Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Velicina antene za MaxTV u Düsseldorfu?

filipana

Ist gelegentlich hier
Registriert
6. Juni 2012
Beiträge
65
Reaktionspunkte
3
Punkte
28
Kao sto i sam naslov kaze: trazim savjet za antenu za 16E (MaxTV). Polozaj: Düsseldorf, L: 6,46, W: 51,13

Do sada imah Cassegrain 60cm antenu na balkonu i s njome mogao sam vidjeti HRT (Viaccess), OBN, RTRS i druge DVB-S programe osim kod jaceg pljuska/snijega. No, moj novi Quad dobro hvata sve te DVB-S kanale, dok mi uopce ne prepoznaje kanale na MaxTV-ovim DVB-S2 transponderima (sa listom i postavkama transpondera je sve u redu: na drugim satelitima hvatam sve DVB-S2 kanale - 19,2 i 13E).

Zbog susjeda trazim sto manju antenu za balkon koja ce "obaviti" posao - omoguciti mi gledati gore navedeni paket, pri tome sam spreman prihvatiti i to da kod jake kise/snijega nemam signal,tj. ne mogu gledati te programe. Bilo bi mi draze da je isto Cassegrain, ali do sada nisam nasao niti jednog proizvodjaca koji takve ili Flatantenne vecih dimenzija proizvodi tako da cu ipak vjerojatno morati ici na parabolicku antenu (koji Twin-LNB bi mi preporucili).

Koja minimalna velicina bi bila po vasem misljenju dovoljna za ove moje uvjete? Najvise bi mi pomoglo da se javi netko iz "mog kraja" s prakticnim iskustvom, ali i Vasa teoretska razmisljanja bi mi bila od velike pomoci.

Ukoliko netko zna za proizvodjaca koji pravi vece Cassegrain ili Flatantene - bio bih i za tu informaciju zahvalan.

Hvala unaprijed na Vasem trudu/pokusaju da mi pomognete savjetom/informacijom/preporukom.

Filipana
 
AW: Velicina antene za MaxTV u Düsseldorfu?

pa sa onim Selfsat itd,kockastim antenama,neces se bas usreciti nazalost :(

Jedino rjesenje je normalni tanjur,te ako nemas njemacku putovnicu,ako si stranac,onda ti ne moze nitko nista,cak niti zakonski.
 
AW: Velicina antene za MaxTV u Düsseldorfu?

Imas i mogucnost da obicnu antenu okrenes za 180° ,tako da LNB dode gore a tanjir bude dolje!Signal je isti ,a tanjur se ne vidi svana!
 
AW: Velicina antene za MaxTV u Düsseldorfu?

[h=1]ako znas gde je Kölner Straße u oberbilku imas jednog turcina preko puta od penymarkta i deichmanna ramazan se zove on moze da ti nabavi sta god hoces a nije ni skup a za postavlajne antene ( AKO NE UMES ) imam dobrog drugara grka koji namesta dobro i nije toliko skup pa se javi na pm pozz.[/h]
 
AW: Velicina antene za MaxTV u Düsseldorfu?

Evo ja sam isto iz Düsseldorfa i imam antenu sa 80 cm. Dobivam signal Max-TVa sa ipak oko 83% ali imam jos problema sa slikom. Nemam pojma da li to lezi samo na resiveru koji se ne slaze 100% sa modulom i li je ipak 80 cm premalo a li 83% normalno trebali biti dosta.
 
AW: Velicina antene za MaxTV u Düsseldorfu?

Ja sam uspio namjestiti antenu (Cassegrain 60 = cca. 70-75cm parabolna) i osim kod jake kise vidim sve Max kanale. Prijemnik je Quad. Moja jacina signala koju mi Quad (prije i D7000s) pokazuje je ca.: SNR 62%, AGC 63% i BER 0. Tako da pretpostavljam da je kod Hotte70 problem u vezi izmedju CI i receiver-a.
(cak i D7000s koji je poznat kao receiver s ne bas osjetljivim tuner-om kome treba jaci signal mi je s ovim gore navedenim vrijednostima pokazivao HRT Viac...s bez problema, osim kod jake kise ili snijega.
 
AW: Velicina antene za MaxTV u Düsseldorfu?

Evo meni sad isto sve radi nakon sto sam dobio udpate firmwera na resiveru ! Antena 85 cm. Transponder 11.512H je jako slab i tesko dobiti dobar prijem. Ipak dobijem oko 73% Signalqualität na tom transponderu sto je taman dosta. Ali ispod 70% odma smetnje dolaze i slika nestaje. Preporucejem svakome najbolje antenu od 90 cm ili jos bolje od 100 cm onda vise nebi trebalo biti problema. Ali taj Eutelsat16E je stvarno uzas.
 
AW: Velicina antene za MaxTV u Düsseldorfu?

Javi se napravicemo nesto sa triaxom 78cm, zavisi gdje si u Düsseldorfu...
Vec 10 godina iskustva sa satelitskim antenama.
 
AW: Velicina antene za MaxTV u Düsseldorfu?

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!
Pare nisu bitne, bitno je da fercera, i da su musterije zadovoljne.
Ali upravo zbog ovakvih -- Jasko Ramic-- koji salje ovog Ramazanu, a ima velicanstvenog drugara grka, radim od obadvojice i kvalitetnije i jeftinije,
pa ko voli nek izvoli.
 
AW: Velicina antene za MaxTV u Düsseldorfu?

hahahahaha ja samo kazem koga znam i koji znam da radi dobro a tebe neznam i nemogu da preporucim a ti ako si toliko dobar kao sto kazez napravi za coveka za dzabe i tebe cemo da preporucimo pozz.
 
AW: Velicina antene za MaxTV u Düsseldorfu?

Eto tebe i tvog grka nek rade dzabe, a to sto ne znas i ne mozes da preporucis ne skodi.#
Pitaj Ramazana kod koga nabavlja uredjaje za mjerenje i ko mu najvise kupuje opreme kako privatno kao i za radnju.
Nema veze, a 90% musterija grka zavrsavam, pogotovo odkako rade na Telekom 3°. Jasko, Jasko da si mi ziv i zdrav, znas ti mene i to dobro....
 
AW: Velicina antene za MaxTV u Düsseldorfu?

Ovako kolege da se ne bi vise raspravljali i udarali jedan po drugom sve svoje prepirke nastavite u PN.Molim vas obojicu da se drzite teme i ako imate dobar predlog da ga posujete znaci velicina antene, koji lnb, kako postaviti antenu itd..Ovde smo da pomazemo jedan drugom i naravno bez ikakve nadoknade(besplatno).Hvala i nadam se da se necete naljutiiti na ovo sto sam napisao...
Pozdrav Siki
 
AW: Velicina antene za MaxTV u Düsseldorfu?

ne znam brate ja tebe ali cu da otkrijem ko si otprilike mislim da si iz kelna ali nisam 100% siguran ako si ti onda te znam veoma dobro pozz.
 
Zurück
Oben