Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Dreambox 500hd migalaca dioda na zasilaczu

AW: Dreambox 500hd migalaca dioda na zasilaczu

restartowac? dlaczego?
co nie szlo? mogles najpierw zobaczyc co WebIF pokazuje albo OScam log

wersje znajdziesz w WebIF OScama, zaraz na pierwszej stronie (STATUS)
na nowa wersje mozesz manualnie zmienic, zobacz Link, musisz tylko Plik wymienic, ustawienia pozostaja, mozliwe ale ze twoja Karta nie bedzie wczytana po tym, od wersji 60XX do aktualnej 109XX zmienilo sie pare parametrow
 
AW: Dreambox 500hd migalaca dioda na zasilaczu

  • OSCam r10960 tak jest w WebIF
  • poczekam az bede musial restarowac , to sprawdze WebIF i logi.
 
AW: Dreambox 500hd migalaca dioda na zasilaczu

wersja jest aktualna,
zobacz nastepnym razem zanim restartujesz i dolacz najlepiej log tutaj
 
AW: Dreambox 500hd migalaca dioda na zasilaczu

jeszcze raz dzieki
moze mi ktos z wlasnego doswiadczenia napisac , jak czesto zdarza sie restart boxa, jezeli ustawienia i camy sa aktualne i dobrze ustawione?
 
AW: Dreambox 500hd migalaca dioda na zasilaczu

z wlasnego doswiadczenia moge ci napisac ze jak by mi przed tygodniem podczas buzy nie wywalilo pradu to recivier , server lecial ponad 170 dni nonstop
som ludzie co ich system leci nawet po 2 lata nonstop i nic sie nie restartuje albo abschturzuje

wiesz jak to w polsce gadajom , napewno to znasz

nie ruszaj gowna puki nie smierdzi , wiec jak dziala to nie dotykaj dzialajacego systemu :good:
 
AW: Dreambox 500hd migalaca dioda na zasilaczu

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!
jak mi zaczal wariowac dream 500hd bylech zmuszony szybko kupic nowy box, wprawdzie VU zero ale do mnie wystarczy, mom dosyc dreambox clonow i innych , jak obenbox, nbox , mam tego 3 sztuki, nawet jestem zadowolony , ale nie nadaja sie na server, chyba ich nie potrafilem dobrze skonfigörowac i nawet nie probowolech.
No i musiolech göwno poruszyc ,
Teraz postawilem serwer na VU zero na oscamie , ale zaczely sie jaja, nie chcial grac na sky, reszta lecialo, jak serwer byl na ccaamie na cccam lecialo bezproblemowo sky i inne. Na razie jest ok, nawet nie wiem dlaczego,.
teraz czekom az go beda musial zrestartowac , zeby skopiowac logi .
Nie wiem na czym polega röznica miedzy ccaam a oscamem, ale w zyciu zawsze trzeba cos nowego spröbowac.Po tygodniu udalo sie mi cos osiagnac, oczywiscie dzieki forumowcom.
 
AW: Dreambox 500hd migalaca dioda na zasilaczu

przy Cccam nie musisz wiela konfigurowac,
przy OScamie ti inaczi wyglondol, tu bylo by dobrze wiedziec jakiy Karty/Caid wszystky do ciebie dochodza zeby na przyklad dobrze oscam.dvbapi ustawic na tyj Zero
 
AW: Dreambox 500hd migalaca dioda na zasilaczu

U mnie to nie jest skomplikowane, , jo mom karta 0B01, do tego dostaja tylko nc+, polsat i sky 098C, pözniej dopisze jakie caidy dostaja.
Innych kart nie potrzebuja , bo nawet nie mom na nie listy programow.
Teraz czekom na restart. Zoboczymy co sie wydarzy. W najgorszym przypadku , przelacza na ccacama.
 
AW: Dreambox 500hd migalaca dioda na zasilaczu

zastanowiolech sie czy router moze byc powodem restartöw, ale chyba nie , jezeli na cccamie nie trzeba restartowac.Albo?
 
AW: Dreambox 500hd migalaca dioda na zasilaczu

dotknij dekla z reciviera , jak jest goroncy to moze powodowac twoje restarty
 
AW: Dreambox 500hd migalaca dioda na zasilaczu

rano jak zalaczylem boxa, ciemnosc na ekranie telewizora na ktörym ogladom ze servera.
3 inne tv jako klienci , ktöre mom w domu, ,odbieraja wszystkie platformy.
Czyli server leci ,dla clientöw
.Po restarcie oscama zaswiecil telewizor serwera.
zauwazylech , ze tak sie dzieje jak server przez noc jest wylaczony, teraz moga za i wylaczac i za kazdym razem leci, zobocza co sie stanie , jak go zostawia pare godzin wyloczony.



Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen Inhalt sichtbar zu machen!
 
Zuletzt bearbeitet:
mysle , mysle i nic nie moga wymyslic,!
ale, jezeli server chodzi , sprawdzone kumplach z sharingu, a tylko nie chodzi mi tv do ktörego jest podpiety box, czyzby to znaczylo , ze mam cos zle ustawione .
Pytanie co. ?
Jakie conf potrzeba zeby chodzil tv podlaczony do Boxa-_servera, ktöry zaczyna grac po restarcie oscama?
Oscam conf


Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen Inhalt sichtbar zu machen!

czy czegos brakuje albo jest za duzo?




Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen Inhalt sichtbar zu machen!


Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen Inhalt sichtbar zu machen!

Vu Zero wird wegen Tunerprobleme ausgetauscht.
 
Zuletzt bearbeitet von einem Moderator:
AW: Dreambox 500hd migalaca dioda na zasilaczu

mam nowe zero po wymianie na gwarancji, chodzi, hula i jestem zadowolony. Co mnie dziwi , jako kompletnego nieuka w tej dziedzinie, ze nie ma jakiegos uniwersalnego ustawienia dla conf, user serwer.kazdy podaje cos innego i ja tez zaczalem sie tym interesowac, mimo ze nie wiem o co w tym chodzi, Z nudöw wgralem 2 rözne oscam conf .Ktöry jest lepszy ? Bo obie conf hulaja. Czym steruje conf?

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen Inhalt sichtbar zu machen!

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um diesen Inhalt sichtbar zu machen!
 
Zuletzt bearbeitet:
AW: Dreambox 500hd migalaca dioda na zasilaczu

ktory lepszy mozna powiedziec ja sie wie jakie Karty/Proxy wszystkie masz
jak masz przynajmniej na serwerze dwie te same Karty/Caid z tymi samymi Pakietami do pierwszy oscam.conf, tam jest aktywny LoadBalancer (LB),

oscam.conf nie steruje niczym, ty sterujesz/ustawiasz co oscam moze albo nie moze, do czego Parametry sa dowiesz sie jak WebIF na nazwe klikniesz,
 
Zurück
Oben