "poluditi", ali u citacima kartica za sada je u redu.
 
AW: BN Sat Viaccess 5.0

Postavljam na Vu+duo2

Scam 3.57 i 3.59
/dev/sci0
Image VTI 6.0.6

Scam e sam uzeo sa Vti cam centar.
 
AW: BN Sat Viaccess 5.0

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

Pozz drugari! :drinks:

Istina, nemam BN Sat karticu, ali imam novu Hayat (0500:051700) sa takođe Viaccess 5.0 zaštitom.

Karticu sam bez problema aktivirao u DM500HD prijemniku (u Entitlements stoji da je kartica aktivirana do 7. meseca o.g.), sa aktivnim CCcam emulatorom.
Kako je kartica preuzela EMM-update i navedeni Entitlements podaci bejahu prikazani, premestio sam je u Omnikey čitač, servera kojeg pogoni poslednja Debian distribucija, a čitaču, odnosno čitačima, pristupa se samo poslednjom verzijom OScam-a...
Kartica je služila svrsi bez greške - samo taj dan! Već sutradan nije odgovarala ni na jedan upućeni zahtev - 100% NOK :(

Sve upućuje da ću zarad aktivacije kartice trebati kontaktirati Hayat, ali i nakon njenog ponovnog osposobljavanja za rad nemam ideju kako da sprečim da do njene blokade opet dođe.
Ako SRG Swiss koristi 'vakav vid zaštite, možda neko zna kako se njihove kartice održavaju ne-blokiranim, pa bi to mogli primeniti i u slučaju BN Sat/Hayat kartica?

Hvala...
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: BN Sat Viaccess 5.0

To je ono sto sam vec u prethodnim postovima napisao, bice smijeha od juna mjeseca sa V5, ali hajde da se ne baksuzira unapred za pocetak uradite ovako
- nakon aktiviranja kartice blokirati sve EMM ( praktikovati svakih 45 dana ubaciti sebi 1 user i pustiti mu AU da povuce koji EMM pa onda opet block)
- ne dizati MHZ jer su preosjetljive ( postaviti ovako mhz = 500 cardmhz = 357 )
- ako imate od nekog backup liniju onda ih skupa udruzite u oscam i neka ide sa lokalne i proxy linije skupa na istu grupu ( dolazi do sabiranja puno casha i ujedno rasterecuje kartu )
- ubaciti services i dodjeliti userima jer su sad 3 karte sa istim identom

eto za pocetak tako, bolje sprijeciti nego lijeciti
 
Kako da updejtiram ovu karticu, koi emm da blokiramo ?

Bice puno problema sa ovoj novi v5
 
Zurück
Oben