Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Pocetnik DB 500S, Clone

AW: Pocetnik DB 500S, Clone

Ma samo netzwerk skines sebi primer Dreambox Tools v 4.0 i sve imas unutra za prebacivanje za preko netzw.koristis- FlashWizard- za settingslistu -Dreambox edit- i dcc za sve ostalo
 
AW: Pocetnik DB 500S, Clone

Decki svaka cast,ili svaka vam dala :)
Uzeo sam bolovanje pa cu krenut sa nezwerk kablom ;)
Ako zapnem javim se za pomoc!!
Hvala
 
AW: Pocetnik DB 500S, Clone

Jos jedno pitanje,prilikom ubacivanja image ili nesto dr. Preko nezwerk kabla dal mi mora dreambox biti iskljucen iz napona kao i sa rs 232 kablom??
 
AW: Pocetnik DB 500S, Clone

I sa RS kablom mora biti boks prikacen na struju , drugcije ne funkcionise jer koliko znam preko RS 232 se samo prenose podatci i ne moze da napaja strujom. Ako si mislio na ulaz u flas prilikom startovanja boksa onda je isto i za RS 232 i za Netzwerk flash. Znaci iskljuciti, ukljuciti i program sa kojim flashujes automatski ulazi u flash modus.
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: Pocetnik DB 500S, Clone

dal mi neko moze rec prilikom ubacivanja image u box preko dream up sa nezwerk kablom koji com port tribam odabrat ili nesto trece,jer nece uopce da mi ucita box??
 
AW: Pocetnik DB 500S, Clone

ja mislim da dream-upom se ubacuje image sa RS 232 kablom,a ne network kablom!ako hoces network kablom onda ti treba flash wizard!ako hoces dream-upom onda rs 232 kablom spojis racunar i resiver,i konfigurises network,napravis konekciju izmedju pc i boxa i ubacis!sa flash wizardom mozes isto ovako ili preko routera!
 
AW: Pocetnik DB 500S, Clone

poz paradox,imam i flashwizard!pokusao bih to sa nezwerk kablom,ako vec moze!
imam sve programe sto mi trebaju,sad bih krenuo sa instalacijom!
sa dcc mogu image ubacivat ili..?
 
AW: Pocetnik DB 500S, Clone

moze i sa dcc,ali koliko vidim ti si novi sa ovime,a ovo sa dcc bi te dodatno zbunilo jer je malo komplikovanije!najbolje ti je ili sa dream-up ili falash wizard!kolege su ti dali onu stranu gde je sve oslikano!nadji gde pise ono ubacivanje backupa sa flashwizardom,to mu je isto,prati slike i to je to!jos nesto!ja imam isto db 500 klon,vec par godina,i koliko znam za njega je tada isao posebni image za klonove,ne znam da li se nesto promenilo pa da sada mogu i original image da se ubacuju,nadam se da ce ti neko reci posto ja ne pratim to vise!da ne bi sjebo resiver slucajno!

https://www.digital-eliteboard.com/threads/67076
 
AW: Pocetnik DB 500S, Clone

imam odgovarajuci image sa ovog foruma,znaci pratim ovo back up sa flashwizard,i umijesto backup ja ubacim gemini image koji sam skinuo sa foruma?
 
AW: Pocetnik DB 500S, Clone

dal mi netko moze rec dali radi hrt-ova kartica u ovom resieveru,ubacim karticu al slike nemam?
 
AW: Pocetnik DB 500S, Clone

Moras malo svima koji pomazu da razjasnis situaciju tj. sta si sve instalirao i pokusao tj. koji cam si instaliao i ukljucio? Ili si samo onako ubacio karticu?
 
AW: Pocetnik DB 500S, Clone

Decki ako moze jos malo pomoci,ovako:
Uspio sam ubacit gemini image,zadnji ccam sto ima isto,regat se na dyndns!
Instalirao sam ccam lines menager,mislim da sa njim nebi trebalo bit problema,slikovito je to paradox objasnio!
E sad problem imam sa mijenjanjem pasworda,nemogu nista upisivat,stoji mi *
Dole na dnu da je ftp spojen a telnet not connected!
Zbunjuje me kako slozit dream da radi sa motor antenom posto imam motor!
I kako mogu namistit da mi radi hrt kartica??
Ako moze jos par savijeta?
Hvala
 
AW: Pocetnik DB 500S, Clone

Neznam dal sam objasnio dobro u vezi pasworda mislio sam na mijenjanje u boxu preko dcc,neznam dal je to obavezno!?
 
AW: Pocetnik DB 500S, Clone

Na DCCu :
name:root
Pass:dreambox
hrt karticu mozes najprije pokrenuti sa Cam3(mozda ju trebas autorizirati),pa poslije laufa sa CCcamom.
chip treba biti prema dolje.
 
Zurück
Oben