Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Koju antenu preporucujete

AW: Koju antenu preporucujete

Sinja je nastavljata
Evo par slicica

IMG Removed

IMG Removed

IMG Removed
 
AW: Koju antenu preporucujete

jos kad bi objasnio kako si to produzavanje izveo
 
AW: Koju antenu preporucujete

Poz,,

uzmes dva seta za 4 satelita i onda sinu na sinu povezes i montiras lnb kako hoces u opsegu da gledas
 
AW: Koju antenu preporucujete

znaci kao na ovoj slici izbusim obadvije i spojim jednu za drugu,nece smetati lnb-u kad budem stelovo
 
AW: Koju antenu preporucujete

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!


Pozdrav,

bas tako moras naravno uzeti sebi vremena da sve poredas kako hoces.
U slucaju da zelis gledati vise od 4 sat onda moras gledati da imas odredjeni DiseqC Schalter za 8 ili vise Satelita.

EMP 8u1 ili EMP 16u1 moja preporuka.
Receiver ti naravno mora podrzavati DiseqC 1.1 ili 1.2 protokol da bi mogao koristiti taj Schalter.

Poz
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: Koju antenu preporucujete

jesi kupio sad antenu??
ako jos nisi, ja ti preporucavam Gib 100XP. Dosta kvalitetnija od S verzije a samo malo skuplja! A sto se tice signala, imas ti pravo ako kazes da si sa 85cm lovio Eutel, al je problem sto ti neces samo Eutel nego i Astru i Intelsat!
Da bi sa 85cm imao najbolji moguci signal, moras Eutel LNB u sredinu i onda ti Intel ode jako puno na stranu. I pitanje ti je onda koliko ces i kada imati signal!
Ja sam imao T85 i presao sam bas radi ovoga na Gib100XP. Kupio sam si dva nosaca i spoijo iz Skupa, tako da bi mogao i realizirati od 28,2E do nekih 4W

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen Inhalt sichtbar zu machen!
Naravno da je malo veca al moram ti reci da nije puno sira.Vislja da ali ne puno sira od T85!
Znaci ako hoces skroz imat sliku, da vrijeme nema nikakvu ulogu onda uzmi Gib 100XP!!
 
AW: Koju antenu preporucujete

Postovanje dragi zemljaci,ja sam se ponovo vratio na motor za satelitsku sve je ok samo 16e zeza.
ASTRA signal 66 %-72% zavisi od progrma
HOTBIRD Npr. HTV 70%
9E 60%
1W 55%
7W 50-50%
Sve u svemu nije lose mada astra moze jos i bolje,samo ovaj 16 zeza na njemu mi je signal npr.BN samo 34% HAYAT 25% ostalih i nemam tring npr.
Sta misliti dali mi ova greda metalna od balkona smeta jel ona malo zahvata tanjir i dali se moze sta popravit,i da vas usput pitam za ovaj nulti satelit meni je najblizi nulti 7e jeli sad motor kad je na 0 grad da okrenem rukom motor na 7e ili preko recivera.
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: Koju antenu preporucujete

pozz drug

malo je tesko da se oceni tvoja situacija. na astru bi trebao signal da bude oko 90%. moje misljenje je da ti onaj stub smeta narocito na 19e i 16e. ako bi mogao polozaj od antene da pomeris malo dalje od stuba onda bi bilo najverovatnije bolje. 0 grad pozicija nije lose ako je na 7e. a mozes i na 10e. to jos bolje za istocne satpozicije. naravno je vazno i velicina tanjira. sto vece to bolje :;):
 
AW: Koju antenu preporucujete

Poz Druze
Nisi me izgleda razumijo ovo drugo meni je najblizi tj. nulti satelit 7e jeli sad motor moram rukom ili preko sa daljinskim da trazim na 7e
 
AW: Koju antenu preporucujete

sad ja neznam kako to mislis sa nulti. ja bi ovako uradio

motor rucno okrecas na "0". onda trazis 7e ili 10e. posle preko receiver trazis sve satpozicije.

pozz
 
Zurück
Oben