Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Antena za balkon

AW: Antena za balkon

pa necu za u muzej da slikam.oluja bila dok sam bio u berlinu,haos napravila u pm.svu mi piljevinu rasprasilo po terasi.mora cekam da se osusi pa da cistim.
 
AW: Antena za balkon

Imao si jos bolje rjesenje? Da si nabavio one nosace koje koriste gradevinari prilikom salivanja ploce! Ti nosaci su fi 25" i daju se nastimati po duzini! Ne uzimaju prostor kao ona guma!
 
AW: Antena za balkon

Izvolte, ko sto sam obecao:
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!
; zapisi Urteil
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!
; zavisi sad jel imas Mietwohnung, Eigentumswohnung ili Genossenschaftswohnung. Ali u celini bi ja reko javis im da ce da montiras Sat Anlage, jer bice lakse AKO !!! dodje do neko sudjenje da dokazes da nisi uradio takoreci "kradom" nego si najavio ;-)
 
AW: Antena za balkon

Paradox vidi se da imas ovu tehniku u malom prstu. Neko bi od nas umesto gume uzeo neki poveci lonac ili neku saksiju za betoniranje. Ja bi naprimer uzeo burence sto sam kupus kiselio. Medjutim nakon vibracija od motora, sigurno bi nam se kad tad pojavile rise i pukotine u betonu. Sto znaci sipka kad tad pada. Da ne govorimo na vibracije koje bi se na celu zgradu prenele. Medjutim ti sa tim racunao, zato si uzeo gumu.

Malo sam se ja sad pozabavio sa ovom tehnikom, tako da sam izracunao koje su gume potrebne za koju antenu.
Za koju velicinu antene je koja guma potrebna.
Za antene do 85 cm bile bi dovoljne gume do 18 Zoll.
Antene izmedju 85cm i 120 cm gume 18 do 22 zoll.
Za one koji bi hteli antene od 200cm preporucio bi gume od Fergusona, John Deere, Ursus itd. Naravno da statika balkona to dozvoljava.
Za ovaj poslednji primer bi samo preporucio onima koji zele da ostanu u tom stanu na duze vreme, jer u slucaju selidbe mogu nastati male komplikacije.
Ovo se odnosi samo na motorne antene, za obicne antene mogu i gore navedeni slucaji.

Jos jednom hvala za ideju od kolege paradox!!!:good:
 
AW: Antena za balkon

Imao sam Multytenne 45 cm ali, nazalost nisam bio zadovoljan pa sam je prodao .Mogao sam gledati samo 13 i 19 .
Na sve nacine sam pokusavao dobiti signal ali sve je bilo uzalud.Ona je bila pricvrscena na prozor na nosac koji sam sam napravio.Nosac sam pricvrstio sa dvije male stege na doljnu plocu od prozora .Stanujem u stanu od grada i kod nas je zabranjeno stavljati antene,ali ja sam bez busenja napravio i do sad nije niko nista rekao.Inace sad imam antenu 85 cm sa 5 lnb-a i funkcionira sve super.:good:
 
AW: Antena za balkon

treba naravno voditi racuna o kvalitetu gume.armatura u betonu mora da bude odgovarajuca i sipka pod libelom.mene moja guma sluzi vec 20 godina.gde god podjem ona sa mnom ide.:emoticon-0176-smoke
 
AW: Antena za balkon

A sta velis na
[h=3]
Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen link zusehen!
[/h]u njemackoj tacnije u minhenu vidjeo sam dosta da koriste bas zbog tog razloga jer se nesmije izvan bakona da se izbacuju
poz
 
AW: Antena za balkon

Selfsat sam i ja razmisljao da montiram bas zato sto se ne vidi bas ako se lepo montira, ali plasim se da necu dobiti lepu sliku
 
AW: Antena za balkon

moj brat ima istu antenu na prozoru montiranu i slika je sasvim normalna kao i kod mene sa 100cm antenom. ali on moze da gleda samo Astra, selfsat sa dva lnb-a je bila puno skuplja!!!
 
AW: Antena za balkon

Hm, pa dobro meni bi bila dosta sa jednom lnb, jer astra imam preko Haussatanlage, tako da mi za nase programe samo treba Hotbird 16, ima ih sad za 60,- EUR, i ako je Kvalitet slika dobra mozda cu resim ja moj problem tako :)
 
AW: Antena za balkon

Ova SelfSat antena je pravo interesantna a koliko sam procitao i jako dobra.
Nigdje nisam nasao da ta antena moze uhvatiti Astru i Hotbird zajedno tj bez rucnog okretanja i bez motora.
Meni je potreba antena sa tri(nema) ali ima sa cetri izlaza i dva integrisana lnb pa ako neko zna da takva Selfat antena ima neka je postavi.
 
AW: Antena za balkon

znam za taj link ali trotzdem hvala,na amazon se moze naci 2 koje pasu za mene
Selfsat H 21 D4 Satelliten Antenne für 4 Teilnehmer
Selfsat H 30 D4 Quad Flachantenne für 4 Teilnehmer
neznam koja je razlika izmedu ova dva ali mislim da ni jedan nemoze uhvatiti dva satelita bez motora.
Volio bi da izbjegnem motor zbog zujanja ne zbog mene nego komsiluka(neznam kakav je onaj selfsat rotor hh90) a isto tako sa motorom svi resiveri mogu imati signal samo jednog satelita(isto vremeno).
 
Zurück
Oben