Digital Eliteboard - Das Digitale Technik Forum

Registriere dich noch heute kostenloses um Mitglied zu werden! Sobald du angemeldet bist, kannst du auf unserer Seite aktiv teilnehmen, indem du deine eigenen Themen und Beiträge erstellst und dich über deinen eigenen Posteingang mit anderen Mitgliedern unterhalten kannst! Zudem bekommst du Zutritt zu Bereiche, welche für Gäste verwehrt bleiben

Dreambox 500hd migalaca dioda na zasilaczu

elasigi

Hacker
Registriert
7. Juni 2009
Beiträge
322
Reaktionspunkte
21
Punkte
78
Po powrocie z urlopu zalaczylem dremboxa i nic. Jedyne co swieci a wlasciwie mruga, to zielona dioda na zasilaczu. Nie mam drugiego zasilacza ale wzialem ze zwyklego dreamboxa 500sd , ma tylko 1 A i niestety to samo, tylko sobie blyska.. WYslac drema na Schrottplatz , albo jest jeszcze jakas mozliwosc naprawy.?zasilacz pokazuje ponad 12 Volt , ale bez obciazenia,
 
AW: Dreambox 500hd migalaca dioda na zasilaczu

sprawdz najpierw inny zsilacz , min 2A jak box startnie to zasilacz siedzi , jak dalej bedzie tosamo to box do naprawy

Gesendet von meinem i6000
 
AW: Dreambox 500hd migalaca dioda na zasilaczu

kupilech nowy zasilacz 12 3,3.5 W i niestety nic. dioda swieci na zasilaczu a jak z tylu dreamboxa zalacze to dioda na zasilaczu gasnie, dreambox bez reakcji
czy oplaca sie naprawa albo kupic cos nowego,?
 
AW: Dreambox 500hd migalaca dioda na zasilaczu

powoli zaczynom wierzyc w cuda, podlaczylem stary migajacy zasilacz i po jakis 15 minutach dreambox sie zalaczyl, wentylator chodzi , dioda swieci , czyli cud sie wydarzyl.
albo jest to jakis inny techniczny problem?
 
AW: Dreambox 500hd migalaca dioda na zasilaczu

juz nie wiem co jest grane ,chyba beda musiol sie napic, na starym zasilaczu chodzi a na nowym nie, nowy ma 12 volt, 3.5 watt i 350 mA.
czy temperatura moze miec wplyw na prace dreama albo zasilacza?
 
AW: Dreambox 500hd migalaca dioda na zasilaczu

dzisiaj walcze dalej z dremem, wgralem soft, mam znowu polacxzenie przez ftp, wgralem linijki, nawet mi sie udalo, sharing leci, tylko co znowu nie gra, ? Nie moga wgrac listy kanalow.
to juz jest wielkie osiagniecie z mojej ze mi sie cos udalo zrobic. jeszcze tylko lista i mozna otworzyc szampana.

pokazuje komunikat

Starting FTP transfer
Transfer complete
** Wys³anie pliku "/etc/tuxbox/cables.xml" **
Starting FTP transfer
Transfer complete
Nieu¿ywany zbiór "/etc/enigma2/userbouquet.favourites.radio" przeniesiony z Dreamboxa.
Nieu¿ywany zbiór "/etc/enigma2/userbouquet.favourites.tv" przeniesiony z Dreamboxa.
Disconnecting.
Disconnected.
OdpowiedŸ z sieci: <?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>

<e2simplexmlresult>
<e2state>True</e2state>
<e2statetext>reloaded both</e2statetext>
</e2simplexmlresult>

Nie mogê siê po³¹czyæ na adres IP Dreamboxa 192.168.2.8, sprawdŸ adres IP i stan po³¹czenia sieci.


czlöwiek uczy sie cale zycie, tylko ja sie nie moge nauczyc!
 
AW: Dreambox 500hd migalaca dioda na zasilaczu

po wgraniu innego soft dalem rade wgrac liste. chyba sie czegos nauczylem, trzeba duzo czytac na forum
 
AW: Dreambox 500hd migalaca dioda na zasilaczu

Du musst dich Anmelden oder Registrieren um den Inhalt der Angebote zu sehen!

350mA to jest 10 x mniej niz potrzeba , ty musisz miec minimum 3A zasilacz , to jest tak jak bys zamiast 10 litrow 100 oktan benzyna ,wlol 1 liter i 9 litrow wody , na tym ci auto tez nie pojedzie

tak , za wysoka temperatura ma wplyw na dreama i zasilacz
 
AW: Dreambox 500hd migalaca dioda na zasilaczu

fachverkäufer mi ten doradzil, juz jest oddany, najbarďziej mnie cieszy to ze dreambox leci, no i ze dzieki forum czegos sie czlowiek moze nauczyc,
najgorsze co moze byc dla starszych ludzi, nie chwola sie , ale mom juz 65 , to nieznajomosc technicznych slöw z zakkresu PC , NIE möwiac o angielskich pojeciach.
 
Zuletzt bearbeitet von einem Moderator:
AW: Dreambox 500hd migalaca dioda na zasilaczu

nie wiem, czy nie wgralem softu dla oryginalnego drema 500hd , a ja mam clona.
bo pokazuje mi sie napis po angielsku, For your Firmware are updates availabloe.itd itp. usw. Zmieniac soft albo czekac co sie stanie. na razie leci
 
AW: Dreambox 500hd migalaca dioda na zasilaczu

jak masz clona to nie sciagaj tego i zadnego innego update !!!
 
AW: Dreambox 500hd migalaca dioda na zasilaczu

Mozna to jaki zablokowac?
 
Zuletzt bearbeitet von einem Moderator:
AW: Dreambox 500hd migalaca dioda na zasilaczu

to zalezy od zainstalowanego softu

jak masz newenigme to nacis ; niebieski > newenigma2 services > system wergzeuge > system einstelungen > prüfe auf firmware update = deaktiviert , i potem , prüfe auf firmware updates beim start = deaktiviert

zielonym speichern i recivier reboten ( gui neustart ) i juz nie bedzie sie pytac o updaty
 
AW: Dreambox 500hd migalaca dioda na zasilaczu

zablokowane, zoboczymy co sie stanie, jezeli tak jak przypuszczam ze wgralem soft od oryginala
 
Zuletzt bearbeitet von einem Moderator:
AW: Dreambox 500hd migalaca dioda na zasilaczu

jak masz orginalnego 500HD to mozesz sciagnac ten update , ale przy instalacji moze ( ale wcale nie musi ) sie zdazyc ze ci braknie speichra w boxie i bedziesz i tak musial na nowo flashen caly box

do clona nie wolno sciagac updatu , bo zaraz mozesz zalaczac PC i flashowac od nowa
 
Zurück
Oben