Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Pocetnik DB 500S, Clone

kisisev

Ist oft hier
Registriert
11. Juli 2009
Beiträge
108
Reaktionspunkte
3
Punkte
38
Ort
Zurich
Pozdrav raja...
Dobio sam db 500s pa sam odlucio da ga aktiviram za CS!
Pa bi mi trebalo malo vijetra u ledja da sve to pokrenem,
Novi sam u ovome!
Vidio sam upute na forumu ovde,tako da sam instalirao sve sto mi treba,nadam se!
Resiever je nov,neraspakiran jos,kupio ga na DEB-shop!
Tako da neznam sta je u njemu!
Uzeo sam i onaj adapter RS 232 to usb,citao sam na forumu da tako mogu spojit dream sa laptopom,posto je u mene laptop!
E sad,na tom kablu mi je muski izlaz kao i na resieveru,
Pa me zanima kako to mogu rijesit!dali jos neki adapter trebam ili drugi rs 232 to usb sa zenskim izlazom?
 
AW: Pocetnik DB 500S, Clone

Jos ti treba "null modem" kabal ali u nikom slucaju normalni "serial" kabal i sve ce da pase sto se tice prikljucaka.
 
AW: Pocetnik DB 500S, Clone

A kako izgleda nullmodem kabal,ako moze slika ili link!
Hvala na pomoci!!
 
AW: Pocetnik DB 500S, Clone

dali mi mozete rec koja je razlika izmedju seriell i nullmodem kabla da se slucajno ne bih zeznuo u kupnji istog!
jer dok trazim na netu na svakom pise nullmodem kabal seriell pa me to buni ;)
 
AW: Pocetnik DB 500S, Clone

@ kisisev

neznam zasto ti treba taj nullmodemkabel ???

mozes sve da sredis i sa netzwerk-kabel !!

sto se tice novo image i sve ostalo !!!


cao
 
AW: Pocetnik DB 500S, Clone

Na koji nacin mislis sa Netzwerk kablom?
Ako moze malo objasnjenje?
Hvala svakako
 
AW: Pocetnik DB 500S, Clone

Da to sam citao,zar mogu gemini ubacit bez rs 232 kabla,i seting listu??!
Hvala
 
AW: Pocetnik DB 500S, Clone

Seting listu ubacujes preko netzwerk. Image mozes isto, ali ja to radim sa rs kabelom, mnogi tvrde da je to 100% sigurnije. Zna da se i po neki mali detalj zagubi.
 
AW: Pocetnik DB 500S, Clone

ja radim samo sa netzwerkabel

i meni je bilo uvek ok i za neki 2 min. je sve gotovo !!
ne poznajem razlog zasto je bolje ili sigurnije sa rs kabel..
i sa rs kabel traje duze i pc mora imati com port ..
a neki novi pc vise nemaju comport..


cao
 
AW: Pocetnik DB 500S, Clone

Da jos malo objasnim , Serial i Nullmodem ili kako ga jos zovu ja mislim Patch kabal i trebalo bi da su opticki ist ali se razlikuju u tome sto su neke zice promjenjene i ne nalaze se na istim polovima tako da vjerovatno nebi mogao dobiti signal tj. spoj prema boksu.
I ja sam cuo da je sigurnije preko Nullmodem kabla sto sam uvjek i radio sa starim Humax-om ali ni ja vise nemam zivaca da cekam sat vremena pa isto radim preko Netzwerk. Posto imam sada i Wlan adapter na njemu radim cak i preko toga i funkcionise, jer bitno je da prebaci podatke i tek kad su svi na internoj memoriji onda DM pocinje da se flashuje.
 
Zuletzt bearbeitet:
Zurück
Oben