Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Golden Media 990 CR HD

Die nackte Kanone

Ist gelegentlich hier
Registriert
6. Dezember 2010
Beiträge
53
Reaktionspunkte
2
Punkte
8
pozdrav,
da li je vec netko stekao nekakvo iskustvo sa ovim receiverom...cs i slicno?
posjeduje li ovaj rec sve sto je potrebno za cs kao client?
 
Imam taj reci sto se tice CS radi kao singerica, kod mene preko oscama.
 
da li je pouzdan i jeli kompliciran za ubacivanje imagea ili kanal listi, linija ,cam-ova i sl.?
 
Ubacivanje Liste kanala ide kao kod dream preko dreamset,image ubacit nije tesko ide preko USB, a malo je teze konfigurirat Oscam kao klient da radi, mislim na ubacivanje linije tu je najbolje malo po Forumu nadj postavke pa onda dotat samo svoje podatke, a on ima neki Plugin preko koga radi cccam to nisam probo.
 
i koliko sam vidio rec ima tvornicki softwear Spark i da se moze ubaciti E2.da li je to onda isti slucaj kao i kod amiko 8900 hd da se cs moze pratiti i sa spark, bez ubacivanja enigme2 ?
 
Imao sam (u martu) na testiranju Spark koji kosta €159,-

Na kuti mnogo obecanja linux 3g iptv wi-fi itd...

Daljinski je jako los dugmadi plasticna nije za preporucit da se dugo drzi u rukama.

Niti je 20% dreamboxa (recimo 800 clone) niti blizu neko drugog recivera koji moze cs (Black Panther €159,.)

Iptv nudi 4 ruska programa(141code), 3g nije moga da pozna stikove ((A1 i 3)Austrija). Novi image spark moze da se direktno skida sto je jedino pozitivno. Slika nestane nakon nekog vremena dodje sama od sebe (spark i enigma) slika isto nije nesto za ove novce.

C*cam moze da se instalira na spark na usb se prebaci ordner PLUGIN i sam odradi. na enigmi navodno nemoze c*cam, moze samo O*cam ali radi dobro i stabilno.

Ovo je bilo moje iskustvo nemojte mi zamjerit mozda se ja nisam snasao najbolje.

pozdrav Biljan
 
AW: Golden Media 990 CR HD

pozdrav biljan,
mozes li mi dati nesto detaljnije...gdje da nadjem cccam za ovaj receiver i kako sve to instalirati + ubacivanje linije...tutorijal ili sl.
molim i ostale na forumu da mipomognu,
hvala i pozdrav
die nackte...
 
AW: Golden Media 990 CR HD

Na taj receiver nemoze pravi Cccam nego na Sparku moze kao neka emulacija od Cccam, ja bi ti preprucio da koristis Oscam, reci prvo sta zelis da koristis Spark ili E2 Software.


Evo ovdje imas sve sta treba.
Golden Media 990 CR HD PVR Spark LX
 
AW: Golden Media 990 CR HD

servus misko,
dobio sam danas ovaj rec i htio bi ga koristiti za cs. imao sam do sada dreambox 500s i na njemu cccam sa jos vazecom linijom.sada bi htio tu istu liniju ubaciti u golden media i da koristim original spark.ako ne , onda enigmu.
 
AW: Golden Media 990 CR HD

Stavis Enigmu za mene ja ova nekako najbolje radila Link ist nicht mehr aktiv..
Na enigmi najbolje ide oscam c liniju ubacis u oscam.

C: 123.456.789.123 12345 user1 pass1

oscam.server
label = proxy
enable = 1
device = 123.456.789.123,12345
protokoll = cccam
detect = cd
caid = jenachangebot
group = 1
user = user1
passwd = pass1

Pozdrav
 
AW: Golden Media 990 CR HD

Pozdrav

On nemora prebacit Server na Oscam, tovj Oscam kad instaliras na Golden Media ide 100% na Cccam Server bez problema.
 
Zurück
Oben